Ministerstvo dopravy ale tvrdí opak. „Po problémech během prvního dne spouštění je nová aplikace CRV v provozu. Na některých registračních místech se ještě objevují provozní nedostatky, které jsou operativně odstraňovány. Dále by už nemělo docházet k žádným zásadním komplikacím," sděluje oficiální zpráva z ministerstva dopravy. Úředníci ale nejsou schopni zaregistrovat vozidla. Přitom při koupi auta v bazaru  má člověk ze zákona povinnost jej do deseti dnů přihlásit. „Aplikace funguje. Ale v omezeném rozsahu. Vždy funguje jen něco,"  uvádí mluvčí poličské radnice Naděžda Šauerová. Problémy nastávají hlavně s přihlášením vozidel.  „Systém nekomunikuje s ostatními registry. Nenajde třeba ani osobu, nenajde vozidlo, které je někde odhlášené," dodává vedoucí odboru dopravy v Moravské Třebové Petr Václavík.

Fronty se ale nikde netvoří.  Podle vedoucího odboru dopravy ve Svitavách Miroslava Doseděla  úředníci lidem rovnou řeknou, že jejich požadovaný úkon provést nemohou a omluví  se jim. Ani konflikty na  nenastávají. Jak informovala Naděžda Šauerová, lidé chápou situaci, vědí o ní ze sdělovacích prostředků.

Ani na jednom z úřadů lidem ale neřeknou, kdy systém bude bez chyb fungovat. „V pondělí jsem byl ještě optimista, myslel jsem si, že ve středu budeme fungovat bez problémů. Po dnešku po ránu se ze mě stal pesimista. Tipuji možná příští týden," dodal ve středu Miroslav Doseděl.