VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

8.1.2018

Co dál s pozemkem po demolici?

Moravská Třebová – Průzkum spokojenosti, se kterým radnice před pár dny oslovila obyvatele města, zjišťuje kromě jiného názory lidí na to, jakým způsobem by měl být využit pozemek po zbourané dětské nemocnici ve Svitavské ulici.

8.1.2018

Kraj zrekonstruuje jídelnu svitavského gymnázia

Svitavy - Jídelna svitavského gymnázia projde v následujících několika měsících zásadní rekonstrukcí. Modernizace stravovacího zařízení, které je součástí školy, vyjde bezmála na dvacet milionů korun.

8.1.2018

Tři králové přijeli na koních

Polička – Tříkrálová sbírka na Poličsku začala v sobotu v devět hodin slavnostním průvodem všech účastníků sbírky centrem města.

8.1.2018

Kraj postaví záchrance šest nových základen

Moravská Třebová – Jedna z nových výjezdových základen pro zdravotnickou záchrannou službu, které chce v nejbližších letech postavit Pardubický kraj, by měla vyrůst rovněž v Moravské Třebové.

7.1.2018

Fond přispěje na nákup vybavení

Litomyšl – Posláním Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska je zvýšení dostupnosti a kvality zdravotní péče pro všechny občany této lokality. Tentokrát správní rada rozdělila milion korun na tři projekty.

7.1.2018

Zájem o knihovnu roste

Litomyšl - Do poloviny prosince loňského roku dorazilo do litomyšlské knihovny přes 42 000 lidí.

6.1.2018

Cena města letos již podesáté

Moravská Třebová – Radnice vyhlašuje další ročník Ceny města, kterou je každoročně oceňována významná osobnost, jež se zasloužila o rozvoj a dobré jméno Moravské Třebové.

6.1.2018

Světlonoš z Chotovic obhájil český rekord. Nemá soupeře

Chotovice - Vánočně osvětlený dům v Chotovicích ani letos nenašel konkurenci.

6.1.2018

Třetina praktických lékařů v kraji nevydává eRecepty

Pardubický kraj – I když mají doktoři od začátku nového roku povinnost vydávat elektronické recepty, minimálně třetina praktických lékařů v Pardubickém kraji to nedělá.

5.1.2018

O voličský průkaz lze písemně žádat už jen dnes

Svitavy - V těchto dnech se ve schránkách objevují hlasovací lístky pro první kolo prezidentských voleb, které se koná 12. a 13. ledna. „Právo volit má každý občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhl věku 18 let. Nemohou volit pouze ti občané, u kterých nastala zákonem stanovená překážka volebního práva,“ informuje Pavla Velecká z městského úřadu ve Svitavách.

5.1.2018

Na statku v Květné postavili největší sušárnu ovoce v kraji

Květná - Povidla podle tradičního receptu bez přidaného cukru a dalšího ovoce. Zkrátka stoprocentně švestková. To je plán domu na půli cesty v Květné u Poličky. Již brzy spustí do plného provozu marmeládovnu a sušárnu ovoce.

5.1.2018

Boj proti drogám nepolevuje

Svitavy – Ani v prvních dnech nového roku nezahálí policejní Toxi tým. Ten má na starosti boj s výrobci a distributory drog.

4.1.2018

Derby dvou janovských „S“

Janov – Se starým rokem se lidé rozloučí různým způsobem. Dle vzoru některých sportovců to provedli fotbalisté SK Sokol Janov, kteří ve svých řadách sloučí asi stejným poměrem příznivce pražské Sparty a Slavie.

4.1.2018

Radary pomohu nově řešit kriminální činy

Litomyšl - Data pořízená z úsekového měření už nebudou sloužit pouze k pokutování rychlých řidičů. 

3.1.2018

Nemocnice se s odbory neshodla

Svitavsko – Vedení Nemocnice Pardubického kraje, pod kterou spadají nemocnice v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Litomyšli a Svitavách, nemá uzavřenou kolektivní smlouvu se zaměstnanci. Kolektivní smlouva sjednaná před třemi roky skončila k poslednímu dni loňského roku. A nová smlouva není.

3.1.2018

Rosnička se dočká zlepšení vody

Svitavy – Rybník Rosnička, který dlouhodobě vykazuje neuspokojivou kvalitu vody, čímž je omezeno jeho rekreační využití, se zřejmě už v letošním roce dočká zlepšení.

3.1.2018

Silvestrovské ohňostroje obrazem

Svitavsko - Silvestrovské ohňostroje prozářily konec starého a začátek nového roku na řadě míst Svitavska.

2.1.2018

Tříkrálová sbírka ve Svitavách

Svitavy – Na tradiční Tříkrálovou sbírku se připravuje i svitavská charita. Požehnání bylo koledníkům uděleno při mši svaté na Silvestra ve svitavském farním kostele Navštívení Panny Marie.

2.1.2018

Nejváženější občan Němčic má 145 kilo

Němčice – „Všichni se musí zvážit. Tak šup na váhu,“ velí v němčické hospodě předseda vážní komise František Šauer. Silvestrovskou tradici o nejváženějšího občana tady drží už desítky let.

1.1.2018

V prázdném dětském hrobě našli archeologové jen křížek

Karle - Záchranný výzkum, který proběhl v loňském roce při odvlhčení kostela, přinesl archeologům z litomyšlského Regionálního muzea nejedno překvapení.

1.1.2018

FOTO: Silvestrovské oslavy v Litomyšli

Litomyšl - Ohňostroj a čočková polévka. Takový byl Silvestr v Litomyšli, tradiční ohňostroj odpálil střelmistr krátce po 18. hodině.

1.1.2018

Svatební veletrh již potřetí

Litomyšl - Koncem ledna se na Zámecké návrší v Litomyšli již potřetí vrací svatební veletrh.

31.12.2017

Tříkrálová sbírka klepe na dveře. Také na Svitavsku

Svitavsko - Zprávu o narození Spasitele, radost i požehnání budou prvních 14 dní nového roku šířit Tři králové. Lidé jim na oplátku přispějí do pokladničky ve prospěch potřebných. Skupinky koledníků s papírovými korunami vyšlou do terénu Charity Arcidiecéze olomoucké již podevatenácté. Lidé je poznají podle korunky a pláště, ponesou s sebou také pokladničku s logem Charity, která je zapečetěná a očíslovaná.

AKTUALIZOVÁNO
31.12.2017

Planetu čeká 26hodinový den. Rok 2018 již přivítala tichomořská Samoa

/VIDEO/ S úderem jedenácté hodiny středoevropského času vykročily do nového roku tichomořský ostrov Samoa a Vánoční ostrov (Kiritimati), který je součástí republiky Kiribati. Vítání nového roku se protáhne až do zítřejších 13:00, pro časová vyrovnávání tak novoroční den potrvá o dvě hodiny déle.

31.12.2017

Jak na kocovinu čili Když člověk vstává z opice

Už nikdy nebudu pít! – nejčastěji zrazované novoroční předsevzetí. Samozřejmě to nemyslíme vážně, ale vstoupíme-li do nového roku s brutální kocovinou, nelze se divit naší lamentaci. Proto Deník přináší z různých krajů osvědčené rady, recepty a vyprošťováky pro boj s kocovinou. Žádný není zaručený, ale každý z nich někomu pomáhá. Inu, de gustibus non est disputandum.

30.12.2017

Meteorologové: Sníh se v lednu objeví i v nížinách

Průměrná denní teplota v Česku bude v lednu postupně klesat z pěti stupňů Celsia na nulu. Srážkově bude leden nadprůměrný a koncem měsíce by se sněhového přídělu měly dočkat také nížiny. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

30.12.2017

Rok 2017 v Česku: Sobotka padl, nastoupil Babiš. A nejen to

/GRAFIKA/ Volební krach postihl ČSSD i KDU-ČSL. Zvítězilo ANO se 30 procenty. Premiérem se stal Andrej Babiš. Nejen volbami však Česko v tomto roce žilo. Volná je také koruna, rostly úroky a je jasné, že bude dráž. 

30.12.2017

Důchody od příštího roku porostou výrazněji, mění se valorizace

/ANKETA/ Důchody v Česku se v lednu zvednou víc, než rostly v minulých letech. Mění se totiž výpočet valorizace. Penze se budou na začátku roku zvyšovat o polovinu růstu reálných mezd místo dosavadní třetiny a o růst cen. Průměrný měsíční důchod se tak nyní v lednu zvedne o 475 korun. Kdyby se přidávalo jako dosud, byla by průměrná částka o 65 korun nižší. Babišova vláda plánuje další změny v penzích. Ve Sněmovně ale jistou podporu nemá.

30.12.2017

Na gymnáziu by mohl vzniknout nový studijní obor

Moravská Třebová - O možné spolupráci s moravskotřebovským gymnáziem při výcviku pilotů, ale také vzdělávání leteckých techniků, kterých je v české armádě nedostatek, jednal se zástupci Aeroklubu Moravská Třebová a města hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

30.12.2017

Kajínek, Babiš i pochod čertů. Podívejte se na nejlepší fotografie roku 2017

Fotografové sedmi desítek redakcí Deníku byli každý den končícího roku ve střehu, aby svými objektivy zachytili všechny zajímavé události. Prohlédněte si jejich nejzdařilejší úlovky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT