VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

1.3.2018

Nemocnice se dočká desítek milionů korun

Litomyšl – V následujících letech má do rozvoje nemocnice v Litomyšli zamířit přes 73 milionů korun.

28.2.2018

Na fyzičce nezáleží, je to jen o hlavě a do vody může každý

Svitavy – Ponořit se do ledové vody v rybníku? Nemožné. Ale parta nadšenců ví, že to jde, i když je venku třeba patnáct pod nulou a ze svetrů a bund se svlékat nechce. Před pár dny si to vyzkoušeli na vlastní kůži u rybníku Rosnička ve Svitavách. Na zanoření do rybníku se chystali na speciálním tréninku.

28.2.2018

Pod dvěma bruslaři se na Rozkoši propadl led

Česká Skalice - Pod dvěma lidmi se dnes krátce po poledni propadl led na nádrži Rozkoš. Oba byli zachráněni, na břeh je v podvěsu transportoval záchranářský vrtulník.

28.2.2018

Schválili žádosti o kotlíkové dotace

Pardubický kraj – Žadatelé o kotlíkové dotace si po třetí výzvě rozdělí téměř 100 milionů korun. Peníze mohou využít na kombinované kotle na uhlí a biomasu, kotle na biomasu, tepelná čerpadla či plynové kondenzační kotle.

28.2.2018

Boj o finále hned na dvou stadionech

Litomyšl, Moravská Třebová – Druhé semifinálové zápasy play off Krajské hokejové ligy budou dnes k vidění na dvou stadionech.

28.2.2018

Řídil navzdory zákazu a na drogách

Moravská Třebová – Policisté včera zastavili třicetiletého řidiče. Z dostupných evidencí vyšlo najevo, že má vysloveny už dva zákazy řízení motorových vozidel s platností až do ledna 2019.

28.2.2018

Festival Smetanova Litomyšl nabízí první vstupenky

Litomyšl – Úderem desáté hodiny bude možné ode dneška přednostně zakoupit vstupenkové balíčky na letošní ročník festivalu Smetanova Litomyšl.

28.2.2018

OBRAZEM: Fanoušci ze Svitavska byli na olympiádě

Polička - Zimní olympiáda v Koreji skončila. Přesto se o ní stále mluví a píše a to z mnoha úhlů pohledu. Jedním z nich je ten fanouškovský. Do Pchjongčchangu se vydali také zástupci ze svitavského okresu Klára Rubínová z Květné a Petr Scheib z Poličky.

28.2.2018

Ze sauny hned skáče do ledového jezírka

Říkovice – Skoro dvacet pod nulou? Paráda, jásá milovník saunování Libor Vodehnal z Říkovic u Litomyšle. Voda v jezírku má sice jen dva stupně, ale v současném mrazivém počasí jsou to prý lázně.

27.2.2018

Z ulice zmizí čtyři vzrostlé stromy

Svitavy – V červnu počítá město se zahájením rekonstrukce kanalizace, vodovodu a veřejného osvětlení na ulici T. G. Masaryka.

27.2.2018

Litomyšl zvelebí městský hřbitov

Litomyšl – Technický stav hřbitova, jeho čistotu a kvalitu zázemí pro pohřby veřejnost v Litomyšli bedlivě sleduje. Město by chtělo stav místa posledního odpočinku díky úpravám výrazně zlepšit.

27.2.2018

Opilce zaznamenala kamera

Polička – Pětadvacetiletého vrávorajícího muže z Poličky spatřili strážníci v neděli po čtvrté hodině ranní na kamerách. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem nenasedal do auta a nesnažil se s ním odjet.

27.2.2018

Dřevo na hřišti i v hale. Hledá se Dřevěná stavba roku 2018

Pardubický kraj - O titul mezi dřevěnými stavbami bojují letos tři projekty z Pardubického kraje. Hřiště, firemní objekt a návrh jezdecké haly.

27.2.2018

V Pardubickém kraji už letos na chřipku zemřelo šest lidí

Pardubický kraj - Každý rok zemře na chřipku a komplikace s ní spojené v kraji kolem 10 lidí, desítky pacientů se léčí v nemocnicích.

27.2.2018

Mrazivá noc. Již třetí den po sobě padly teplotní rekordy

Mrazy v Česku třetí noc po sobě přepisovaly teplotní rekordy. Nové nejnižší teploty pro dnešní den meteorologové naměřili na 15 ze 148 stanic, které fungují alespoň 30 let. Mrzlo hlavně na horách. Nejníže teplota klesla v Bedřichově Nové Louce, kde teploměr ukázal minus 24,6 stupně Celsia. Zdejší stanice ale měří jen tři roky.

26.2.2018

Panelová diskuze o konfliktech

Litomyšl – Zajímaví hosté a závažná témata. To vše slibuje diskuze s názvem „Jedna Země nestačí!?“

26.2.2018

Strážníci slouží občanům nonstop

Litomyšl – Městská policie Litomyšl je ve službě nově sedm dní v týdnu. Díky posilám v řadách strážníků se její činnost od února mohla rozšířit o nedělní provoz.

25.2.2018

Patnáctiletý po hádce odešel do mrazu. Dítě vyrazil hledat i vrtulník

Čistá – Na Svitavsku v neděli organizovali velkou pátrací akci. Hledal se 15letý chlapec.

25.2.2018

Nový druh pavouka žije i ve východních Čechách

Pardubický kraj - Vědci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby objevili na území Česka nový druh pavouka. Zaznamenali jeho výskyt mimo jiné i ve východních Čechách.

25.2.2018

Zámek chystá oslavy i novinky

Litomyšl - Litomyšlský zámek je připravený na sezonu, kdy oslaví 450 let od položení základního kamene.

24.2.2018

Oprava plaveckého bazénu se dvojnásobně prodraží

Moravská Třebová - Rekonstrukce krytého plaveckého bazénu v Moravské Třebové získala po několika odkladech konkrétní obrysy. Jeho opravu schválili na mimořádném zasedání moravskotřebovští zastupitelé. Původně se mělo o rekonstrukci bazénu hlasovat už před čtrnácti dny, ale opoziční zastupitelé si vyžádali čas na prostudování upraveného návrhu, který na poslední chvíli předložilo vedení města.

24.2.2018

Ze Šafaříkovy ulice zmizí kontejnery

Svitavy - Z důvodu pokračujících úprav koryta řeky Svitavy budou ze Šafaříkovy ulice v průběhu příštího týdne staženy kontejnery na tříděný odpad.

23.2.2018

Černá můra včelařů je tady: Dolní Újezd ohlásil včelí mor

Litomyšl – Včelaři v regionu mají obavy o svá včelstva. Po letech se opět v regionu objevil včelí mor. Tentokrát se nákaza objevila u jednoho včelaře v Dolním Újezdu.

23.2.2018

Sládci ze Svitav a Třebové uspěli na prestižním klání

Svitavsko – Zlatá a stříbrná pivní pečeť 2018 míří na Svitavsko. Postarali se o to svitavští sládkové Petr Bednář a Lubomír Lopaur z pivovárku Na Kopečku a také moravskotřebovský sládek Aleš Ondrůš, který vaří pivo v Kopřivnici.

23.2.2018

Chátrající objekt má šanci na komerční využití

Litomyšl – Na oceňovanou architekturu lze v Litomyšli narazit téměř na každém kroku. Při vjezdu do města od Vysokého Mýta se však nachází areál Perštýn, který reprezentativně rozhodně nepůsobí.

22.2.2018

Kraj zruší další vlaky a autobusy

Jevíčsko - Už za pár dní, na začátku března, čekají cestující využívající veřejnou dopravu další nepříjemná překvapení. Pardubický kraj se rozhodl zrušit další vlakové a autobusové spoje. Za poslední rok se jedná už o třetí zásah do dopravní obslužnosti východního cípu kraje. Omezení, které úpravy jízdních řádů lidem přinesou, se týkají především Jevíčska a Moravskotřebovska.

22.2.2018

Dali si "jen" pár sklenek, domů už ale nikdy nedojeli

Hlinsko/Stéblová - Na silnicích v Pardubickém kraji se vloni stalo 247 nehod, u kterých měl viník v krvi alkohol nebo drogy. Dva z nich za to zaplatili daň nejvyšší.

22.2.2018

Další škola zavírá kvůli chřipce

Litomyšl – Základní škola T.G. Masaryka je druhou školou v Litomyšli, která bude uzavřena z důvodu chřipkové epidemie.

22.2.2018

Každý může být malířem pod vedením mistra

Litomyšl – První výstava v městské galerii v letošním roce nese název „Litomyšl, moje město“. Představuje tvorbu malíře a výtvarníka Vladimíra Vícha, který je bytostně spjat s Litomyšlí.

22.2.2018

Ptáci mají rádi slunečnici a drcené vlašské ořechy

Pardubický kraj - Zima o sobě dává vědět. Ornitologové, ale i obyčejní lidé začali myslet na ptáky a plní jim krmítka za okny, na balkonech i na zahradách. Jak ale drobným opeřencům přilepšit, a přitom jim neublížit?

22.2.2018

V poličské Městské knihovně vzniká vzdělávací centrum

Polička – Městská knihovna vybuduje v podkrovních prostorách budovy, kterou užívá, půdní vestavbu, která bude sloužit jako Centrum technického vzdělávání.

21.2.2018

Zůstanou doma kvůli chřipce

Litomyšl – Vzhledem k vysokému počtu nemocných žáků (30 %) a zaměstnanců vyhlašuje ředitelka Základní školy Litomyšl U Školek na základě doporučení krajské hygienické stanice chřipkové prázdniny.

21.2.2018

Jak se žilo v Československu: Hřebeč

Hřebeč – Řidiči, kteří projíždějí po silnici I/35 mezi Svitavami a Moravskou Třebovou, si před vjezdem do tunelu nemůžou nevšimnout zdaleka viditelné pseudogotické kaple přímo nad tělesem tunelu. Podle pověsti stával v těchto místech ve středověku kostel.

21.2.2018

Sakury mizí z Litomyšle

Litomyšl - Avizované kácení sakur na ulici 9. května v Litomyšli začalo. 

21.2.2018

Večeři pro rodinu spořádal maxijedlík za deset minut

Bystré, Bystřice nad Pernštejnem – Další „žrací“ úspěch si v sobotu připsal na své konto Jaroslav Němec z Bystrého (s cenou uprostřed).

21.2.2018

Dvouleté děti do školky? S chůvou

Svitavsko, Orlickoústecko - Sfouknout dvě svíčky na dortu a do školky? Někde se tomu brání.

21.2.2018

Leoš Mareš se tajně oženil v Litomyšli

Litomyšl – Přísně tajná svatba se odehrála v úterý v piaristickém kostele. Leoš Mareš si pro svoji veselku se snoubenkou Monikou Koblížkovou vybral Litomyšl.

20.2.2018

Nemocnice následné péče v Moravské Třebové je milion a půl v mínusu

Moravská Třebová – Nového ředitele Nemocnice následné péče, kterým se stal lékař a do loňského podzimu poslanec Pavel Havíř, čekají hned po nástupu do funkce problémy. Po odcházejícím řediteli přebírá nemocnici s jeden a půl milionovým dluhem.

20.2.2018

Umělci vystavují na chodbách nemocnice

Svitavy – Milovníci umění nemusí chodit obdivovat výtvarná díla jenom do galerií. V prostorách Svitavské nemocnice mohou až do konce března obdivovat tvorbu mladých umělců z uskupení Follow The Art. Ti spolu prezentují svoji tvorbu již dva roky. Skupinu tvoří Jan Diviš, Michal Fryč, Kristýna Hnízdilová, Klára Němcová, Zuzana Snítilová a Pavel Štosek.

20.2.2018

Oprava bazénu přijde na 31 milionů

Moravská Třebová – Zastupitelé města na svém mimořádném zasedání v pondělí večer odhlasovali rekonstrukci plaveckého bazénu. Po mnoha změnách nakonec zvítězila varianta sanace bazénu bez wellnesu. I tak přijde oprava na 31 milionů, cena oproti původním představám radnice vzrostla téměř dvojnásobně.

20.2.2018

Zemřít mezi blízkými pomáhá mobilní hospic

Pardubický kraj - „Lékaři se často zdráhají říct, že dotyčnému zbývají jen týdny života,“ říká Marie Hubálková.

20.2.2018

Nový ředitel moravskotřebovské nemocnice zatím žádné změny nechystá

Moravská Třebová – Novým ředitelem moravskotřebovské Nemocnice následné péče se stal třiašedesátiletý lékař Pavel Havíř ze Svitav. Na konci ledna uspěl ve výběrovém řízení, do funkce nastupuje od března.

19.2.2018

Počet stavebních povolení vzrostl

Svitavsko – Stavební úřady v Pardubickém kraji v loňském roce vydaly 4 584 stavebních povolení, což je o 112 více, než v roce předchozím. Zvýšil se počet stavebních povolení na bytové budovy. Předpokládaná hodnota povolených staveb meziročně vzrostla o dvě procenta na 13,7 miliard korun.

19.2.2018

Mokrá vernisáž: Lidé prali na valše a v neckách

Polička - Návrat do minulosti. Mokrá vernisáž v Centru Bohuslava Martinů v Poličce přenesla v sobotu návštěvníky do doby, kdy se prádlo pralo na valše, pracím zvonem, v neckách a jediná pračka byla ta s klikou.

19.2.2018

Jan Jukl ve volbě předsedy ČSSD neuspěl

Polička – Jedním z kandidátů na nového předsedu České strany sociálně demokratické, kterého v neděli vybírali delegáti sjezdu v Hradci Králové, byl i osmatřicetiletý Jan Jukl, ředitel Městské knihovny v Poličce a zastupitel města.

19.2.2018

Nepotřebné domy a rybník prodávají, lesy zase vykupují

Pardubický kraj - Lesy prodávají nepotřebné nemovitosti za dobré ceny.

19.2.2018

Lidé se ptají: Kdy skončí žebrání v Poličce?

Polička – Starší pohublá žena zaťuká na okénko u auta a žádá peníze na chleba. Marně. Lidé v Poličce už paní Dolánkovou moc dobře znají. Stejně jako v Litomyšli a Svitavách, kde její žebrání ukončilo teprve vydání vyhlášky.

19.2.2018

Prodej nemocnice budí pochybnosti

Moravská Třebová – Osmdesát milionů korun. Tolik požadují po Pardubickém kraji vlastníci nemovitostí, které aktuálně využívá moravskotřebovská Nemocnice následné péče. Nabídka kraji, který je zřizovatelem špitálu, přišla koncem loňského roku. Radním se však částka zdá přemrštěná.

18.2.2018

OBRAZEM: Lyžák se povedl

Městečko Trnávka - Výcvik v areálu Kladky dopadl pohádkově. Letošní zima lyžařským výcvikům příliš nepřeje a odkládání termínů se nevyhnulo ani žákům základní školy z Městečka Trnávky.

18.2.2018

Festival vzdělávání nabízí přednášky i široké veřejnosti

Litomyšl - Festival Nakopněte svoji školu od neděle do úterý přinese nejen pedagogům odborné přednášky na téma vzdělávání. Na setkání se zajímavými hosty může přijít i veřejnost.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT