Prokázalo to šetření inspekce Českých drah a Drážní inspekce. „Ihned po příjezdu vlaku do Dejvic byly inspektory a policisty prozkoumány dveře, ze kterých muž vypadl. Dveře byly v pořádku. Náhodné otevření zavřených dveří bez vlivu člověka inspektoři ČD vyloučili,“ potvrdil Deníku mluvčí ČD Ondřej Kubala.

Podle něj vlaková četa v průběhu jízdy několikrát napomínala fanoušky Baníku, aby neotvírali dveře vagonu. Ti se pomocí otevřených dveří snažili vyvětrat cigaretový kouř. Policii se přitom už podařilo identifikovat vypadlého fanouška – šlo o mladíka ročník 1978. Podle prvních náznaků je možné, že za jeho vypadnutím z vagonu může být i alkohol. „Vlak přijel do Prahy plný odpadků a lahví od alkoholu.

Škoda na vlaku je jen v řádu několika tisíc korun, fanoušci zničili z patnácti vozové soupravy dvě sedačky a několik stolků,“ upřesnil Kubala. Zavinění ze strany ČD už vyloučila i Drážní inspekce (DI). „ Nepředpokládáme zavinění na straně drah,“ řekl Deníku náměstek generálního inspektora DI Jan Kučera.

Po skončení zápasu, ve kterém Sparta s Baníkem prohrála 1:2, se fanoušci opět přesunou na pražské dejvické nádraží, odkud stejnými vagony odjedou v půl sedmé večer zpět do Ostravy.