Spořitelna jedná

Ani déšť neodradil návštěvníky akce, a tak přihlíželi diskuzi se starostkou města Jiřinou Leinweberovou. Ta vysvětlila, proč v Bystrém stále ještě není bankomat. “Když zde v únoru roku 2004 Česká spořitelna zrušila pobočku, závazně nám přislíbila, že jako náhradu nám nainstalují bankomat. Od té doby se situace změnila, stejně tak se prostřídalo vedení spořitelny a stále se nic neděje,“ říká Leinweberová. Jednání s ředitelem pardubické divize spořitelny nedopadla ve prospěch města dobře a lidé si pro peníze jezdí až do Poličky.

„Paní starostce jsme nabídli alternativní řešení, které spočívá v tom, že by se na provoz bankomatu složily významné firmy z okolí. Když se jich bude spolupodílet více, jedná se o investice v řádech desítek tisíc,“ vysvětluje podmínky ředitel České spořitelny v Pardubicích František Krčil. V současné době oslovili několik firem z Poličky, se kterými jednají o možném provozování bankomatu. Bysterští radní oslovili také jiné peněžní ústavy, ale všechna jednání vyšla do ztracena.

Dalším diskutovaným tématem se stalo koupaliště. Lokalita, kde se bazén nachází, je majetkem města. Nádrž je zatím vypuštěna. „Na místě jsme postavili sociální zařízení. Jednáme o tom, aby tam byla přivedena elektřina. Také se ucházíme o dotace z Evropské unie. Je to cesta trnitá, ale považuji to za jednu z hlavních priorit našeho zastupitelstva,“ říká Leinweberová. Koupaliště lidem schází. „Přijedou vnoučata a nemají se kde vykoupat,“ stěžuje si na chybějící bazén Jiřina Slavíková z Bystrého.

Zpestřením čtvrteční návštěvy Svitavského deníku bylo vystoupení několika skupin mažoretek z místní základní umělecké školy. Ledovou tečkou letos posledního Dne s Deníkem zakončil příval deště a krupobití.