Dvacátého června by se měli basketbalisté přihlásit do nové hrací sezony. Potřebují na to ale peníze. Se žádostí o finanční injekci se proto obrátili na vedení města. Podmínky radní nastavili tak jako v minulém roce. „Město poskytne basketbalistům milion korun na start v nové sezoně. Tuto podporu dostanou pouze v případě, že společnost Basketbal bude mít na svém účtě dva miliony od sponzorů a z vlastní činnosti, kromě podpory hlavního sponzora, který dává milion korun," uvedl svitavský starosta David Šimek. Klub by tedy měl mít celkem tři miliony korun v bance a podepsané smlouvy. Další milion od města jim zajistí účast.

Už vloni vedení klubu slibovalo, že sežene marketingové peníze, aby mohl klub dokončit sezonu. „Snažili jsme se předvést co nejlepší výkony. Sliby jsme naplnili. Myslím si, že se nemáme za co stydět," konstatoval manažer klubu Pavel Špaček. Tým spadl z devátého na dvanácté místo. Patrně i tím, že už v něm nehrají zahraniční borci. Podle manažera byla prvořadým cílem stabilizace klubu. „V nové sezoně chceme hrát s českými hráči, kteří jsou ve Svitavách. Mají zájem pokračovat. Jednáme také s trenérem Lubomírem Růžičkou o pokračování spolupráce," informoval Pavel Špaček.

Zastupitele zajímalo, zda se s finančním příspěvkem pro basketbalisty počítalo i jak bude probíhat kontrola. Podle Davida Šimka v rozpočtu vyčleněná kolonka pro klub není. Město použije buď peníze ze zůstatku na účtě, nebo případné úspory z výběrových řízení. Kontrolu v klubu provede externí auditor. „Zkontroluje všechny bankovní účty a smlouvy," upřesnil starosta.

Devatenáct zastupitelů postup schválilo. Jeden se zdržel, dva nehlasovali.