Pardubický kraj zastupují vítězové krajského kola Tereza Junková z poličského gymnázia a Miroslav Ďuriš z gymnázia v Králíkách. „Mám ráda přírodovědné předměty a biologii se věnují už od dětství,“ prozrazuje Terezka. Vzápětí ale dodává, že dnes je pro ní na prvním místě spíše chemie. „Byla jsem překvapena postupem do celostátního kola, i když mile,“ přiznává. Pro Mirka je biologie na prvním místě. „V současnosti se zabývám spíše teorii, studuji odborné knihy,“ říká ale uznává, že do budoucna se bude muset více věnovat praktické stránce tohoto vědního oboru. Zájem obou dvou zástupců Pardubického kraje, stejně tak jako i dalších dvaceti osmi jejich kolegů na olympiádě se vymyká současnému zájmu mladých lidí o biologii.
Mezi lidmi není biologie příliš v kurzu. Mirek sám neví, zda se tomuto oboru bude věnovat: „Když ano, tak molekulární biologii.“ Terezka chce studovat medicínu, kde biologii uplatní.

Účast na olympiádě považuje Tereza Junková, studentka z Poličky, za příjemně strávený týden mezi lidmi, kteří mají biologii rádi stejně jako ona.

#nahled|https://g.denik.cz/39/c7/vysledky_olymp_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/39/c7/vysledky_olymp.jpg|Výsledková listina.#