VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

1.2.2018

Mladí kuchaři zářili v Brně

Polička – Každoročně se SOŠ a SOU Polička účastní renomované mezinárodní soutěže Gastro Junior. Nejinak tomu bylo i letos. Oproti loňsku navíc studenti navýšili počet ocenění.

1.2.2018

Obliba CNG jako paliva narůstá

Svitavsko - Spotřeba stlačeného zemního plynu meziročně roste.

1.2.2018

Ulice. Po kom se jmenují?

Svitavsko - Jaké jsou nejčastější názvy ulic a veřejných prostranství ve městech a obcích na Svitavsku?

1.2.2018

Budeme dál bojovat, vzkázali vedení města

Moravská Třebová - Obyvatelé ulice J. K. Tyla, kteří před měsícem poslali vedení města stížnost na neúnosné zatížení komunikace projíždějícími kamiony, se nevzdávají. S odpovědí, kterou nyní obdrželi od starosty města, spokojeni nejsou.

1.2.2018

Lidé v kraji zvolna bohatnou, zaostávají však za celostátním průměrem

Svitavsko - Čistý disponibilní důchod, který je Českým statistickým úřadem využíván pro hodnocení pro hodnocení úrovně materiálního bohatství domácností, se v Pardubickém kraji zvolna přibližuje celorepublikovému průměru.

1.2.2018

Olympiádu nedostatek sněhu neohrozil

Litomyšl - Je krátce po deváté hodině a olympijský dům se pomalu probouzí ke své pravidelné činnosti. Naskakují počítače a rozbíhá se i video přenos na plátně, kde je možné vidět začínající sportovní klání. Nikdo nepobíhá a všichni vědí, co mají dělat. Kdo by čekal v zázemí Olympiády dětí a mládeže desítky lidí, tak by se spletl.

1.2.2018

Děti neskrývaly radost ze svého prvního vysvědčení

Bystré - Pololetní vysvědčení je pro mnohé to vůbec první ocenění práce ve školní lavici.

31.1.2018

Deskové hry baví nejen děti

Litomyšl – Společenské hry již dávno nejsou výsadou honorace, jako tomu bylo před staletími. Ve většině domácností by se alespoň jedna taková hra našla.

31.1.2018

Láhev za tři roky svobody

Moravská Třebová – Za nepoučitelného lze bezesporu označit sedmadvacetiletého muže z Moravské Třebové, který v brzké době stane před soudem. Důvod je prostý. Krádež.

31.1.2018

Pololetní prázdniny nemusí děti trávit jenom doma

Svitavsko – Volný den, který v pátek nabídnou pololetní prázdniny, žáci a studenti kvitují, ale rodiče mají mnohdy starost, jak zajistit dozor nad svými ratolestmi. Naštěstí stačí trochu zapátrat a pestrý program je na světě.

31.1.2018

Prezidentskou volbu provázely dezinformace na sociálních sítích

Moravská Třebová - Právě skončená prezidentská volba přinesla nejen zjitřenou kampaň, ale rovněž dramatický nárůst dezinformací šířících se na sociálních sítích.

30.1.2018

Svitavy mají novou tiskovou mluvčí

Svitavy – Po téměř deseti letech na svitavském městském úřadu odešla na konci loňského roku z pozice tiskové mluvčí města Zuzana Pustinová. S novináři se rozloučila na prosincové tiskové konferenci.

30.1.2018

Tříkrálová sbírka vynesla více než dva a půl milionu

Svitavsko – Kasičky jsou otevřeny a jejich obsah spočítán. Tříkrálová sbírka je u konce a nyní je na čase rozdělit peníze potřebným.

30.1.2018

Volební nej na Svitavsku

Svitavsko – Rozdíly mezi obcí s nejvyšší a nejnižší volební účastí ve druhém kole prezidentských voleb na Svitavsku je šestatřicet procent. Nejméně voličů zamířilo k hlasovacím urnám opět v Třebařově (50,34 %). Naopak nejvíc lidí přišlo volit v Hartinkově (86 %).

30.1.2018

Policie pošle na silnice dva nenápadné superby s radarem

Na silnice v Pardubickém kraji zamíří dva nové policejní automobily. O tom, že jsou policejní se ale většinou dozvíte až při bližším setkání. Vozidla jsou totiž určena pro skrytý dohled nad provozem a od normálního provedení se liší jen v detailech.

30.1.2018

Obyvatelé Kaštanky nechtějí v sousedství bytovky

Svitavy – Na pozemku, kde donedávna stála budova někdejší tabákové továrny, co nevidět vyroste nová zástavba. Královéhradecká společnost Mocero tam chce postavit deset rodinných a čtyři bytové domy. Rezidence Tabačka je podle autorů projektu navržena tak, aby domy vytvářely dojem městských ulic a obytných zón, které budou architektonicky v souladu s okolím.

29.1.2018

Zázemí na Knížecí louce je hotové

Moravská Třebová – Návštěvníci in-line stezky na Knížecí louce budou moct už brzy využívat nového zázemí, které vyrostlo při severovýchodním cípu areálu.

29.1.2018

On-line rozhovor. Odpovídal svitavský basketbalista Roman Marko

Svitavy - Na dotazy čtenářů odpověděl rozehrávač basketbalových Dekstone Turů Svitavy Roman MARKO.

29.1.2018

Na prestižních výstavách jsou i obrazy z Poličky

Polička – Národní památkový ústav a Národní galerie v Praze pořádají výstavy Podoby a příběhy – portréty renesanční šlechty a Arcivévoda Ferdinand Tyrolský, kde jsou mimo jiné zastoupeny i obrazy z obrazárny poličského muzea.

29.1.2018

Zeman svůj přístup nezmění

GLOSA/ Současný prezident Miloš Zeman dokázal před druhým kolem mobilizovat své voliče a získal dokonce vyšší počet hlasů než před pěti lety. Není ovšem pravda, že by jeho soupeře Jiřího Drahoše volila pouze Praha. Drahoš vyhrál ve většině krajských měst včetně Pardubic, v kraji dokázal ovládnout také okres Ústí nad Orlicí.

29.1.2018

Tvůrci zanechali na mostě vzkaz zašifrovaný v Morseově abecedě

Moravská Třebová - „Je tu jedno tajemství…napsáno zde, na tomto mostě. Jedná se o vzkaz člověka, který po sobě zanechal nesmazatelnou stopu v dějinách národa.“ Poněkud tajuplný vzkaz, po němž následuje text zašifrovaný v Morseově abecedě, se šíří po sociálních sítích. Na pozadí běží záběr na lávku, která propojuje dvě dráhy in-line stezky na Knížecí louce v Moravské Třebové.

29.1.2018

OBRAZEM: Divadlo baví

Litomyšl - V sálu hostince U Černého orla v Litomyšli se scházejí příznivci humoru a dobré nálady. Sérií veselých scének Divadelní spolek Jožina Janouška odstartoval již svoji 49. sezonu.

28.1.2018

Dvě obce, dva kandidáti, dva světy

Kamenná Horka, Suchá Lhota -– Dvě obce na Svitavsku, dva rozdílné světy. V první z nich, Kamenné Horce získal v prvním kole prezidentských voleb nejvíce hlasů, téměř sedmdesát šest procent Miloš Zeman, zatímco v Suché Lhotě zvítězil se šestačtyřiceti procenty jeho protikandidát Jiří Drahoš.

28.1.2018

Druhé kolo prezidentské volby potvrdilo rozpolcení Svitavska na dvě části

Svitavsko - Prezidentské volby potvrzují rozdělení Svitavska na dvě části.

26.1.2018

Zeman honí míč, Drahoš truhlaří

Východní Čechy - Jmenovci kandidátů na prezidenta volit půjdou. Podle jména se však nerozhodují.

26.1.2018

Sportovní anketa je také společenskou událostí

Polička – Celá plejáda sportovců se sešla v úterý v Tylově domě v Poličce. Důvodem bylo udílení ocenění v anketě Nejúspěšnější sportovec roku.

26.1.2018

OBRAZEM: Do ptačí říše

Litomyšl - Nová výstava je přístupná veřejnosti v litomyšlském muzeu. 

AKTUALIZOVÁNO
26.1.2018

Volby provází zájem voličů. V Brně se opil komisař, zasahovala policie

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Volební místnosti se pro páteční den uzavřely. Rozhodnout o vítězi prezidentských voleb budou moci ještě lidé v sobotu, a to od 8 do 14 hodin. Volby provází zájem voličů, leckde přesáhla volební účast 50 procent. Celý volební víkend sledujeme on-line.

26.1.2018

Drahoš přitvrdil. Zeman byl rezignovaný a skleslý, hodnotí výkony média

Ve druhé prezidentské debatě, kterou ve čtvrtek večer vysílala Česká televize, se Jiří Drahoš výrazně zlepšil. Některé servery dokonce míní, že současného prezidenta Miloše Zemana porazil. Poukazují na to, že Drahošovi vyhovoval formát debaty, která byla podle některých klidná a věcná. Většina médií pak chválí výkon moderátorky Světlany Witowské. V závěru debaty ji ocenili i oba kandidáti.

25.1.2018

Boj o Hrad: Dvě obce, dva favorité

Kamenná Horka/Suchá Lhota - Necelá stovka voličů v Kamenné Horce, obci na českomoravské zemské hranici, nemá o tom, kdo by měl být v příštích pěti letech prezidentem, nejmenší pochyby. Alespoň pokud jde o první kolo voleb, ve kterém stávající prezident Miloš Zeman získal 75,78 % hlasů. K volebním urnám přišlo předminulý víkend 129 z 258 oprávněných voličů, což představuje jednapadesátiprocentní volební účast.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT