Svitavy - Polička 5:4 SN

Ještě odpoledne se nad konáním zápasu vznášel veliký otazník, nicméně v 17 hodin bylo okresní derby zahájeno. Bojovný zápas brankově otevřel Radimecký ve 4. minutě, Spartak s odpovědí počkal do závěru první třetiny a hned na začátku druhé části převzal v přesilovce vedení. V polovině zápasu dorážel zblízka za Škodova záda Aldorf (2:2), ale ve 36. minutě zakončil brejkovou akci Valenta a Polička znovu vedla.

Když v úvodu poslední třetiny po špatné rozehrávce domácích dával Havlíček na 2:4, svitavské naděje se hroutily. V 50. minutě se však před Škodou prosadil Bohatý a domácí nápor vygradoval v poslední minutě, kdy dostali výhodu přesilovky pět na tři. Situace, jež se udála v posledních vteřinách, se vidí málokdy a jejich popis se z obou stran liší jako noc a den.

Faktem je, že po Boucníkově střele a následném závaru došlo k posunutí poličské branky a sudí nařídil trestné střílení, které Boucník jistě proměnil a poslal zápas do prodloužení a posléze k nájezdům, v nichž se prosadili jenom svitavští Radimecký a Boucník, hosty vychytal Šauer.

„Náš Jakubec byl do branky naražen soupeřem, bylo to už po čase a navíc rozhodčí nejprve rozpažil, na nátlak domácích hráčů však svůj verdikt změnil,“ uvedl k momentu ze 60. minuty trenér hostů Miloš Grubhoffer.

Fakta – branky: Radimecký, Aldorf, Bohatý, Boucník – D. Vápeník, Krajíček, Valenta, Havlíček. Rozhodčí: Parýzek (H. Brod) – Bláha, Habásko. Diváků: 150. Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1 – 0:0, 1:0. Sestava – TJ Spartak Polička: Škoda – Veselý, Vaňák, Jakubec, Drobný, Češka, Mach, Boháč, D. Vápeník, Valenta, Radiměřský, Švejda, Grubhoffer, Vr. Vápeník, Boháček, Havlíček, Krajíček.