O novém majiteli pozemku, který se rozkládá na rozloze 1,7 hektaru, chce mít jasno do konce září. „Pro armádu je tento majetek nepotřebný, nemá pro něj využití. Proto ho nabízíme k prodeji s minimální kupní cenou sto devadesát tisíc korun," sdělil Jan Pejšek, ředitel odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany České republiky.

Jen za nižší cenu

Parcela, na níž leží cvičiště, je umístěná dva kilometry od středu Květné a nachází se na okraji Černého lesa. Ministerstvo obrany už se jej v minulosti pokoušelo prodat, avšak tehdy nenašlo kupce. Nyní se opět snaží najít subjekt, který by se pozemků ujal. Přitom se nabízelo řešení odprodeje do vlastnictví obce, která už si dlouho přeje, aby bylo okolo armádních objektů a parcel jasno.

„K přímému prodeji obci nebyl důvod, nejde o pozemky uvnitř obce a nevíme, zda by o ně měla zájem. Obec se ale samozřejmě může jako kdokoliv jiný zúčastnit výběrového řízení na prodej," dodal Jan Pejšek. „Ne že bychom zájem neměli, ale jedině za výhodnějších finančních podmínek. Armáda prodává pozemek za současnou cenu, jako kdyby tu bylo ropné pole," vysvětluje starosta Květné Petr Škvařil, kde je zádrhel. Podle něj může mít cvičiště hodnotu do sto tisíce korun. Za tuto cenu by obec na nákup přistoupila.

Zasedne vedení vsi

Vedení vesnice ještě bude přemýšlet, zda se zapojí do výběrového řízení. „V úterý se tímto tématem ještě bude zabývat naše zastupitelstvo. Potom uvidíme, jak budeme postupovat," poznamenal starosta Petr Škvařil. Pozemek by se přitom moc hodil zdejším chovatelům koní, kteří na něj však pravděpodobně nenajdou potřebné množství peněz. Proto by bylo řešením, kdyby je vykoupila obec a poté se dohodla s chovateli.

Prodají i budovy

Ministerstvo se zároveň chystá prodávat i další armádní objekty, které už dlouho nemají využití, a obec chce vědět, co s nimi bude dál. „Samotný areál bývalého muničního skladu se souvisejícími nemovitostmi budeme prodávat také, ale až příští rok. Je to rozsáhlý majetek, kde je část pozemků v majetku Lesů ČR, proto administrativní příprava prodeje zabere více času," uzavřel Jan Pejšek.