Žádný kohout nebo zvonění budíku, v šest začínají dělníci pracovat s těžkou technikou. Ještě několik týdnů to budou muset lidé vydržet. Revitalizace sídliště by měla skončit v listopadu.

Radní už investovali od sídliště miliony korun. Nyní dělníci opravují jeho poslední část. „Pátou etapou uzavřeme celou revitalizaci sídliště,“ uvedl Karel Musil z odboru rozvoje města. V současné době tedy část sídliště Západní připomíná staveniště. „Opravují se chodníky. Snažíme se, aby vždycky část chodníku zůstala, aby se lidé dostali z domů. Částečně obyvatele určitě omezíme, ale chceme, aby to bylo co nejméně,“ míní Musil. Jako u každé větší stavby i tady radní zaznamenali několik stížností. „Někdy jsou stížnosti oprávněné, někdy ne,“ říká Karel Musil. Stavbyvedoucí Jaroslav Seidl přiznává, že řešili několik stížností, lidé nejsou stavbou nadšení, ale velké problémy zatím nezaznamenali. „Začínáme v šest hodin. Je to proto, že jsme začali se stavbou později, než se plánovalo. Potřebujeme stihnout daný termín, tak využíváme všechny časové možnosti,“ vysvětlil stavbyvedoucí.

Lidem sice ruch vadí, ale současně se těší na opravené sídliště. „Práce v šest ráno mi tolik nevadí. Ložnici mám totiž na druhou stranu, takže tam není nic slyšet. Bláto na ulici je nepříjemné, ale všechno opraví a bude to tady hezčí,“ říká starší žena. Podle projektu vznikne na sídlišti Západní padesát šest parkovacích míst, nové chodníky, šest stání pro kontejnery nebo oplocené hřiště s umělým povrchem.

Město do sídliště investovalo přes čtyřicet milionů korun. Poslední etapa, na které nyní dělníci pracují, vyjde na osm milionů korun. Hotovo bude v listopadu.

(ik, ap)