Hasičská zahrada, kde město pořádá různé kulturní akce a řezbářský memoriál, se dočká přestavby. Radní připravili projekt na výstavbu výletiště.

Město uspělo při podání žádosti o dotaci na vybudování výletiště za hasičskou zbrojnicí. „Podali jsme žádost prostřednictvím Sdružení pro rozvoj Poličska. Na první část projektu za 3,3 milionu korun jsme získali dotaci ve výši 1,79 milionu ze Státního zemědělského intervenčního fondu,“ uvedl bysterský starosta Miloslav Sejkora. Výstavba by měla být dokončená do poloviny příštího roku. „Už od října bychom chtěli začít budovat zastřešení, posezení a zázemí pro občerstvení,“ řekl starosta. Bysterští chtějí vytvořit příjemné a kvalitní zázemí minimálně pro dvě stě lidí. Nebudou chybět ani nové inženýrské sítě a kanalizace.

V následujícím roce město oslaví hned několik významných událostí a kvalitní zázemí se bude tedy hodit. „Bysterský sbor dobrovolných hasičů oslaví sto čtyřicáté výročí. Při této příležitosti chceme uspořádat setkání rodáků a obcí nesoucích název Bystré. Oslavíme také tisíc let od první písemné zmínky o Bystrém,“ vysvětlil starosta. K mimořádným událostem bude patřit také setkání evropských obcí v rámci festivalu Kultura evropského venkova. „Koncem srpna se do Bystrého sjedou zástupci z jedenácti zemí Evropy,“ dodal Miloslav Sejkora. Naposledy se zde setkali v roce 2001.