„Na Burze filantropie pro okres Svitavy prezentovalo svůj prospěšný projekt šest neziskových organizací. Svými materiálními a finančními dary je podpořilo devět donátorů," informuje Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka. Aktivity, které zástupci soukromého sektoru, ale také třeba samospráv, podporují, jsou různorodé. Stejně tak i prezentace organizací, kterými se snaží získat přízeň dárců.

Zástupkyně skautů z Jevíčka například udělaly dojem zpěvem oddílové hymny. I díky tomu získaly na koupi nového stanu 44 tisíc korun. Dokonce dva zástupce měla Moravská Třebová. Láskavárna, v níž nachází práci handicapovaní lidé, získala 53 tisíc korun na propagaci svého podniku. Oblastní charita díky podpoře dárců získala finance na koupi kávovaru, který bude využívat například na společenských akcích.Mezi projekty, které se zúčastnily v pondělí Burzy filantropie v Litomyšli, uspěla i Lesní škola Stribog z Městečka Trnávky. Částku 31 tisíc využije na koupi nábytku do své maringotky.

Radovat ze štědrosti se mohou děti s handicapem ze Svitavska. Středisko rané péče uspělo s projektem, kdy chce umožnit lyžování rodinám s dětmi získalo 32 tisíc korun.. Charita Svitavy uspěla s projektem „Auto pro lidi". Na pořízení automobilu v němž chtějí vozit své klienty do centra denních služeb, získali 71 tisíc korun. Burza filantropie není jen o penězích ale i o setkávání lidí se stejným cílem. Tím je pomoc druhým. Projektům ze svitavského okrese bylo pro letošní rok rozděleno 274 tisíc korun. Podpora dárců se každý rok zvyšuje a to organizátory 
i neziskové organizace těší.

„Máme za sebou čtyři burzy v Pardubickém kraji s velmi pěknými výsledky a rekordy. Letošní rok věnovali donátoři celkem 1 419 000 korun, to je nejvíce v celé historii," dodal Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.