VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

8.11.2017

Radnice hledají tiskové mluvčí. Neúspěšně

Svitavsko – Hned dvě města, Svitavy a Moravská Třebová, hledají aktuálně nové tiskové mluvčí. Prozatím neúspěšně.

8.11.2017

Nejkratší cyklostezka? Měří sotva pět metrů

Moravská Třebová - Není vyloučeno, že vůbec nejkratší cyklostezku na Svitavsku mají k dispozici cyklisté v Moravské Třebové.

8.11.2017

Čističku chtějí zbavit zápachu

Moravská Třebová – Město podalo žádost o dotaci na technologické vylepšení, které by mělo vést k odstranění zápachu z linhartické čistírny odpadních vod. Důvodem jsou stížnosti občanů na obtěžující zápach v okolí čističky, kvůli němuž lidé sepsali i petici.

8.11.2017

Projekt Technohrátky zamíří do království strojařů

Svitavy - Předposlední zastavení letošního, již pátého ročníku Technohrátek probíhá dnes na svitavském Středním odborném učiliště. V království strojařů čekají účastníky aktivity, které jim přiblíží aktuálně velmi žádané a atraktivní obory.

8.11.2017

Příběhy bezpráví se po roce vrací i do škol na Svitavsku

Svitavsko – Více než čtyři stovky českých základních a středních škol, mezi nimi i desítka ze Svitavska, se v listopadu připojují k projektu Příběhy bezpráví. Již potřinácté tak mohou mladí lidé shlédnout filmové projekce a besedovat s pamětníky, historiky i filmaři.

7.11.2017

Vánoční ozdoby zaplnily sklep

Litomyšl – Letošní výstava skleněných a korálkových ozdob v zámeckém sklepení v Litomyšli nese název Hrátky se zvířátky ve vánočním lese. Děti mají o zábavu postaráno. Zvířátka ve sklepě nejsou totiž jenom vycpaná.

7.11.2017

Benefice se vydařila, vybralo se 130 tisíc korun

Polička - Pěvecký sbor ze žamberského gymnázia Corale, vedený sbormistryní Ivou Mimrovou, se při sobotním benefičním koncertu pro místní charitu ve zcela zaplněném kostele svatého Jakuba doslova trefil posluchačům do černého.

7.11.2017

Svatý Martin přijede na zámek

Moravská Třebová – Oslavy 760 let města pomalu končí. Jednou z posledních akcí, která podtrhne významný rok pro Moravskou Třebovou, jsou II. Svatomartinské slavnosti. Ty se uskuteční v sobotu na zámku.

6.11.2017

Cena za kubík vody se v kraji místy liší až o desítky korun

Pardubický kraj - Domácnost spotřebuje obvykle dvacet i více kubíků vody týdně. Za rok jde až o tisíc kubíků. Výdaje za vodu jsou tedy jedním z významných zásahů do rodinného rozpočtu. Napříč Pardubickým krajem se cena vodného a stočného výrazně liší, a to až o pár desítek korun. Nejlevnější voda teče v Žamberku a Litomyšli, nejdražší v Moravské Třebové.

6.11.2017

Pěvecký sbor KOS míří za oceán

Litomyšl - Smíšený pěvecký sbor KOS Pedagogické školy Litomyšl není obyčejným hudebním tělesem. Jeho věhlas už dávno překročil hranice města i kraje.

5.11.2017

Jsem ostrá! Ženy v uniformě otupí i nabroušené chlapy

Svitavsko, Orlickoústecko - Práci učitelky ve školce a zootechničky vyměnily za uniformu.

5.11.2017

Nový chodník není poslední

Polička - V letošním roce byla ukončena rekonstrukce chodníku na ulici Heydukova v Poličce. Tato část úprav si vyžádala náklady ve výši 1,4 milionu korun. Dokončen tak byl projekt z loňska.

5.11.2017

Výtěžek benefice už pomáhá

Litomyšl - Mnohdy přispíváme na věci a už nevidíme výsledek našeho dobrého skutku. Od benefičního dobového plesu, který pravidelně pořádá Veterán klub a Sbor paní a dívek, uplynulo už půl roku. Výtěžek ve výši 53 413 korun putoval tentokrát do denního stacionáře Ruka pro život v Litomyšli.

5.11.2017

Ze dvou pruhů chtějí parkoviště

Litomyšl - Dostavba dálnice D35 je zatím v nedohlednu. Vedení Litomyšle už teď ale řeší, jak upraví stávající komunikaci I/35.

4.11.2017

Ezoterický festival zve k návštěvě

Litomyšl - Zámecký pivovar v Litomyšli se na oba víkendové dny proměnil v místo, kde mohou návštěvníci načerpat energii a nechat si poradit od léčitelů, astrologů a dalších představitelů ezoterických disciplín.

3.11.2017

Města řeší stížnosti na hlučné kuřáky

Svitavsko, Orlicko - Stížnosti jsou v České Třebové, Ústí nad Orlicí i v Jevíčku.

3.11.2017

Na pěknou knihovnu zatím peníze nejsou

Litomyšl - Vedení radnice představilo návrh na rekonstrukci nové knihovny. Peníze na stavbu ale jen tak nebudou. 

2.11.2017

Filmaři míří do Litomyšle

Litomyšl – Atraktivní místa pro nové filmy a televizní projekty přijeli dnes do Litomyšle hledat filmaři a lokační manažeři. Nemíří však pouze na zámek, jak by se mohlo zdát.

2.11.2017

Zázemí na Knížecí louce je před dokončením. Bude zde i kavárna

Moravská Třebová – Město pokračuje v budování zázemí pro in-line stezku na Knížecí louce. Dokončení se oproti původním plánům radnice o něco protáhlo.

2.11.2017

Operace odstátého boltce on-line

Svitavy - Mladé lékaři se už počtvrté učili operovat odstáté boltce ve Svitavské nemocnici. 

2.11.2017

Omezení přístupu k vile městského úřadu ve Svitavách

Svitavy – Z důvodu rekonstrukce vodovodu a kanalizace je k vile městského úřadu možný pouze hlavním vchodem z ulice T. G. Masaryka.

2.11.2017

Archa na zahradě bude sloužit k prezentaci umění

Lubná – Nedaleko pole a v blízkosti zemědělského družstva by jen málokdo hledal umění. V obci na Poličsku ale už několik dní „kotví“ Archa, umělecký objekt od Jiřího Příhody. Než ji na místě smontovali, odbyla si premiéru v Praze. „Jedná se o sochařskou architekturu, která bude fungovat jako alternativní kulturní prostor,“ řekl o svém díle Jiří Příhoda.

2.11.2017

Žerotínova busta na zámeckém nádvoří

Moravská Třebová - Nová busta Ladislava Velena ze Žerotína, významného moravského šlechtice, který nechal moravskotřebovský zámek přestavět do dnes dochované, pozdně renesanční podoby, byla v rámci letošních oslav 760. let města nedávno odhalena na zámeckém nádvoří. 

2.11.2017

Uloží už osmý kámen zmizelých

Svitavy – Další kameny zmizelých, které vsazeny do dlažby ulic před konkrétními domy připomínají osudy židovských obyvatel českých měst, přibude dnes odpoledne na svitavském náměstí Míru.

1.11.2017

Podnikatel dostal pokutu za nelegální nakládání s odpady

Hradec nad Svitavou – Inspektoři z České inspekce životního prostředí v Hradci Králové uložili pokutu 350 tisíc korun podnikateli Leoši Paukovi za porušení odpadového zákona. V Hradci nad Svitavou nakládal se stavebními odpady na pozemku, který byl pod ochranou zemědělského půdního fondu.

1.11.2017

Pohřeb přenášela i televize

Litomyšl – Na posledním rozloučení s knězem Františkem Benešem se včera odpoledne sešlo v kostele Povýšení svatého Kříže několik set lidí.

1.11.2017

Bagry se konečně zakously do země

Svitavy – Výstavba chodníků v Lačnově, na které místní čekají dlouhé měsíce a kvůli kterým opakovaně protestovali i na zastupitelstvu, konečně začala.

31.10.2017

Výpadky energie nadále trvají

Svitavsko – Ani do úterního odpoledne neskončil v Pardubickém kraji kalamitní stav v energetice.

31.10.2017

Špičkový závod odstartovala kremace Castra

Široký Důl – Donald Trump si po příletu do areálu Dřevoplechu postěžoval na špatný letový provoz a neschopný personál. Nestihl totiž kremaci Fidela Castra.

31.10.2017

Do Nedošínského háje nevstupujte!

Litomyšl – Vichřice v Litomyšli nenapáchala takové škody jako jinde v okolí. Následkem větru však popadaly stromy v Nedošínském háji.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT