Miluše Vítová
inv. důchodkyně, Svitavy

Zdá se mi, že sčítání lidu je zbytečné. Myslím, si, že ty informace, co po nás chtějí, už mají. Předevčírem jsem to již vypisovala. Problém ani s vyplňováním, ani s poštou jsem neměla.

Emil Tesař, 58 let
Svitavy

Když je to potřeba, tak se to udělat musí. Asi je to nutné. Formulář na sčítání jsem si už pročítal. Problém odpovědět na otázky nemám. Pokud to nikdo nepoužije proti mně, tak mi to nevadí.

Monika Pírková, 32 let
mat. dov., Svitavy

Myslím, že je to zbytečné. Je to utrácení peněz. Ty by se daly použít na něco jiného. Na hřiště pro děti, na školky, pro postižené děti. Otázky jsou dost soukromé. Samozřejmě to ale vyplním.

Anna Čeňková, 61 let
důchodkyně, Svitavy

Sčítání lidu si, myslím, že význam určitě má. Stát ty informace potřebuje. Měl by vědět, kolik se narodí dětí, kolik nás je, jak jde život. Problémy s formuláři jsem neměla.

Jan Bednář, 35 let
státní zam., Svitavy

Sčítání lidu je určitě potřebné. Abychom věděli, kolik nás je. Význam to určitě má. Někomu se to nelíbí, někdo na to může mít jiný názor. Já problém s odpověďmi nemám.

Miloslava Bobčíková, 64
důchodkyně, Svitavy

Samozřejmě, že to smysl má. Už jsem se sčítala několikrát. Stát ty údaje rozhodně potřebuje. Otázek mohlo být více. Myslím, že je to důležité kvůli dalšímu vývoji, kvůli plánování.

Nastal rozhodný okamžik sčítání

Sčítání je ve finále. Do včerejška měli komisaři roznést formuláře. Půlnoc z pátku na sobotu byla rozhodným okamžikem sčítání. Do formulářů se zapisují informace, jak platily v tom okamžiku. Formulář můžete vyplnit také na: www.scitani.cz. Čas máte do 14. dubna. Nemáte sčítací arch? Nezoufejte. Buď ho komisař doručí, nebo budete mít ve schránce adresu se sběrným místem, kam si pro něj zajdete.