Ještě před několika lety se číšníci na prosbu o sklenici obyčejné vody tvářili nechápavě. „Bohužel, šéf to zakázal," nebo „to z hygienických důvodů nesmíme," zněly nejčastější odpovědi. Dnes je ale situace přívětivější a stále se zlepšuje.

V České republice vodu z kohoutku podává přes tisíc devět set restaurací. „Jejich majitelé se čím dál víc řídí heslem: Náš zákazník, náš pán. Snaží se nabízet co nejlepší služby, mezi něž v dnešní době patří i podávání vody z kohoutku," popisuje trend Zuzana Cabejšková, předsedkyně občanského sdružení Česko pije z vodovodu, které od roku 2010 aktivně podporuje kohoutkovou vodu v restauracích. Cílem je snížit dopad na životní prostředí, který způsobuje balená voda.

Lepší bez bublinek

Móda pití obyčejné vody se ujala i na Svitavsku. V regionu se k ní hlásí přes dvě desítky restaurací, z toho osm ve Svitavách, dvě v Moravské Třebové, devět v Litomyšli a jedna v Dolním Újezdu. „Vodu s bublinkami nepiji. Docela často se mi stává, že si musím říci o obyčejnou z vodovodu, protože jiná v nabídce není. V posledním období ale problém v restauracích se svoji žádostí nemám," tvrdí Svitavačka Jana Švecová.

V celém Pardubickém kraji nabízí vodu z vodovodu ve více jak čtyřiceti restauračních zařízeních. Za poslední dva roky se tento počet ztrojnásobil. Zatímco balená voda stojí od pěti do dvanácti korun za litr, pití z kohoutku vyjde sto až dvě stě krát levněji. „Balená voda má obrovský dopad na životní prostředí. Voda z kohoutku taky vyžaduje energii a materiály na úpravu a pumpování ke spotřebitelům, ale jde o řádově nižší množství," podotýká Vladimír Kočí z Vysoké školy chemicko – technologické v Praze. Ekologické aspekty je důležité si připomínat, a to nejen v rámci oslav Dne Země.