Roky čeká město na nový společenský sál. Marně. Před časem to už vypadalo, že se problém vyřeší. Východiskem z těžké situace se stala opuštěná budova bývalé dětské nemocnice. Zastupitelé projekt neschválili.

Demolice?

O objekt nemocnice projevil zájem soukromník a chtěl ho přestavět na kongresové centrum, jak si město přeje. Ekonomická krize plány zhatila. „Oslovili jsme soukromého investora, který o projekt projevil v minulosti zájem. Koncem září letošního roku jsme dostali od tohoto potencionálního zájemce zprávu, že s ohledem na nepříznivou ekonomickou situaci nebude do projektu investovat,“ vysvětlil Václav Mačát, místostarosta Moravské Třebové. Dalším osudem bývalé dětské nemocnice se budou zabývat zastupitelé na mimořádném pracovním zasedání 23. listopadu. Před zástupci města leží na stole tři varianty. „Bývalou dětskou nemocnici můžeme zbourat a pozemek, který má strategicky velmi významnou polohu, ponechat pro budoucí využití jako rozvojové území pro krytý bazén nebo wellness centrum,“ přiblížil jednu z možností Václav Mačát.

Radní mohou budovu a pozemek prodat soukromému investorovi pro výstavbu penzionu pro seniory s nadstandardním ubytováním a službami. „O tento typ využití je mezi developery největší zájem,“ dodal místostarosta Václav Mačát. Třetí variantou je odložení rozhodnutí. Budova bývalé nemocnice v Moravské Třebové ale tak bude dále chátrat.

Prodej nemovitosti developerovi za účelem bytové výstavby nebo prodej přes realitní kancelář již vedení Moravské Třebové v minulosti odmítlo.