Největší potíže zaznamenaly na celním a katastrálním úřadě nebo v pojišťovně. „Na katastrální úřad se sice dostaneme dovnitř, ale dál už ne. Jenže všichni úředníci sedí v patře a dítě v kočárku tu nikdo nepohlídá. U celního úřadu jsme dokonce narazily na zákaz pro kočárky,“ popisuje průzkum Monika Čuhelová z Mateřského centra Krůček.

Maminky zjistily, že ve městě je mnoho míst, kam mají vstup s kočárkem odepřený, ačkoliv tam musí. „Nedostaneme se ani do některých obchodů zahraničních podnikatelů. Prodejci nás z nich vyhazují,“ dodává Čuhelová.

U budovy policie sice chybí nájezd, ale vrátný mamince kočárek vynese. Na rozdíl od Komerční banky, kde není ani nájezd. „Máme tu plošinu pro vozíčkáře, ale tu obsluhují jen vyškolení pracovníci. Maminky by měly někoho požádat o pomoc. S kočárky při projektování budovy asi nikdo nepočítal,“ sdělila Ladislava Hromádková, asistentka ředitele svitavské pobočky Komerční banky.

Členky mateřského centra hodlají v podobných aktivitách pokračovat. Jde jim o jedno, aby se žena s malým dítětem necítila hendikepovaná a odstrkovaná.