Díky počítačovému kurzu DEEP v čele s Adélou Kolouchovou a Borisem Dvořáčkem, který jsem absolvovala ještě s dalšími zájemci ve Svitavách, jsme byli pozváni v neděli 6. červencena hluboce lidskou akci Benefičního koncertu jazzmana Ladislva Kerndla na jeho statku na Žernovníku.


Akce se takéúčastnili zdravotně postižení z habrovanského zámku, pro které bylo toto srdíčkové setkání určeno. Každý se dočkal famózní umělecké lahůdky. Zazněly tklivé tóny podmanivé hudby unášející nás do nostalgického snění v podání milého aktéra Láďi Kerndla a charismatického Boba Frídla.

Nechyběly ani skotačivé akordy a zpěv Jiřího Helána. Dále vystoupila stepařka S. Průchová a dětská taneční skupina Borověnka z Boskovic. Něhu a romantiku vystřídala drsňácká ukázka Železného Zekona. Až nám mnohým v žilách tuhla krev. Byla jsem téměř mrtvá hrůzou, když mě tento silák vyzval na podium, kde jsem byla vtažena do jeho ďábelských kousků. Ještě teď cítím adrenalin, vzrušení asmích.


Tato akce přinesla i finanční výnos 150 tisíckorun pro vozičkáře, významnou pomoc, za kterou poděkoval i přítomný Václav Krása, předseda NRZP ČR.

Jsem šťastna, že jsem byla svědkem toho, kde cit a porozumění byly doménou, ne jen jakýmsi luxusem, tolik potřebný pro tento svět! Přeji všem co nejméně srdcí z mramoru. Ať nám září radost, tolerance, laskavost, což jsou hvězdy v lidských vztazích!

Naďa Mašková