Byla mezi nimi i děvčata ze střední odborné školy z Poličky. „Děvčata se na soutěž pilně připravovala," prozradila jejich učitelka Irena Přiklopová. Kalibr cup má ve svém plánovacím kalendáři poličská škola každý rok. „Děvčata tady získávají zkušenosti a podívají se, s jakými nápady přicházejí jejich konkurentky z jiných škol," vysvětlila učitelka poličské školy.

Dívka pláže

Letošní téma bylo Dívka pláže. Naše soutěžící si samy vymyslely, co budou dělat, jak toto téma pojmou," přiznala Irena Přiklopová. Poličská střední odborná škola je jedinou na Svitavsku, kde se na své povolání připravují budoucí kadeřnice a kosmetičky. „Zájem o učební odbor kadeřník je velký, klidně bychom naplnili i dvě třídy," tvrdí učitelka. Budoucích kosmetiček se v posledních letech hlásilo méně, ale letos by jich mělo být opět dost. Alespoň podle průzkumu, který si škola dělala. Aneta Janáková má o svém budoucím povolání jasno. Tvořit pěkné účesy ji baví. Na soutěž se připravovala dva týdny.

Moře v loknách

Dívka pláže v jejím podání má na hlavě lokny s copánkem. „Nápady jsem hledala na internetu a také mi pomáhaly kamarádky," uvedla Aneta. Její kolegyně, budoucí kosmetička Daniela Prchalová, měla v líčení jasno. „Je to téma pro barevné líčení," vysvětluje šikovná skoro kosmetička. Letní barvy jsou v jejím podání červená, žlutá, zelená a fialová. Dívka pláže musí mít také pěkně upravené nehty a o to se snažila Kamila Bohatá. „Zvolila jsem dlouhé nalepovací nehty se špičatým zakončením. Jsou teď v módě," řekla Kamila.

Letošní Kalibr cup byl v pořadí už třináctý," uvedl hlavní organizátor Milan Lédl. „Naším záměrem je dát studentům možnost předvést svou kreativitu, fantazii a nápady," uzavřel Lédl. Včera se jí zúčastnili zástupci třiceti škol, včetně poličské.