Vyhlášená kuchařka, hospodyně i spisovatelka. To je Magdalena Dobromila Rettigová. V Litomyšli jí zasvětili gastronomické slavnosti, které se tento týden ve městě konají. Muzejníci navíc sáhli do svých depozitářů a „oprášili" osobní věci Magdaleny Dobromily Rettigové a představují je v nové expozici, kterou včera otevřeli pro veřejnost.

Největší sbírka

„Výstava se snaží představit Rettigovou prostřednictvím originálních předmětů z její pozůstalosti. Lidé uvidí řadu věcí, které jí patřily a  na které sahala. Jde o vůbec největší soubor v České republice, který pochází z pozůstalosti Magdaleny Dobromily Rettigové," uvedl René Klimeš, ředitel Regionálního muzea v Litomyšli.  V expozici  návštěvníci uvidí porcelán, formičky,  čepce, kabelky, paraplíčko a další osobní věci Magdaleny Dobromily Rettigové.  Jde ovšem o velmi cenné exponáty, proto se nacházejí ve skleněných vitrínách. „Skutečně se jedná o její věci, jen knihy jsou novější, ačkoliv máme i její rukopisy. Jinak jsme vystavili téměř všechny věci z jejího majetku, které máme v depozitáři. Chybí dvě sošky, které se nám díky stěhování nepodařilo dohledat," sdělila Eva Kolářová, autorka výstavy o Rettigové.  Věci darovali  před lety  muzeu v Litomyšli příbuzní Rettigové a také lidé, kteří s ní byli v kontaktu. „Jedná se o věci, které od paní Magdaleny dostali lidé darem nebo které společně vyráběli. Mám na mysli třeba výšivky," dodala Eva  Kolářová.

Pieta kuchařů

Možná ještě někdo něco doma najde. Stát se to může. „Bylo by to krásné, ale už to ani není možné. A příbuzné už zřejmě Rettigová nemá," podotkla autorka výstavy. Za nejcennější považují muzejníci  dochované rukopisy Rettigové. „Máme ve sbírkách rukopis díla Pojednání o pokrmech a Mladá hospodyňka. A dochoval se i její životopis, v němž  se věnuje svému mládí," dodala  Eva  Kolářová.

Magdalena Dobromila Rettigová prožila posledních jedenáct let svého života v Litomyšli, kde je také pochovaná. Zemřela tu  5. srpna 1845. Z jejího díla je dnes nejznámější Domácí kuchařka aneb jednání o masitých a postních pokrmech pro dcerky české a moravské (1826). Praktická příručka pro ženy obsahuje instrukce a návody k vedení kuchyně i rady k vystupování ženy jako manželky, matky. Kniha  vycházela v mnoha vydáních více  než  sto let.

V sobotu dopoledne uctí kuchaři v Litomyšli na hřbitově  památku M. D. Rettigové.  Od jejího hrobu vyjde průvod na    náměstí, kde vypukne  gastronomická  show. 

Nová výstava v muzeu   přibližuje osobnost M. D. Rettigové.

Jaká byla paní Magdalena?

Autorka nové výstavy v muzeu v Litomyšli Eva Kolářová se věnovala osobnosti Rettigové, probírala se jejími rukopisy. Jaká paní Magdalena byla? „Měla těžké mládí. Nevyrůstala v moc šťastné rodině. Měla problematický vztah s matkou, která byla přísná. Navíc její otec brzy zemřel. Sama Magdalena hodně četla Bibli, byla pobožná a určitou část svého života  přemýšlela i o tom, že by se stala jeptiškou a vstoupila do kláštera.  To se ale nestalo, její život radikálně změnil manžel, velký vlastenec, který přivedl Magdalenu do jiné společnosti," přibližuje Eva Kolářová. Rettigová byla spisovatelka i vyhlášená kuchařka. Podle rukopisů ale experimenty ve vaření její manžel moc rád neměl. „V jednom rukopisu jsem narazila i na zmínku jejího muže, který si tak trochu stěžoval, protože paní Magdalena zkoušela různé recepty, tak chtěl, aby uvařila konečně něco normálního. Není divu, protože zkoušela využít v kuchyni i bramborové šustí," dodala Eva Kolářová.