VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

14.6.2018

Kuchyně babiček míří do jídelen

Svitavy – V jídelně svitavské zdrávky spustí projekt Kuchyně našich babiček.

14.6.2018

Kalendář s příběhem zámku vyhrál v celostátní soutěži

Litomyšl – Nástěnný kalendář Příběh zámku Litomyšl získal první místo v kategorii Kalendář obce v soutěži Kalendář 2018.

13.6.2018

Den zdraví v nemocnici

Litomyšl – Ve čtvrtek 14. června se koná v Litomyšlské nemocnici od 9 do 15 hodin Den zdraví.

13.6.2018

Hladinu Loučné sledují ultrazvuková čidla

Litomyšl - Město je připravené na velkou vodu. Digitální protipovodňový systém sleduje hladinu řeky Loučné a spustí sirény.

13.6.2018

Nové kasino ve Svitavách nebude

Svitavy – Kasinům, která lákají vyznavače hazardu na živé hry jako ruleta, kostky nebo blackjack, ve Svitavách definitivně odzvonilo.

13.6.2018

Regionální potraviny budou ve středu na farmářských trzích

Svitavy – Nenechte si ve středu ujít farmářské trhy ve Svitavách.

12.6.2018

Komu se zaběhl pes do lesa? Čeká v Jevíčku u policie

Jevíčko – Policie hledá majitele psa, kterého našli lidé v neděli 10. června okolo 17. hodiny v lese u Bělé u Jevíčka, v části Smolná.

12.6.2018

Koupaliště v Ústí a Moravské Třebové mají za sebou opravy

Svitavsko, Orlickoústecko - Horké léto začalo letos už v květnu, a tak plovárny někde otevřely s předstihem. Nabízejí i řadu novinek.

12.6.2018

Dětské centrum Hastrmánek končí, bez podpory se neuživí

Moravská Třebová - Dětské komunitní centrum pro rodiče s dětmi Hastrmánek končí. Bez podpory města je jeho provoz neudržitelný. Alespoň to tvrdí organizátoři petice za záchranu centra, kterou za dva týdny podepsala stovka lidí.

11.6.2018

Portmoneum čeká oprava

Litomyšl – Litomyšlské Portmoneum s expozicí Josefa Váchala čeká rekonstrukce. Pardubický kraj plánuje úpravy, které Portmoneum zajistí po statické stránce a obohatí o půdní vestavbu.

11.6.2018

Zastupitelé řekli ne novému kasinu

Svitavy – Zastupitelé města se v pondělí odpoledne sešli na mimořádném zasedání, aby projednali úpravu obecně závazné vyhlášky o regulaci provozování hazardních her na území Svitav.

11.6.2018

Radniční periodika pod lupou

Svitavsko – Radniční periodika mají ze zákona poskytovat objektivní a vyvážené informace o daném městu či obci a poskytovat přiměřený prostor i pro názory členů zastupitelstva. Avšak realita, jak ukazují soudní spory z nedávné minulosti, je často odlišná.

11.6.2018

Otázka na víkend: pocit štěstí

Svitavsko - Česko patří podle nového průzkumu mezi nejšťastnější země Evropy. Nejlépe se mají na Islandu. Cítíte se tady šťastní, nebo byste Česko vyměnili za jinou zemi?

9.6.2018

Bob Fliedr zahájil kampaň do senátu

Svitavy – Bývalý novinář a rodák z Poličky Bob Fliedr, jako první z prozatím známých nominantů, oficiálně ohlásil v pátek svoji kandidaturu do senátu. O podporu voličů se bude na podzim ucházet ve volebním obvodu Svitavy.

9.6.2018

Nová nemocnice je opět o krok blíž

Moravská Třebová – Pardubický kraj vyčlenil 7,5 milionů na přípravu projektu nové budovy Nemocnice následné péče v Moravské Třebové.

8.6.2018

Dobrá adresa v kraji? Litomyšl a Pardubice

Pardubický kraj - Litomyšl a Pardubice se rozrůstají. Jiná města v kraji obyvatele ztrácejí. Nejvíc Moravská Třebová.

7.6.2018

Pomník připomene Masaryka i dějiny města

Svitavy – Sté výročí vzniku samostatného státu si město Svitavy připomene symbolicky 28. října odhalením pomníku české státnosti. Už nyní však radnice odhalila návrh budoucího pomníku.

7.6.2018

Rusko očima známé novinářky

Litomyšl – Zajímá vás Rusko, tak přijďte do kostela. Česká křesťanská akademie v Litomyšli pořádá dnes večer přednášku české novinářky a humanitární pracovnice Petry Procházkové.

7.6.2018

Kolem stáje jezdí auta už jen 50

Janov - U jezdecké stáje v Janově se jezdí konečně pomaleji. Od pondělí jenom 50.

7.6.2018

Perníkovou popelnici mají úspěšní sběrači papíru

Litomyšl – Jedenáct let se koná soutěž obcí a měst v třídění odpadu.  V Pardubickém kraji v minulosti vyhrála Litomyšl, letos jí patří druhé místo. Zlato totiž brala Třemošnice a absolutním vítězem soutěže jsou Čenkovice.

6.6.2018

Proti Babišovi se protestovalo i na Svitavsku

Svitavsko – K úternímu celostátnímu protestu Jednou provždy! proti Babišově vládě s komunisty se na některých místech připojili i lidé na Svitavsku.

6.6.2018

Fotoreportáž: Neobyčejné zážitky v Poličce

Polička - V sobotu se ve měste otevřely dveře řady místních organizací. Nasajte atmosféru pomocí našich fotografií.

6.6.2018

Sklepení se stane díky zrcátkům obráceným krystalem

Litomyšl – Autoři plastiky a instalace Srdce pro Václava Havla chtějí připomenout Havlův odkaz iniciativou Více Srdce pro Václava Havla. Sbírají proto malá osobní zrcátka.

6.6.2018

Číslo dne: 33 000

Litomyšl - Lázeňských šviháků a krásně oblečených dam i dětí na pomyslné lázeňské kolonádě letos opět přibylo. 

6.6.2018

Rekocábka plula na rybníku

Polička – Základní škola Masarykova si připravila pro děti z poličských základních škol a školek netradiční Den dětí v ekologickém duchu.

6.6.2018

Pod lucernou dnes o svátku 28. října

Svitavy – Další akce z cyklu Večerů pod lucernou je tentokrát příspěvkem k oslavám 100. výročí vzniku Československa.

6.6.2018

Mimořádné jednání o hazardu

Svitavy – Na pořadí jednání bude hazard a jeho regulace.

6.6.2018

Nemocnice je v červených číslech

Moravská Třebová - Nemocnice následné péče, jejímž zřizovatelem je Pardubický kraj, je 4,6 milionu ve ztrátě. Do ekonomických potíží se zdravotnické zařízení dostalo v průběhu loňského roku.

5.6.2018

OBRAZEM: Na Svojanov přijely moskviče z Čech i ze zahraničí

Svojanov – O víkendu se v areálu hradu Svojanov uskutečnil sraz automobilů značky Moskvič. Jednalo se o 11. ročník srazu konaného pod hlavičkou oficiálního Moskvič klubu ČR.

5.6.2018

Obyvatelé Kaštanky protestují peticí proti bytovkám

Svitavy - Obyvatelé Chelčického ulice předali městu petici, kterou vyjadřují nesouhlas s výstavbou nových výškových bytových domů na protějším pozemku.

5.6.2018

Lidé opět demonstrují proti Babišovi a KSČM

Pardubický kraj - Několik měst a obcí v Pardubickém kraji se v úterý připojí k celorepublikovým protestům proti Babišovi a jeho vznikající vládě opřené o poslance KSČM.

4.6.2018

Překvapení pro Portmana? Soška čerta

Litomyšl – Muzejní noc připomněla několik výročí. Muzeum v Litomyšli slaví 90 let ve stávající budově a Portmoneum 25 let od založení.

4.6.2018

Náměstek hejtmana a radní Michal Kortyš bude bojovat o senát

Svitavy – Náměstek hejtmana a radní Pardubického kraje pro dopravu Michal Kortyš bude v podzimních volbách do senátu kandidovat za občanské demokraty ve svitavském volebním obvodu.

4.6.2018

Poříčí je v evropské soutěži Entente Florale, jediné z Čech

Poříčí - Poříčí se jako držitel celostátní zelené stuhy účastní evropské soutěže Entente Florale. Soutěží jako jediní z Čech.

3.6.2018

Otázka na víkend: den dětí

Svitavsko - Víkendová porota Deníku: Slavíme Mezinárodní den dětí. Jaké bylo vaše dětství a co byste popřáli dnešním dětem?

3.6.2018

Kostýmy ze slavných oper zaplnily komnaty zámku

Litomyšl - Reprezentační sály zámku v Litomyšli zaplnily operní kostýmy. Nová výstava Krása (v) kostýmu představuje výběr nejkrásnějších operních kostýmů z Národního divadla.

3.6.2018

Uniformu nenosí, ale i tak jsou děti malými „strážníky“

Svitavy - Ve středu skončil ve Svitavách kroužek Malý strážník. Děti převzaly od starosty Davida Šimka a a velitele městské policie Rostislava Bednáře diplomy a odznaky.

3.6.2018

Světový unikát Stříbrný šíp přijel do Litomyšle

Litomyšl /FOTO/ - Železniční legenda přijela v sobotu do Litomyšle. Stříbrný šíp je vlak s pohnutou historií.

2.6.2018

Objížďky potrvají celé léto

Svitavsko - Kilometrové kolony, desítky minut čekání, objížďky po úzkých venkovských silničkách, zplodiny, prach a nesnesitelné vedro. Přesně to zažívají dnes a denně stovky řidičů na Svitavsku a Orlickoústecku.

2.6.2018

Konkurzní řízení na ředitele finišují

Svitavsko - Pardubický kraj vyhlásil letos na jaře po šesti letech konkurzy na ředitele 39 škol, u nichž je zřizovatelem.

2.6.2018

Zimní stadion dostane novou střechu

Svitavy – Ledová plocha v areálu svitavského stadionu, která slouží současně i jako hokejbalové hřiště, bude od příští sezony pod střechou. Svitavská radnice po několikaletém úsilí konečně uspěla s žádostí o dotaci.

2.6.2018

Profesionální hasiči tahali „zraněné“ lidi z nabouraných aut. Vyhráli

Litomyšl - Profesionální hasiči z Pardubického a Královéhradeckého kraje včera soutěžili v Litomyšli ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Auto narazilo do stromu, do svodidel, další skončilo na střeše a jiné se srazilo s druhým autem a ještě s cyklistou. 

1.6.2018

Moskviče míří na Svojanov

Svojanov – První červnový víkend na hradě Svojanov patří autům. Sjedou se sem desítky moskvičů.

1.6.2018

Kruhový objezd je opravený

Svitavy – Okružní křižovatka silnic I/34 a I/43 na výjezdu ze Svitav na Brno a Moravskou Třebovou je opět průjezdná.

1.6.2018

Litomyšl a Moravská Třebová už plavou

Svitavsko, Orlickoústecko - Správci některých plováren zareagovali na téměř tropické teploty a otevřeli s předstihem.

1.6.2018

Tesaři se sejdou na statku

Trstěnice – Na Mikšíkově statku v Trstěnici se uskuteční v sobotu Setkání tesařů. Od 9 do 17 hodin návštěvníci uvidí dvě desítky řemeslníků při práci. K vidění bude ruční otesávání trámů, výroba šindelové krytiny, slaměných došků a práce na hliněném mlatu.

1.6.2018

Protikuřácký zákon se osvědčil, zmírnění by ale nevadilo

Svitavsko – Hloučky zahalené do modrého oblaku cigaretového dýmu ve dne v noci postávající před restauracemi a pohostinstvími všech cenových skupin.

31.5.2018

Dohady o cenu nových šaten ve Svitavách nekončí

Svitavy – Spor opozičního zastupitele Antonína Pavelky (Naše Svitavy) a vedení města, který začal na podzim loňského roku kvůli přístavbě šaten u nové sportovní haly, pokračuje. Radní se proti vyjádření Antonína Pavelky k ceně stavby, které uveřejnil v květnovém čísle radničního zpravodaje, minulý týden ohradili v prohlášení.

31.5.2018

Typický český otec miluje svou rodinu. Péče o ni vyjde na třicet tisíc měsíčně

/INFOGRAFIKA/ O rodinných financích rozhodují nejčastěji oba partneři společně. Ale v pětině domácností vládnou pokladně ženy, přestože více peněz přinášejí muži.

31.5.2018

Studenti si na vlastní kůži vyzkoušeli život seniorů

Svitavy – Studenti zdravotnické školy si prostřednictvím speciálního „oblečku stáří“ vyzkoušeli, jaké to je být seniorem. Díky tomu lépe porozumí potřebám pacientů, o které budou později v nemocnicích pečovat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT