VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

16.1.2018

Nemocnicím v kraji scházejí lékaři. Zřejmě odloží plánované operace

Svitavy - Krach vyjednávání o nové kolektivní smlouvě v Nemocnici Pardubického kraje dopadne citelně i na pacienty. Přiznává to vedení nemocnice, přestože ještě před pár dny situaci bagatelizovalo.

16.1.2018

Miloš Zeman má na Svitavsku podporu u voličů ANO, komunistů a SPD

Svitavsko - První kolo prezidentských voleb na Svitavsku skončilo jednoznačným vítězstvím Miloše Zemana. Bližší pohled však ukazuje, že podpora, kterou voliči současnému prezidentovi vyjádřili, přece jen není zcela jednolitá.

15.1.2018

Šerpové táhli zásoby na Sněžku, nejlepší byl flétnista

Polička, Krkonoše - Petr Mazal, pedagog z poličské hudebky, kde učí děti hrát na flétnu, se vydrápal ve sněhu a mrazu s třiceti kily na zádech z Pece pod Sněžkou na nejvyšší český vrchol za pouhých 70 minut.

15.1.2018

Věřím ve druhé kolo, píše Lucie ze Sydney

Sydney, Moravská Třebová – Jsou tisíce kilometrů daleko, ale politika doma v Čechách jim není lhostejná. Lucie Havlíčková, která pochází z Moravské Třebové, nyní pracovně pobývá na druhém konci zeměkoule v Austrálii.

15.1.2018

Návštěvnost kraje se zvyšuje

Pardubický kraj – Pardubický kraj je v Česku tím nejméně navštěvovaným, nyní do něj ale míří o 7 procent více turistů než v předchozích letech.

15.1.2018

Barokní poutní areál Kalvárie směřuje na seznam národních kulturních památek

Jaroměřice – Poutní areál Povýšení svatého Kříže v Jaroměřicích, který je v současné době zapsán v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky, směřuje mezi národní kulturní památky.

15.1.2018

Pacienty čeká omezení péče

Pardubický kraj – Vyjednávání o nové kolektivní smlouvě v Nemocnici Pardubického kraje selhalo. Přes čtyři a půl tisíce zaměstnanců pěti nemocnic v kraji zůstává v nejistotě, co bude dál. A zdá se, že nemalé části z nich došla nebo dochází trpělivost. Vedení nemocnice se proto připravuje na možné problémy.

15.1.2018

Školáci připomenou výročí

Litomyšl – Jak vnímají dobu Československa žáci základní školy? Jak ji vůbec vnímá mladá, nastupující generace? Mají rodiče čas mluvit se svými dětmi o tom, jak se v Československu žilo? Nejen na takové otázky hledá odpověď projekt Národního muzea v Praze a v Bratislavě, do něhož se zapojila ZŠ Zámecká v Litomyšli.

15.1.2018

Lidé si stěžují na nárůst kamionů

Moravská Třebová – Sedmdesát obyvatel ulice J. K. Tyla trápí nárůst počtu kamionů, které jim dnem i nocí projíždějí pod okny. Sepsali kvůli tomu stížnost, kterou před koncem roku předali vedení města.

14.1.2018

V Litomyšli napočítali více hlasů než vydaných obálek

Litomyšl – Ve volebním okrsku číslo 8 v Litomyšli napočítala komise o tři hlasy víc, než byl počet vydaných obálek, 753 namísto 750.

14.1.2018

Jak probíhaly prezidentské volby na Svitavsku před pěti lety? Kraloval Zeman

Svitavsko – Pět let uplynulo a prezidentské volby jsou tady. V pátek dvě hodiny po poledni se otevřely desítky volebních místnosti i na Svitavsku. Teprve podruhé v novodobé historii volí lidé hlavu státu přímo. A jaké to bylo poprvé?

14.1.2018

Volby na Svitavsku: vysoká účast a podpora Miloše Zemana

Svitavsko – První kolo prezidentských voleb na Svitavsku provázela poměrně vysoká účast. Průměrně přišlo k hlasovacím urnám 64% voličů. Ve 45 ze 116 obcí dokonce vystoupala nad 70%.

14.1.2018

Zeman vyhrál, ale strategii musí změnit

KOMENTÁŘ/ První kolo prezidentských voleb skončilo podle očekávání vítězstvím současné hlavy státu. Náskok Miloše Zemana před Jiřím Drahošem o necelých 12 procent se může na první pohled jevit jako celkem jednoznačný úspěch.

13.1.2018

Výsledky voleb v Pardubickém kraji věrně kopírují ty celostátní

Pardubický kraj – I v Pardubickém kraji vyhrál v prvním kole prezidentských voleb Miloš Zeman a na druhém místě skončil Jiří Drahoš. Výsledky nejen těchto dvou, ale i ostatních kandidátů v našem kraji věrně kopírují jejich skóre celostátní. Zeman získal 39,12 procenta, Drahoš 26,41 procenta, s odstupem se umístila trojice Fischer, Hilšer a Horáček se zisky těsně pod 10 procenty.

AKTUALIZOVÁNO
13.1.2018

Zeman vyzve Drahoše. Ten získává podporu ostatních protikandidátů

/VIDEO, FOTOGALERIE, ANKETA/ Ve druhém kole se o post prezidenta republiky utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš. V prezidentských volbách zcela propadl Mirek Topolánek. Třetí je Pavel Fischer následovaný Michalem Horáčkem a Markem Hilšerem. Celý dnešní den pro vás sledujeme on-line.

12.1.2018

Přivítali první holčičku

Polička – Prvním občánkem letošního roku je v Poličce Kristýnka Lipenská, která se narodila ve svitavské porodnici v úterý 2. ledna.

12.1.2018

Vykoledovali půl milionu

Litomyšl - Tříkrálová sbírka našla pochopení u dárců i na Litomyšlsku. Devětatřicet skupin koledníků se vydalo po Litomyšli a přidružených obcí. Celkem vybraly 244 182 korun.

11.1.2018

Organizátory dětské olympiády trápí počasí

Pardubický kraj - Předskokanem her v Jižní Koreji je Olympiáda dětí a mládeže 2018 (ODM), jejíž zimní verzi letos pořádá Pardubický kraj. O 127 sad medailí bude na přelomu ledna a února bojovat přes 1300 sportovců z celé republiky.

11.1.2018

Firmy se bojí o lidi, nechaly si je za 60 procent i přes zimu

Pardubický kraj - Na jednoho nezaměstnaného vycházejí v kraji dvě volná místa, v Pardubicích dokonce pět.

11.1.2018

Tříkrálová sbírka byla rekordní

Polička – Sto dvaatřicet koledníků se čtyřiačtyřiceti obětavými vedoucími poskytlo pořádající Oblastní charitě Polička naději, že by i v 17. ročníku Tříkrálové sbírky mohl padnout rekord.

11.1.2018

Tři králové zavítali na úřad

Moravská Třebová - Početná skupina koledníků v čele s Kašparem, Melicharem a Baltazarem navštívila, tak jako i v předchozích letech, v rámci Tříkrálové sbírky rovněž Městský úřad v Moravské Třebové.

10.1.2018

Tříkrálový průvod ve Svitavách obrazem

Svitavy - Tři králové na koních dorazili o víkendu na svitavské náměstí, odkud se s průvodem vydali za Hvězdou, kterou spatřili, do kostela sv. Josefa.

10.1.2018

Postaví nové odborné učebny za 25 milionů

Litomyšl – Rozvoj výuky digitálních technologií, zlepšení výuky cizích jazyků a nové prostory pro zlepšování manuálních dovedností dětí. Takové jsou cíle projektu, v rámci kterého vzniknou na II. základní škole U Školek v Litomyšli nové učebny.

10.1.2018

Mladík se vloupal do domu

Březová nad Svitavou - Během sobotního nočního návratu od kamaráda, se kterým popíjel, se podle policie měl jednadvacetiletý mladík dopustit vloupání do obytného domu.

10.1.2018

Tříkrálová sbírka v Jevíčku

Jevíčko - Tříkrálová sbírka v Jevíčku i místní části malohanácké metropole Zadním Arnoštově skončila. 

10.1.2018

Počet obyvatel ve Svitavách poklesl

Svitavsko - Počty obyvatel měst a obcí, a to nejen na Svitavsku, setrvale klesají. Nepříznivý demografický vývoj má několik důvodů, nízkou porodností počínaje a odchodem mladých lidí jinam, zpravidla do velkých měst, konče. 

9.1.2018

Výstavbu domova pro seniory zrychlí dotace a nikoliv petice

Litomyšl – Na neutěšenou situaci v sociálních službách v Litomyšli si stěžují autoři petice, kterou podepsalo šest set lidí. Vedení města žádají, aby byl co nejrychleji postaven nový domov pro seniory. Ten si přeje i ředitelka Centra sociální pomoci, které je největším poskytovatelem služeb pro staré lidi ve městě.

9.1.2018

Prvnímu občánkovi Svitav poblahopřál starosta

Svitavy – Pět dní si museli ve Svitavách počkat, než se jim v místní porodnici narodí první občánek. A jak je tomu zvykem, tak rodičům přišel včera pogratulovat starosta města David Šimek.

9.1.2018

Pomník tragické nehody? Kryštof u cesty

Dolní Újezd - Tragickou nehodu lidí z Újezdu připomene socha sv. Kryštofa. Vytvoří ji potomek Maxe Švabinského. 

8.1.2018

S Markétou Pilátovou za Baťou do džungle

Svitavy – Ve svitavském klubu Tyjátr se můžete v úterý o půl páté odpoledne vydat po stopách Jana Antonína Baťi do brazilské džungle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT