Cesty byly pro někoho dlouhé, pro někoho krátké, ale sluníčko a ranní káva pomohly zahnat neochotu brzkého vstávání.

Zdejší kvalitní dráha vybízí k dobrým výsledkům a místní kuchyně, se kterou pomohly manželky s kamarády, vybízela k zahnání chmur z „nepovedenosti" při požárním útoku.

Libor Špičák, jinak košař místních, se ujal mikrofonu a celý závod komentoval: „Je jedenáct hodin a čtyři minuty a my začínáme. Prosím SDH Osík na start." A už se běželo. Pět minut na přípravu základny, startovní výstřel a běží čas. No, v sobotu měl právě Osík smůlu se startovním zařízením, které chvíli stávkovalo. Po kratičké opravě už běželo jak hodinky, pro všechny stejně rychle. Moc rychlá voda ze stroje mnohdy nedovolila proudařům dostatečně blízko natáhnout hadice k terčům a tím se prodlužoval čas útoku.

Tyto problémy neměla družstva Chrastavce a Širokého Dolu A. Soutěžící se soustředili na boj mezi sebou o první a druhou příčku. Rozdíl jen šest bodů pro Chrastavec, nic zatím nemusí znamenat. A co řekla Zderaz? Široký Důl A neplatný pokus a pro Chrastavec osmnáct bodů začtvrté místo. Nic není rozhodnuto.

Ve veteránech je jasno. Hartmanice zaběhly šestnáctkový čas a jasně zvítězily. Ženy Jevíčka stále čekají na slabší chvilku Bohuňova. Nedvězí se prokousalo do nejlepší čtyřky, odkud odsunulo Velké Opatovice. Ty chtějí co nejvíce bodů, aby se dostaly z bramborového místa v celkovém hodnocení. Ceny všem soutěžícím předala starostka Perálce Milada Drahošová.

Výsledky

Muži
1. Široký Důl B  8.23
2. Jevíčko  18.35 (lepší druhý proud)
3. Míchov  18.35

Senioři
1. Hartmanice  16.23
2. Perálec  17.24
3. Telecí  18.83

Ženy
1. Jevíčko 18.67
2. Bohuňov 18.89
3. Desná A 18.98

JIŘÍ FELTL