Jaroslav Jedlička, 48 let
projektant, Bystré

Papírová padesátikoruna mi tedy určitě chybět nebude. Rozloučím se s ní bez problémů. Už žádnou v peněžence ani nemám. Jsem sběratel, sbírám kovové mince podle ročníků.


Marika Tulejová, 20 let
mat. dov., Svitavy

Vím, že končí platnost té papírové. Nevadí mi, že už budou platit jen ty kovové mince. Papírová padesátikoruna mi scházet nebude. Je mi to vlastně jedno. Žádnou už ani nemám.


Jaroslav Sekanina, 63 let

důchodce, Jaroměřice

Nelíbí se mi to. Je mi to líto, že končí papírová padesátikoruna. Ty kovové jsou těžké v peněžence. Člověk musí dávat pozor, aby se nespletl. Když byla papírová, lépe jsem se v tom vyznal.


Zdena Gálová, 64 let
důchodce, Březová n. Svit.

Ani mi ta papírová padesátikoruna chybět nebude. Nevadí mi, že budu mít jen kovové mince. Jen aby jich bylo více! Nemám už u sebe žádnou, už jsem se jich totiž zbavila.


Radka Zezulová, 36 let
mat. dov., Svitavy

Chybět mi určitě bude. Je to docela škoda, že končí platnost papírové padesátikoruny. Kovových peněz je spousta a peněženka je potom těžká. Možná nějakou někde ještě najdu.


Vojtěch Hladiš, 45 let

malíř, Svitavy

Vůbec mi nevadí, že končí platnost papírové. Je mi jedno, že budou platit jen kovové mince. Kdyby jich bylo do pytle od brambor, vůbec bych se nezlobil.

Zkontrolujte si své peněženky!

Ve čtvrtek naposledy můžete zaplatit papírovou padesátikorunou. Od zítřka tato bankovka s vyobrazením svaté Anežky České na lícní straně nebude platit. V oběhu zůstane pouze padesátikorunová mince z dílny akademického sochaře Ladislava Kozáka. Neplatné padesátikorunové bankovky bude možné až do 31. března 2012 vyměňovat ve všech bankách a do posledního března 2017 jen v pobočkách ČNB.