Soutěž je určená pro všechny ženy, se kterými se denně potkáváme a které mnohdy dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě. Tvoří hodnoty, které obohacují náš život a ještě při tom zvládají péči o rodinu.

O titul se ucházejí ženy, kterým se podařilo dosáhnout vynikajících výsledků v jedné ze čtyř následujících kategorií: 1. podnikání, politika a veřejná správa, 2. vzdělávání, věda a výzkum, 3. zdravotnictví a charitativní činnost, 4. umění, kultura a sport. Letošní ročník se koná již popáté. Pro rok 2013 převzal nad akcí záštitu Senát České republiky v čele s předsedou Milanem Štěchem.

PETRA BENEŠOVÁ close Petra Benešová. zoom_in

S manželem a třemi dcerami bydlí v Litomyšli, kde se  už několik let aktivně zapojuje do politického a společenského života. „Žijeme nyní a zde, a proto je důležité si všímat věcí kolem sebe, zapojit se do života ve městě a svojí energií přispět k zlepšení každodenních maličkostí," říká o sobě Petra Benešová. Stála u zrodu rodinného centra v Litomyšli. Dnes je jeho koordinátorkou. Rodinné centrum zůstává i nadále členem sítě Mateřských center České republice. Petra Benešová je krajskou koordinátorkou této sítě. Kromě toho je také zastupitelkou Litomyšle, členkou občanského sdružení Generace 89, které ve městě pořádá mimo jiné Bleší trhy, jejichž výtěžek pomáhá dětem. Pracuje také jako předsedkyně Komise pro rodinu, mládež a komunitní plánování. Komise vznikla z podnětu Generace 89. Vloni se její členové nejvíce věnovali dětským hřištím. Volný čas tráví Petra Benešová s rodinou. Jezdí na koni, rekreačně sportuje, ráda pracuje na zahradě.

close Hana Horská. zoom_in HANA HORSKÁ

Hana Horská je malířka, grafička, učitelka. Ve svém městě, kterým je Moravská Třebová, se také podílí na politickém životě. Především je to ale malířka, která stojí za vznikem ojedinělé výtvarné soutěže Pod modrou oblohou. Do mezinárodního klání se zapojují školáci z Čech, Slovenska nebo Polska. Jedná se o mezinárodní výtvarnou soutěž zcela unikátní, kterou docenil i Bill Gates, zakladatel firmy Microsoft. Porota zhlédla už téměř 20 000 obrázků. Svá díla vytvářejí v počítačovém programu, malují každý rok na dané téma. Počítačové grafiky Hany Horské vytvořené v programu CorelDRAW® Graphics Suite jsou zcela novou, ojedinělou formou tvorby v soudobém výtvarném umění a jsou vystavované ve formátu A0. Originální projekt Hany Horské získal velmi příznivou odezvu v evropské centrále firmy Corel. Autorka má za sebou dvaadvacet samostatných výstav, z toho tři v zahraničí. Klobouk dolů před její prací!

MICHAELA SEVEROVÁ close Michaela Severová. zoom_in

Činorodá mladá žena pracuje už několik let jako tisková mluvčí města Litomyšl a patří mezi nejlepší v oboru. Kromě jiného je výkonnou ředitelkou svazku obcí České dědictví UNESCO. Má přehled o cestovním ruchu v republice. Ví, co turisty zajímá, pravidelně se účastní veletrhů cestovního ruchu v zemi. Nechybí u organizace velkých akcí ve „své" Litomyšli, jako jsou Lázně ducha, Toulovcovy prázdninové pátky, oslavy výročí. Michaela Severová je velmi milá a pozitivní osobnost s velkým úsměvem a velkým srdcem.

close Naďa Tomčíková. zoom_in NADĚŽDA TOMČÍKOVÁ

Naděžda Tomčíková z Dětřichova u Svitav pracuje jako zdravotní sestra ve Svitavské nemocnici a současně učí na Střední zdravotnické škole ve Svitavách. Až do 8. srpna 2008 ji znali především pacienti a studenti. Osmičkový den to změnil. Sympatická zdravotní sestra ten den totiž jela vlakem, který narazil u Studénky do zřícené mostní konstrukce. Naděžda Tomčíková byla sice sama zraněná, přesto v sobě nezapřela zdravotní sestru a ihned začala zraněným lidem kolem sebe pomáhat. Některým lidem zachránila okamžitou pomocí život. Za obětavost ji ocenil i prezident Václav Klaus. Naděžda Tomčíková se také podílela na tom, aby v místě tragédie vznikl pomník obětem.

Svůj hlas můžete své oblíbené ženě dát na: www.zenaregionu.cz

Harmonogram
Hlasování pro nominované ženy: do 24. února 2014
Vyhodnocení výsledků hlasování a kontaktování regionálních vítězek: 25. únor – 2. březen 2014
Předávání cen regionálním vítězkám v jednotlivých krajích: 3. březen – 21. březen 2014
Celostátní finále s vyhlášením Ženy regionu: slavnostní galavečer v Praze na konci března 2014