Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čemu asi prospělo výjezdní zasedání?

Východní Čechy - Poslanci se přijeli podívat do východních Čech na nedostavěnou dálnici D11. Za dva měsíce jim končí volební mandát.

31.3.2010 8
SDÍLEJ:

Poslancům stačil pohled do mapy území.Foto: Deník/David Taneček

Jak kdyby o problému nedostavěné hradecké dálnice slyšeli poprvé. Takovým dojmem působila většina členů hospodářského výboru Poslanecké sněmovny, kteří v úterý přijeli jednat tak zvaně do terénu.

Autobus dovezl poslance na konec nedostavěné autostrády. Hejtman Lubomír Franc je přivítal, vládní zmocněnec pro dostavbu dálnice Ivo Toman je zasvětil do 17 let se táhnoucího problému s tvrdohlavou selkou Havránkovou.

„Nyní je snad všechno na nejlepší cestě. Jestli 19. dubna vláda schválí tři zásadní smlouvy s farmářkou, mohli bychom na podzim začít s přípravou,“ řekl Ivo Toman. „To znamená s geologickým a archeologickým průzkumem,“ připomněl zástupce Ředitelství silnic a dálnic, že se stavět hned tak nezačne.

Nikdo z přítomných neměl zájem vidět fyzický konec silnice na vlastní oči. Spokojili se s pohledem do mapy, kterou Ivo Toman rozprostřel. „To je stejně hrozné, že jedna ženská takhle blokuje výstavbu,“ povzdechla pouze přítomná poslynkyně, které dal lid před čtyřmi lety ve volbách důvěru k řešení problémů.

Pak okružní jízdou zhlédli největší křižovatku v republice u Opatovic a nechali se odvézt do Nového Pivovaru.
Výjezdní program pokračoval seminářem Řešení dopravní situace ve východních Čechách. Diskusi řídil předseda hospodářského výboru Oldřich Vojíř. „Stavbu dálnic požadují velké aglomerace. Menší obce se brání průjezdu dopravy. Ale když ji obchvat odkloní, pociťují hospodářský pokles. Proto požadují sjezd k obci, a to výstavbu prodražuje,“ řekl mimo jiné Vojíř.

Lubomír Franc připomněl, že se dálnice staví 31 let a že spor s Ludmilou Havránkovou se táhne 17 let. „Spor s farmářkou je zástupný problém, který se někomu hodí. Stavba se po celou tu dobu nepřipravovala dál,“ namítl předseda výboru.
V diskusi zazněl i názor na financování silničních staveb soukromými investory. Podle některých jsou k tomu vhodné úseky na sever od Hradce.

„Neočekávejme toho tolik od takového způsobu. Investor nechce jen tak říkajíc zamašličkovaný projekt, ale bude od toho očekávat i ekonomický přínos,“ varoval Vojíř.

Diskuse působila dojmem výměny názorů mezi zainteresovanými odborníky za předsednickým stolem. Přes jejich zapálená slova vládla v auditoriu nuda. Poslanci se chovali jako slušně vychovaní mimozemšťané. Zmáhal je mikrospánek. A nebýt vystoupení jediného z nich – trutnovského starosty Ivana Adamce – nedočkala by se beseda žádné odezvy.
Nezainteresovaný účastník si chtě nechtě položil otázku: Komu prospělo výjezdní zasedání lidí, kteří se dva měsíce před koncem svého funkčního období dozvěděli o problémech se stavbou silnic na východě Čech?

Autor: Zuzana Plocková

31.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Ilustrační foto.

BOREC KOLA: Vyberte desátého podzimního krajského borce

BOREC KOLA: Vyberte desátého podzimního okresního borce

Svitavy /ANKETA/ – Přinášíme hlasování o okresního Borce kola. Vybírejte nejlepší hráče fotbalového podzimu.

Litomyšl se dočkala první výhry. Odnesl to Havlíčkův Brod

Svitavsko /KRAJSKÝ HOKEJ/ – Všichni zástupci regionu zasáhli do víkendového pátého dějství krajské ligy hokejistů. Dva z nich se radovali z plného zisku bodů.

Kvůli bezpečnosti uzavřou bazén

Moravská Třebová – Město uzavře bazén při základní škole na Palackého ulici. Důvodem je hrozící zřícení stropu.

Ani krávy se na Svitavy nevydržely koukat...

Svitavy /OHLASY/ – „Jsem rád, že jsme potvrdili vítězství z předchozího kola,“ liboval si po vítězství v Lanškrouně trenér Poličky, která pozvolna stoupá tabulkou krajského přeboru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení