Ve čtvrtek 28. dubna od jedné hodiny do tří odpoledne se mohou opět dostavit rodiče, kteří například zapomněli na kolo první, neměli čas se dostavit nebo ještě nebyli rozhodnuti, a zapsat své děti do jedné z uvedených školek. Již letos došlo k výraznějšímu poklesu dětí, proto k 1. září neotevřou odloučené pracoviště MŠ Svitavy – Lány v Purkyňově ulici, odloučené pracoviště MŠ Větrná na Svitavském stadionu zůstane otevřené.

S úbytkem dětí se dá počítat i do budoucna a počítají s ním i ředitelky a učitelky z mateřských škol. „Myslím si, že ještě letos to bude tak, že ty školky budou plné. Samozřejmě demografická křivka klesá i ve Svitavách, tak jako v celé republice, a tak možná příští rok už těch dětí bude méně, ale odhaduji, že letos ty školky budou ještě naplněné," sdělila v minulosti ředitelka Základní školy a mateřské školy Svitavy – Lačnov Radoslava Renzová. S klesajícím počtem dětí a tím přicházejícím problémům 
s úplným naplněním tříd v následujících letech se s ní shodují i zástupkyně Mateřské školy Větrná 11 a Hana Popelková, která čekala, že bude dětí letos víc.