VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

31.10.2017

Cesta k zubaři o 94 km delší

Městečko Trnávka – K zemi šly během neděle desítky stromů v celém regionu. Několik jich spadlo také v okolí Městečka Trnávky. Cestu na pohotovost s bolavým zubem tak zkomplikovaly popadané stromy na silnici u Pacova Janě Kosové, která nestihla dojet k lékaři do Trnávky.

31.10.2017

OBRAZEM: U památníku vzdali hold hrdinům

Litomyšl – Sobotní svátek patřil na mnoha místech v republice oslavám vzniku samostatného státu. V Litomyšli si jej připomenuli u památníku u sokolovny, kde se tři desítky lidí sešly, aby vzdaly hold všem, kteří se zasloužili o vznik a obranu Československé republiky.

29.10.2017

Růžový palouček nově i pro chytré telefony

Újezdec /FOTO/ - Přijeli, prohlédli si památník, došli k růžím a jeli pryč. Běžný scénář návštěv turistů na Růžovém paloučku. Nová stezka, která byla otevřena v sobotu, má tohle změnit. Palouček nedaleko Litomyšle se navíc v budoucnu stane místem setkávání českých exulantů.

AKTUALIZOVÁNO
27.10.2017

V neděli zasáhne Česko extrémně silný vítr. Může napáchat velké škody

V neděli udeří v celém Česku extrémně silný vítr. V nárazech bude dosahovat rychlosti kolem 100 kilometrů za hodinu, na horách ale udeří vichřice o rychlosti až 160 km/h. Vítr by mohl podle meteorologů ohrozit lidské životy a způsobit škody na velkém území. Jeho sílu označili jako extrémně nebezpečnou.

27.10.2017

Stačí jediné tlačítko, aby se senioři a nemohoucí mohli cítit v bezpečí

Svitavy, Litomyšl – Přivolat si pomoc by nemělo být v dnešní době nic těžkého. Stačí sáhnout po mobilním telefonu a vytočit to správné číslo. Tento jednoduchý úkon však může být pro seniory nebo nemohoucí nepřekonatelný problém. Pomoci ale mohou technické „hračky“, které celý proces zjednoduší.

27.10.2017

Hasičská špička o pohár VŘSR

Široké Důl - Před devatenácti lety se konal první ročník recesní akce O putovní pohár VŘSR v požárním útoku. Tehdy se zábavy spojené se sportovním kláním zúčastnilo třicet družstev.

26.10.2017

Děti z dětského domova už hospodaří jako rodina

Polička, Pomezí – Všechny dětské domovy a dětská centra v Pardubickém kraji mají zpracované plány, jak zpříjemnit dětem život. Jedná se o jejich začlenění do instituce, která nejvíce připomíná rodinu. Finančně méně náročná opatření se už začínají postupně uplatňovat.

26.10.2017

Tohle už je moc! Jedlík připomíná Otesánka

Bystré - Maxijedlík Jaroslav Němec z Bystrého už doslova neví, co by snědl. V mnohém připomíná pohádkového Otesánka. 

26.10.2017

Kácení ve velkém kvůli houbě

Litomyšl – Černá hora je oblíbeným místem na procházky nebo běh. Pohyb v lesním porostu však po posledním kácení „prořídl“ více, než se mnohým líbí.

26.10.2017

Na Svojanově ožijí pověsti

Svojanov – Není tajemstvím, že je královský hrad Svojanov opředený legendami a pověstmi. Ty ožijí v pátek a sobotu. Blíží se čas dušičkový a vybízí k připomenutí postav z časů minulých. Správa svojanovského hradu do podzimního programu opět zařadila prohlídky právě s touto tematikou.

26.10.2017

Prozkoumají zamoření Schindlerovy továrny

Brněnec – V areálu někdejší textilky Vitka pokračují práce, které mají zjistit, zda a případně v jaké míře je kontaminována půda, podzemní vody a řeka Svitava, která protéká v těsném sousedství bývalého továrního komplexu.

26.10.2017

ANKETA: Co říkáte na výsledek voleb?

Svitavsko – V předvolební anketě se redakce Deníku ptala vybraných osobností, zda půjdou k volbám a proč. V povolební anketě jsme jim položili dvě otázky: 1. Jste spokojen/a s výsledkem voleb? 2. Myslíte si, že bude složena stabilní vláda?

26.10.2017

Sběratele funkcí poslankyně Matušovská neuznává

Javorník – Poslankyně za KSČM Květa Matušovská, která díky preferenčním hlasům přeskočila krajskou jedničku komunistů Václava Snopka, míří na další čtyři roky do sněmovny. V parlamentu je už od roku 2010.

25.10.2017

Dětská nemocnice přišla o kupoli

Moravská Třebová /VIDEO/ - Demolice objektu bývalé dětské nemocnice pokračuje.

25.10.2017

Běželi a přitom pomáhali

Svitavy – Středisko volného času „Tramtáryje“ a atletický oddíl ze Svitav zorganizovaly druhý ročník charitativního běhu. „V letošním roce byl výtěžek věnován tříletému Míšovi Trejbalovi, který má diagnostikován hypotonický syndrom, epilepsii a má opožděný psychomotorický vývoj,“ prozradil organizátor sobotního běhu Miroslav Skočovský.

25.10.2017

Miliony korun utratí za zelenější město

Litomyšl – Miliony korun utratí v příštím roce Litomyšl za nové zelené projekty. Zajistit vhodné podmínky pro flóru mezi dlažbou a betonem není vždy snadné. Navíc se za každý strom či metr trávníku, který zmizí snáší na vedení města vlna kritiky. V Litomyšli je však vše pod odborným dohledem architekta.

25.10.2017

Pátrání po 79leté seniorce odvoláno

Svitavsko - Pohřešovaná seniorka byla nalezena ve středu dopoledne živá v Novém Městě na Moravě

25.10.2017

Problémy u voleb policie nezaznamenala

Svitavsko – Parlamentní volby znamenaly více práce nejen pro statistiky nebo volební komise. Na pořádek dohlíželi strážníci i státní policie.

24.10.2017

Peníze z benefice půjdou do vybavení speciální mateřinky

Polička - Speciální základní škola Bystré uspořádala v sobotu už devátý rockový benefiční koncert. Tentokrát si návštěvníci divadelního klubu mohli poslechnout Viléma Čoka + Bypas (na fotografii), Notorest Band a Omakalamuhopotajmu.

24.10.2017

Tagy a odpadky

Moravská Třebová - Morový sloup na náměstí je v poslední době opakovaným terčem vandalských útoků.

24.10.2017

Bláznivý nápad? Dvě Třebovačky si doběhly z domova na Sněžku

Česká Třebová - Kateřina Balcarová a Darina Hrušková běžely z České Třebové na Sněžku.

24.10.2017

Číňani, nebo Rusové? Nejlepší čaj vaří v Poličce

Polička - „Škola se mi stala koníčkem,“ říká Kateřina Vymazalová. Ta je studentkou Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Poličce. Patří mezi ty studenty, kteří využili příležitosti se vzdělávat i mimo vyučování a stala se mistrem svého oboru. Jako specialistka na čaj a nápoje s ním spojeným se zúčastnila mnoha soutěží.

24.10.2017

Navždy odešel litomyšlský kněz

Litomyšl – Smutná zpráva o úmrtí římskokatolického kněze Františka Beneše zasáhla nejen věřící. Zemřel ve věku nedožitých 70 let.

24.10.2017

V Poličce zahajuje výstava o odboji

Polička – Slavnostní vernisáží se dnes v podvečer v Centru Bohuslava Martinů otevírá výstava, která návštěvníkům přiblíží odbojovou činnost protifašistických bojovníků z Poličska.

24.10.2017

Klidný spánek pro miminka

Svitavy - Oddechující novorozenec v postýlce a klid na duši, že je vše v pořádku. To je přání každého rodiče. O klidný spánek se ve svitavské porodnici stará nejen personál, ale také deset nových monitorů dechu.

24.10.2017

Rekonstrukce čistírny za desítky milionů korun

Polička - Zcela zásadní opravy se dočká čistírna odpadních vod v Poličce během tří let. Jedná se o rekonstrukci technologického zařízení a výstavbu nové dosazovací nádrže.

24.10.2017

Projděte se městem virtuálně

Litomyšl - Procházku městem za krásného počasí nenahradí pohledy, fotky ani video. Pokud však hledáte místo na výlet, tak jistě oceníte, když se můžete na internetu dozvědět z propagačních materiálů, jak to tak vypadá a na co se těšit.

23.10.2017

Dívka, která píchla do vosího hnízda

Moravská Třebová – Starosta města Miloš Izák se o uplynulém víkendu stal „hvězdou“ sociálních sítí. Na facebooku se v sobotu objevila fotografie, která zachytila starostovo auto, jak parkuje před domem na plné žluté čáře zákazu zastavení.

23.10.2017

Šermířský souboj francouzskou holí

Moravská Třebová – Minulé úterý dopoledne došlo na náměstí k incidentu mezi dvěma ženami. Informaci Deníku potvrdil policejní mluvčí Ondřej Zeman.

23.10.2017

Volební porážku jsme si zasloužili

Svitavy - Dlouholetý sociálně demokratický politik, někdejší ministr, poslanec a hejtman Pardubického kraje, současný senátor za svitavský obvod Radko Martínek, vidí za volebním neúspěchem strany fatální chyby současného vedení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT