VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

18.4.2018

Lidé vybrali místa pro policejní hlídky

Svitavy - Policie pravidelně informuje o bezpečnostních a preventivních akcích. Nestává se však často, že by řidiči věděli několik dní dopředu, kde budou hlídky měřit rychlost. Středa je výjimkou.

17.4.2018

Kancelář pro všechny čeká na první návštěvníky

Svitavy, Litomyšl – První coworkingové centrum bylo včera otevřeno na náměstí ve Svitavách vedle informačního centra. Jedná se o místo, které bude fungovat jako sdílená kancelář nebo místo pro pracovní setkávání či jiné skupinové akce.

17.4.2018

Předškoláky čekají zápisy. Někde už ale mají splněno

Pardubický kraj - Šestiletá Markétka ze Svitavska se moc těší do školy. „U zápisu byla šikovná a už se s kamarádkou i dohodla, že spolu budou sedět v lavici. K svátku dostane aktovku, kterou si sama vybere,“ řekla maminka budoucí školačky.

17.4.2018

Obrázky se zjeví pouze po dešti

Litomyšl - Po Litomyšli budou chodit sprejeři, kteří v utajení vyzdobí město. Nejedná se však o černý scénář, ale o přesně naplánovanou akci.

17.4.2018

Hlavu si čistím na motorce, říká farář

Polička /FOTO/ - Naleštěné stroje, burácení motorů… Motorkáři z Pomezí a širokého okolí se sjeli v neděli odpoledne na náměstí do Poličky. Sešlo se jich tu sedm stovek. Farář Marian Sokol ze Sádku jim požehnal do nové sezony.

17.4.2018

Prodej pozemků zastupiteli budí pochybnosti

Polička - Poličtí zastupitelé schválili prodej pozemků nedaleko průmyslové zóny za Penny Marketem, mezi železniční tratí a bezejmennou vodotečí. Podle územního plánu by na nich mělo stát odstavné parkoviště.

17.4.2018

OBRAZEM: Motorkáři zaplnili poličské náměstí

Polička /FOTO/ - Motorkáři v neděli obsadili náměstí v Poličce. Bylo jich přes 700, přijeli z celé republiky a následně se vydali na vyjížďku, která končila v Pomezí. 

17.4.2018

OBRAZEM: Jaro přivítali střelbou i zpěvem

Svojanov - První slavnosti na Svojanově. Stovky milovníků turistiky a historie zavítaly o víkendu na nejnavštěvovanější památku Pardubického kraje.

17.4.2018

Na tři dny se zavírá tunel Hřebeč

Koclířov – Z důvodu pravidelné údržby bude od dnešního dne do čtvrtka pro veškerý provoz uzavřen silniční tunel Hřebeč.

17.4.2018

Borotín má svoji historii

Borotín - Nevelká obec na Malé Hané má novou knihu o své historii. Publikaci moravskotřebovkého rodáka Michala Schustera Dějiny obce Borotín od nejstarších dob do roku 1989 obec slavnostně pokřtili v neděli odpoledne.

16.4.2018

Hudební zkušebna je připravena

Litomyšl - Bicí, kytary, zpěv, klávesy. I takto může vypadat složení začínající kapely. Sehnat hudebníky není mnohdy problém, ale prostory na zkoušení už ano. Vojtěch Toman se rozhodl, že se svými kamarády, vybuduje v Litomyšli první veřejnou zkušebnu.

16.4.2018

OBRAZEM: Šťastný pátek pro Vašíka

Polička - Benefiční koncert uspořádaly v pátek v Divadelním klubu v Poličce mateřské centrum Matami, Divadelní spolek Tyl a Společnost DUHA. 

16.4.2018

Vysadí desítky tisíc stromů

Litomyšl - Následky vichřice na konci loňského roku byly v Nedošínském háji nedaleko Litomyšle obrovské. Kvůli narušení kmenů a kořenů museli lesní dělníci v minulých měsících vykácet zhruba 600 stromů.

14.4.2018

Plavecké bazény bez atrakcí návštěvníky nepřilákají

Svitavsko – Jít do bazénu jen tak si zaplavat, už dnes nikoho příliš neláká. Návštěvníci jsou náročnější než dříve, bez atrakcí a doplňkových služeb se většinou neobejdou.

14.4.2018

Kraj dostane peníze na opravy

Pardubický kraj - Bez finančních prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury na opravy silnic II. a III. tříd kraj nezůstane.

14.4.2018

Kraj problémové regiony podpoří

Svitavsko - Problémové a zaostávající mikroregiony Pardubického kraje se i letos dočkají finanční podpory. Kraj více jak deseti miliony podpoří celkem jedenáct rozvojových projektů.

14.4.2018

Zeleň je na svém místě, nezapomeňte si vzít foťák

Litomyšl - Sluníčko a teplé počasí plní zahrádky a na pilno mají i na zámku v Litomyšli. Památka UNESCO je připravená na sezonu, o čemž svědčí každoroční jarní úpravy zahrad a nádvoří mobilní zelení.

14.4.2018

Dva muži se vyhýbají zatčení

Svitavy - Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po dvou mužích, na které byl vydán zatykač.

13.4.2018

Polička připravuje vizi bytové politiky

Polička - Od loňského června spolupracuje město s agenturou pro sociální začleňování na přípravě podkladů pro koncepci bydlení.

13.4.2018

Jaro přivítají šermíři i kouzelník

Svojanov - Někdejší královské sídlo oslaví příchod jara. Na víkend 14. a 15. dubna je připraven bohatý program. Jeho hlavní část bude už tradičně v rukou letohradského spolku Honorata.

13.4.2018

Studenti provoněli divadelní prostory výběrovou kávou

Polička - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Polička uspořádala jednodenní soutěž mladých baristů třetí kávové vlny.

13.4.2018

Pomoci dobré věci můžete v klubu

Polička - Vašík je desetiletý kluk, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. V léčbě mu pomáhají pobyty v lázních na Slovensku, které nehradí pojišťovna.

13.4.2018

S knihou do života

Svitavy - Městská knihovna Svitavy se připojila k celostátní akci S knížkou do života, která je součástí mezinárodního projektu Bookstart.

12.4.2018

Jak jsme žili: Rychnov

Rychnov na Moravě – Rozlehlá obec (německy Reichenau) v severovýchodní části dnešního Svitavska se může pochlubit hned několika zajímavostmi.

12.4.2018

Zelené cesty propojí centrum města s okolní krajinou

Svitavy - Město se v příštích několika letech zřejmě výrazně zazelená. Radnice připravuje ambiciózní projekt, jehož výsledkem mají být komunikační koridory, které prostřednictvím městské zeleně propojí centrum města s periferií.

12.4.2018

Ovzduší se v regionu výrazně zlepšilo

Pardubický kraj - Uplynulou zimu nebyla v Pardubicích ani jednou vyhlášena smogová situace.

12.4.2018

Na pozemku po zbourané dětské nemocnici bude nová nemocnice

Moravská Třebová - Namísto zbourané dětské nemocnice v Moravské Třebové vyroste opět nemocnice. Pardubický kraj nepřistoupil na nabídku majitelů nemovitostí, které využívá Nemocnice následné péče, a vážně uvažuje o výstavbě nové nemocniční budovy. Moderní objekt by měl vyrůst na pozemku po zbourané dětské nemocnici.

12.4.2018

Nezaměstnanost na Svitavsku klesla

Svitavsko - Celostátně klesající nezaměstnanost se pozitivně projevila i na Svitavsku.

12.4.2018

Hasiči vyjížděli ke stovce událostí

Svitavsko - Podle právě zveřejněných statistik vyjížděli hasiči v Pardubickém kraji v průběhu letošního března dohromady k 467 událostem, 101 z nich bylo na Svitavsku.

12.4.2018

Cenu Ď získala Marie Jílková

Polička - Zaskočena byla Marie Jílková v úterý při vyhlašování Ceny Ď, když zjistila, že odborné kolegium vybralo právě ji, dobrovolnici z terapeutického obchodu Fimfárum.

11.4.2018

Start do života s knihou

Svitavy - Vítání občánků ozvláštnila místní knihovna. Ta se připojila v minulém měsíci k celostátnímu projektu S knížkou do života.

11.4.2018

Sportovci získají další milion

Litomyšl - Nejen kulturou žije město, které je proslavené hudebním festivalem nebo architekturou. V Litomyšli působí řada úspěšných sportovních týmů, kam chodí stovky dětí.

11.4.2018

Domov pro seniory pořádá fotosoutěž

Litomyšl - Jaké je stáří? Co dlouhé životní příběhy vepsaly starým lidem do vrásek? Nejen to se dá vyčíst z fotografie.

10.4.2018

OBRAZEM: Výstava plná vzpomínek

Moravská Třebová - Šestadvacátá výstava výtvarnice Hany Horské nese název Retrospektivní vzpomínání. Návštěvníci se mohou ve zdejším muzeu těšit až do 6. května na olejomalby a grafiky. 

10.4.2018

Dlužníků alimentů kvapem ubývá

Pardubický kraj - I když realita je horší, loni policie v Pardubickém kraji stíhala jen 2,7 % rodičů s vyživovací povinností.

10.4.2018

Tomáš Klus nadchnul publikum

Litomyšl - Zaplněný hudební klub Kotelna přivítal po dva večery Tomáše Kluse.

10.4.2018

Film připomene těžké chvíle za 2. světové války

Litomyšl – Hořký návrat z pekla je podtitul dokumentárního cyklu Neznámí hrdinové. Film natočila Olga Sommerová.

10.4.2018

Nalezené mince prozradily vznik hradiště

Svitavsko - Průzkumy přinesly nálezy ve Vraclavi i Křenově. Našly se mince i soška ženy.

8.4.2018

Zámecká sezona v Moravské Třebové začala s kejklíři

Moravská Třebová – Kejklíři i středověká hudba a šermíři. Takové bylo sobotní zahájení nové sezony v renesančním zámku v Moravské Třebové.

8.4.2018

Staré televize už v příkopech neleží, vedou plastové lahve

Litomyšl, Česká Třebová - Desítky pytlů s odpadky nasbírali dobrovolníci v Litomyšli a okolí. V sobotu šli také podél silnice na Českou Třebovou.

8.4.2018

Do systému třídění odpadu se zapojuje čím dál více lidí

Moravská Třebová - Obyvatelé města Moravská Třebová se rychle seznámili s fungováním motivačního evidenčního systému odpadového hospodářství (zkráceně MESOH).

8.4.2018

Architekturu Litomyšle prezentují v hlavním městě

Litomyšl - Reprezentativní výstava Davida Vávry a Petra Volfa s názvem Litomyšl - hlavní město současné české architektury představuje město jako jedno z klíčových center soudobé české architektury.

7.4.2018

Staré pohlednice ožívají v publikaci

Moravská Třebová – Přes čtyři stovky historických pohlednic Moravské Třebové a okolních vesnic vybrali a zařadili do reprezentativní publikace, která vyšla na sklonku loňského roku, moravskotřebovští sběratelé Michal Burian a Miloslav Kužílek.

7.4.2018

Zateplí sportovní halu, hotovo bude na konci prázdnin

Litomyšl – Avizovaná rekonstrukce sportovní haly Jiskra  začne na konci dubna.

7.4.2018

Přednádraží se změní, rekonstrukce začala

Svitavy – Největší přestavba veřejného prostoru ve městě začala. Radnice zahájila plánovanou rekonstrukci svitavského vlakového přednádraží. Hotovo by mělo být ještě letos v listopadu, rekonstrukce přijde na 69 milionů. Devadesát procent nákladů by měla pokrýt dotace, kterou město získalo z evropských fondů.

7.4.2018

Hlavní úklidový den je sobota

Svitavsko - Do akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko se hlásí skupiny dobrovolníků s cílem uklidit nějaké místo. Rok od roku jejich počet stoupá a účastní se jí i lidé na Svitavsku.

6.4.2018

Pozvánka: Fabrika bude patřit divadlu

Svitavy – Do třech bloků po dva dny je rozdělena krajská přehlídka mladého amatérského divadla Svitavský Fanda. Na tradičním setkání se představí ve Fabrice a Divadle Trám soubory z Ústí nad Orlicí a Olomouce.

6.4.2018

Barmanka z Poličky zářila ve Francii s calvadosem

Polička, Caen - Celosvětové finále soutěže barmanů ve francouzské Normandii mělo českou účastnici. Svou školu i zemi přijela reprezentovat Kateřina Vymazalová ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Poličce.

6.4.2018

Škola má unikátní 3D tiskárnu

Svitavy - Základní škola na náměstí Míru ve čtvrtek odpoledne představila novou, unikátní 3D tiskárnu, kterou může, jako jediná u nás, využívat díky pilotnímu projektu.

6.4.2018

Kraj radši postaví novou nemocnici

Moravská Třebová - Za zanedbané nemovitosti, do kterých čtvrt století nikdo neinvestoval, požadovali 80 milionů. Pardubický kraj, který je zřizovatelem Nemocnice následné péče, ale na přemrštěné požadavky vlastníků nepřistoupil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT