Tentokrát si tedy připravíme dvě jídla, která jsou za oceánem velmi oblíbená a chutnají dětem i dospělým.

Na první recept budeme potřebovat masitá hovězí žebra, která si necháme nařezat na jednotlivé porce u řezníka. Žebra osolíme, opepříme a dáme s cibulí vařit. Asi tak na dvě hodiny. Mezitím si připravíme marinádu. Ta se skládá z jednoho dílu pepře, papriky, česneku, soli, cukru, kmínu, chilli, tymiánu a hořčice. Té potřebujeme díly dva.

„Vychladlé maso potřeme připravenou marinádou a necháme odležet. Nejlépe přes noc," radí kuchař Vladimír Klofanda. Druhý den žebra otřeme od marinády a vložíme na gril rozpálený na 180 až 200 stupňů. Pečeme zhruba půl hodiny. „Jako ke každému grilovanému masu jsou vhodnou přílohou zeleninové saláty nebo pečivo," míní Vladimír Klofanda.

Lívance

Stylově se jako dezert k žebrům hodí americké lívance. Ty jsou dobré i k snídani, ale pozor. Jedná se opravdu o kalorickou bombu. Potřebujeme 350 gramů hladké mouky, 2 lžíce cukru, 1 prášek do pečiva, 1 vejce, 3 decilitry vlažného mléka, špetku soli a javorový sirup na přelití.

V míse smícháme všechny sypké přísady, poté přidáme ostatní a uděláme těsto. To necháme nakynout. Pak už jen stačí připravit pánev a začít smažit lívance. „Dělejte je větší než české," doporučuje Vladimír Klofanda. Servírujeme na talíř tři prolité javorovým sirupem. Na závěr je posypeme cukrem a přelijeme sirupem. Dozdobíme šlehačkou.

Kdo by si chtěl recept vylepšit a ještě více si osladit život, tak může na talíř přidat různé druhy ovoce, ořechy a nebo med.