Problematiku rekonstrukce bazénu přiblížil přední český odborník Bohumil Šťastný.

Poličský plavecký bazén vyžaduje zásadní opravu. „V prvé řadě potřebujeme nové střešní podhledy v bazénové hale a vzduchotechniku,“ potvrdila vedoucí bazénu Jitka Kmošková. Bazénová hala je bez podhledů od února. Dělníci je odstranili. Především letošní zima a následné tání totiž poničilo tuto část stropu. Podle znaleckého posudku však nosná konstrukce zatím vyhovuje a návštěvníkům žádné nebezpečí nehrozí.

„Buď bazén zavřete, nebo najdete peníze na rekonstrukci a bude jej provozovat,“ řekl na zasedání městským zastupitelům Bohumil Šťastný. Podle jeho názoru je nejdůležitější zajistit bezpečnostní a hygienické požadavky. Uvítal by však celkové rozšíření služeb pro návštěvníky. Především mládež ocení tobogán, starší lidé zase vířivku. Sportovcům zůstanou čtyři pětadvacetimetrové plavecké dráhy a skokanský můstek. Předpokládá, že stávající budova umožní umístění dětského bazénu a speciální vodní plochy pro kojence od šesti měsíců.

Plavecký bazén v Poličce stojí od roku 1977. Svého času byl jediný ve svitavském okrese. Zastupitelé se shodli, že chtějí bazén opravit za padesát milionů korun. Vyhlásí soutěž na zpracování projektové dokumentace.