Byla jím hodinovka na dráze stadionu na Dukle v Pardubicích.

Největší porci metrů za 60 minut zvládl domácí závodník Pavel Dymák – bylo jich přesně 17 220. Mezi ženami zaznamenala nejkvalitnější výkon Anna Krátká. Atletka TJ Svitavy uběhla 14 640 metrů a neměla vážnější soupeřku.

V dobrém světle se prezentovali i další běžci ze Svitavska. Jiří Chlup (TJ Rychnov na Moravě) obsadil druhé místo v kategorii muži B (nad 40 let), když výkon 15 239 metrů byl v absolutním pořadí dvanáctý nejlepší. Miloslav Červ z Poličky byl druhý v hodnocení mužů nad 60 let (12 990 metrů).

Všichni vyznavači běhu jsou zvání na sobotu 24. dubna do Litomyšle. Koná se tam další ročník tradičního lesního Běhu Černou horou. Ve stejnojmenném lesoparku nepůjde tentokrát o časy ani o umístění, ale „jen“ o dobrý pocit udělat něco pro své zdraví. Starty od 10 hodin, každému účastníkovi bude změřen výkon.