Podpořit zpívající lípu můžete od 1. do 28. února na webových stránkách www.treeoftheyear.org.

V Pardubickém kraji roste Strom roku 2021, kterým byla v konkurenci stromů ze všech krajů České republiky zvolena Zpívající lípa z Telecího. Nyní bude potřebovat hlasy znovu, aby dosáhla na titul i v evropské konkurenci. 

„Zpívající, nazývaná též Lukasova lípa, má šanci v evropském kole uspět a titul získat. Je to jeden z nejstarších a nejmohutnějších stromů v České republice. V Telecím roste už více než 700 let a měří téměř dvanáct metrů v obvodu. Lípa je naším národním stromem. Vidím v tom i určitou symboliku, že právě ona bude českým zástupcem v evropském kole soutěže,“ uvedl Miroslav Krčil, krajský radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství.

Hlasování v soutěži Evropský strom roku 2022 začne 1. února a potrvá do konce února. Lidé budou mít k dispozici celkem dva hlasy, které mohou rozdělit mezi dva kandidáty. Kromě Zpívající lípy tedy mohou podpořit ještě další strom, který se jim líbí. Hlasovat se bude prostřednictvím e-mailové adresy, která ale nemůže být pro tento účel nově založená. Hlasy z jednorázových adres nejsou povolené a budou smazány.

V Základní škole v Dolním Újezdu chybí učitelé, ale školu zavírat nechtějí.
Chceme pandemický zákon. Umožní nám "distančku" nebo školu zavřít, říká ředitel

Vyhlášení výsledků ankety Evropský strom roku 2022 se uskuteční 22. března v Bruselu.