"V pondělí 27. května v 3:03 mi mobil ohlásil, že ve Svitavské nemocnici našli zdravotníci v babyboxu holčičku. Byla zabalená do červené peřinky. Za chvíli už jsem mluvil s primářkou Ludmilou Pospíšilovou, která mě ujistila, že děťátko je donošené a jeví se být v pořádku," sdělil zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Holčička váží 3,21 kilogramu a měří 50 centimetrů. "Pupečník neměla ošetřený a byla narozená před krátkou chvílí," dodal Hess.

Řidiči mohou nově využívat další sjezd z obchvatu Svitav
Řidiči mohou nově využívat další sjezd z obchvatu Svitav

Ve Svitavské nemocnici babybox otvírali přesně před deseti lety a Klaudie je jejich první děťátko. "Děťátko jsem pojmenoval Klaudie, protože je to jméno jedné z holčiček Zuzany Isabelly Tornikidis, ředitelky Nadace Agrofert. Nadace je naším pravidelným dárcem a v sobotu 1. června bude hlavním dárcem nového babyboxu v Kroměřížské nemocnici," doplnil Hess.

Babydědek Lu, jak se Ludvík Hess podepisuje, požádá Jaroslava Černého, šéfa marketingu České mincovny, aby nechal vyrazit zlatý novorozenecký dukát, kterým Česká mincovna tradičně obdarovává všechny děti nalezené v babyboxech.

"Ať žije Klaudie, která navýšila počet odložených holčiček na 145, zatímco chlapečků je 119," uzavřel Hess.

Babybox se otevíral ve Svitavách přesně před deseti lety. Podívejte se na fotografie: