VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

21.8.2018

Nesouhlasil se vstupem vojsk, tak „vyletěl jak špinavý prádlo“

Dolní Újezd - Vzpomínky Františka Nekvindy na srpnovou invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa zaznamenal pro projekt Příběhy 20. století dokumentarista Vít Lucuk. 

21.8.2018

Klidnou vojnu zhatili Rusové

Svitavsko – Dnes je to přesně padesát let od invaze sovětských vojsk do Československa. Lidé nezapomínají…

20.8.2018

Zastřešení svitavského zimního stadionu se prodraží

Svitavy – Ledová plocha v areálu svitavského stadionu, která slouží současně i jako hokejbalové hřiště, bude od příští sezony pod střechou. Zastřešení, na které město po několikaletém snažení získalo dotační prostředky z ministerstva školství, vyjde dráž, než se původně předpokládalo.

18.8.2018

Koncem týdne se ochladí, pak se znovu vrátí letní teploty

Nadprůměrně teplé počasí vydrží minimálně do konce srpna a zřejmě i v první polovině září. Koncem příštího týdne se sice ochladí na dvacet až 25 stupňů Celsia, do konce letních prázdnin ale teploty znovu porostou. Už ale asi nepřekročí tropickou třicítku jako v uplynulých týdnech. 

18.8.2018

Z armádních skladů v Květné odvezli poslední munici

Květná - Z armádního areálu v Květné u Poličky včera kamiony odvezly poslední zbývající munici, která zde byla uskladněna v roce 2015 po výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku. Květná zůstane pro armádní účely zachována a její zrušení se nechystá.

17.8.2018

Rekonstrukce se protáhla, radnice ale miliony za prodlení vymáhat nebude.

Jevíčko – Rekonstrukce Růžové ulice v historickém jádru Jevíčka, která měla skončit začátkem letošního roku, se protáhla o půl roku. Sdružení firem Stavební vodohospodářská a M-SILNICE hrozila sankce 3,6 milionu, městu naopak stavební společnost chtěla vyfakturovat 450 tisíc korun za vícepráce.

15.8.2018

Obnovený pomník připomene oběti první světové války

Moravská Třebová – Stoleté výročí vzniku samostatné československé republiky si v letošním roce, spolu s dalšími městy a obcemi nejen na Svitavsku, připomíná i Moravská Třebová. Oslavy konce války jsou plánovány na poslední srpnový víkend. Město při té příležitosti na Rybním náměstí slavnostně odhalí obnovený pomník válečným veteránům.

14.8.2018

Opravu mostu zdržely církevní restituce

Cerekvice nad Loučnou – Rekonstrukci silničního mostu, po kterém překonává vytíženou silnici I/35 mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí komunikace druhé třídy, už nestojí nic v cestě. Ještě donedávna však opravu, dlouhodobě plánovanou kvůli zhoršujícímu se technickému stavu mostu, blokovaly nedořešené církevní restituce.

13.8.2018

Jevíčko oslaví jubileum města

Jevíčko - O víkendu vyvrcholí letošní oslavy výročí 760 od povýšení Jevíčka na královské město.

12.8.2018

Privatizace nemocnice přišla Moravskou Třebovou draho

Moravská Třebová - Osmdesát milionů. Tolik chtěli po Pardubickém kraji vlastníci nemovitostí, které slouží jako nemocnice následné péče v Moravské Třebové. Kraj, který je zřizovatelem zdravotnického zařízení, však na přemrštěnou kupní cenu nepřistoupil a vydal se cestou výstavby nové nemocnice.

12.8.2018

Dětská skupina ve Svitavách získá dotaci dva miliony

Svitavy - Dětská skupina ve Svitavách získá potřebné peníze.

12.8.2018

Pustá Kamenice se „oblékla“ do zlata, je nej... vesnicí roku

Pustá Kamenice /FOTO/ - Tři stovky obyvatel, škola, školka, sportovci, hasiči i tradiční akce… Ve vítězné vesnici Pardubického kraje to žije a rozhodně není pustá.

12.8.2018

OBRAZEM: Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy v Litomyšli

Litomyšl /FOTO/ - Naleštěné staré vozy a motorky, vůně benzínu… Již potřetí se do Litomyšle sjeli majitelé veteránů z celé republiky i ze zahraničí, aby si připomněli slavnou dvojici Elišky a Čeňka Junkových.

11.8.2018

V muzeu namalují dětem obličej

Litomyšl – Vezměte děti do muzea v Litomyšli. V neděli od 10 hodin se koná Prázdninové malování na obličej.

11.8.2018

Bohuslav Martinů v Senátu

Polička - Městské muzeum a galerie získaly příležitost prezentovat ve výstavním sále Senátu v Praze pod záštitou senátora Radko Martínka rodáka Bohuslava Martinů.

11.8.2018

Kdo bude starostou? Předvolební boj o radnici ve Svitavách začal

Svitavy - Deset sdružení, stran a hnutí, deset kandidátů na příštího starostu. Karty jsou ve Svitavách před podzimními komunálními volbami rozdané, možnost registrace skončila poslední červencový den ve čtyři odpoledne. Definitivně se však kandidátní listiny všech deseti uskupení uzavřou až v polovině srpna.

10.8.2018

Třebovské strážníky už přivoláte i mobilem

Moravská Třebová - Městská policie od srpna zprovoznila bezplatnou linku 156 i z mobilních telefonů. Až dosud v Moravské Třebové fungovala linka 156 pouze z pevné linky a z mobilního telefonu byl hovor přepojen do Svitav.

10.8.2018

Pustá Kamenice slaví titul, na oslavu lidi z okolí nepustí

Pustá Kamenice - Vesnice na hranici okresu připravuje velkou slavnost. V sobotu hostí Pustá Kamenice vyhlášení soutěže Vesnice roku, na kterém převezmou zlatou stuhu.

10.8.2018

V Moravské Třebové platí zákaz odběru vody z nádrží

Moravská Třebová - Na Moravskotřebovsku platí, stejně jako na Poličsku, od pondělí zákaz odběru povrchových vod. Opatření se týká celých katastrálních území Moravská Třebová a Boršov, a to až do odvolání.

10.8.2018

Svitavští Piráti sázejí na zastupitele

Svitavy - Po úspěchu v parlamentních volbách zkusí Piráti promluvit i do komunální politiky. Hlasy voličů jim mohou pomoci získat oblíbení komunální politici, kteří rozšířili jejich řady na úkor svých dosavadních stran a hnutí.

10.8.2018

Za Rozumné jde do senátních voleb veterinář

Svitavy - K sedmi známým kandidátům, kteří se na podzim utkají v boji o uprázdněné senátní křeslo za svitavský volební obvod, přibyl kandidát za stranu Rozumní Miroslav Šafář.

9.8.2018

Restaurátoři opraví sochu svatého Václava v Nedošíně

Litomyšl - Odborníci z fakulty restaurování v následujících měsících opraví sochu svatého Václava v Nedošíně.

9.8.2018

Mistrovství světa uzavře silnice u Poličky

Polička - Město se chystá na uzavírky. Od čtvrtku od 18 do 22 hodin, v pátek od 5 do 20 hodin a v sobotu ve stejném čase bude uzavřena silnice IIII/35910 v Kamenci a Širokém Dole pro všechna auta.

9.8.2018

Bystré hostí řezbářské sympozium Woodart 2018

Bystré u Poličky /FOTO/ - Čtrnáctý ročník řezbářského sympozia se koná od 6. srpna do 11. srpna v Bystrém. Šest řezbářů z celé republiky se usadilo v areálu hasičské zahrady. Tématem letošního Woodart festivalu je Kudy? Tudy!, aneb Dřevo, se kterým se neztratíte.

9.8.2018

Na Poličsku platí zákaz brát vodu na zalévání i mytí aut

Polička - Vyschlé řeky, prameny i studny. Horké léto s sebou nese značné problémy a šetření s pitnou vodou je na místě. Vyzval k tomu i starosta Poličky.

9.8.2018

Autobusové linky propojí jižní a východní část města

Moravská Třebová - Předvolební dárek pro obyvatele města v podobě městské hromadné dopravy chystá moravskotřebovská radnice. Do provozu bude uvedena na začátku října spolu s nově rekonstruovaným dopravním terminálem v prostoru vlakového nádraží.

8.8.2018

Kupte trámy na sokolovnu

Dolní Újezd - Sportovci v Dolním Újezdu nedosáhli na pětimilionovou dotaci na rekonstrukci sokolovny, ale i tak se pustili do opravy střechy.

8.8.2018

Loni zaorávali zeleninu, letos je zas moc ovoce

Svitavsko - „Potřebujeme, aby pršelo aspoň týden v kuse. Čekáme na vláhu jako na smilování,“ shodují se zemědělci v regionu.

8.8.2018

Smutné výročí: Samé osmičky... Před 10 lety se stala tragédie u Studénky

Svitavy, Studénka - Deset let od tragédie, která změnila řadu lidských životů.

8.8.2018

Opozice považuje postup radnice za nemorální

Moravská Třebová - Veřejné zakázky na dodávku hardwaru pro technologické centrum města, které před třemi lety získala ve výběrovém řízení První chráněná dílna severočeského podnikatele Tomáše Horáčka, obviněného nedávno kvůli údajně zmanipulovaným výběrovým řízením ve dvou pražských nemocnicích, prověřoval krátce po podpisu smluv kontrolní výbor zastupitelstva.

7.8.2018

Litomyšl rozšiřuje mateřské školy, Újezd postavil novou

Svitavsko - Litomyšl rozšiřuje školky. Dolní Újezd postavil novou mateřinku na střeše školy.

7.8.2018

Rosnička je bez života, platí tady přísný zákaz koupání

Svitavy - Na Rosničce u Svitav proběhla dezinfekce, koupání je zakázané.

7.8.2018

Okamurův poradce kandiduje do senátu

Svitavy - Sedmým kandidátem v podzimních senátních volbách ve svitavském obvodu č. 50 je poradce místopředsedy poslanecké sněmovny Tomia Okamury a duchovní otec Strany přímé demokracie (SPD) Jaroslav Novák Večerníček.

6.8.2018

Pustá Kamenice převezme zlato

Pustá Kamenice – Malá vesnice na Poličsku, na hranici svitavského okresu se připravuje na velkou oslavu.

4.8.2018

Na chodník se mají vejít pěší i cyklisté

Litomyšl – Změna v dopravě čeká v srpnu na chodce a cyklisty v Litomyšli. Vzniknou společné stezky pro pěší i kolaře.

4.8.2018

Proměna jídelny jde do finále

Svitavy – Rekonstrukce školní jídelny gymnázia ve Svitavách se blíží ke konci. Stavební práce pomalu finišují.

3.8.2018

Tipy kam o víkendu v okrese: Traktoriáda a pivní festival

Svitavsko - První srpnový víkend bude plný akcí. Koná se traktoriáda, hasiči se utkají v nočním útoku nebo připraví dětský den, připraveny jsou i noční prohlídky na zámku v Moravské Třebové.

3.8.2018

Krajský zastupitel za ANO Miroslav Jurenka rezignoval

Pardubický kraj – Krajský zastupitel Miroslav Jurenka, který je současně předsedou kontrolního výboru zastupitelstva, zvolený za hnutí ANO se rozhodl rezignovat.

3.8.2018

Táborníci měli návštěvu

Budislav - Policisté se vydali za dětmi na tábor do Budislavi. 

3.8.2018

Pozor na uzavírku v Litomyšli u I/35

Litomyšl – Připravte se na dopravní omezení už v pátek.

3.8.2018

Hrozí pacientům nemocnice stěhování?

Moravská Třebová – Nemovitosti, které má v pronájmu moravskotřebovská nemocnice následné péče, jsou na prodej. Pardubický kraj, který je zřizovatelem léčebny dlouhodobě nemocných, nepřistoupil na přemrštěnou nabídku majitelů budov a rozhodl se postavit v Moravské Třebové novou nemocnici.

3.8.2018

Číslo dne: 1197

Polička - Číslem dne je 1197. Tolik lidí se přišlo ve středu vykoupat na koupaliště v Poličce.

3.8.2018

Cena města letošního roku pro Brýdla, Bayera a Blažka

Litomyšl – Kdo převezme letos Cenu purkmistra Laška a plaketu rady města? Radní Litomyšle už mají jasno.

2.8.2018

Rosnička je mrtvá. Vlivem vedra všechny ryby uhynuly

Svitavy - Tři dny zkázy, zmaru a vypjatých emocí. Rybník Rosnička na západním okraji Svitav je bez života. Drama, na jehož konci je devět tun mrtvých ryb, začalo v úterý nad ránem.

2.8.2018

Restituční spor o klášter se vleče. Rozhodnout musí soud

Moravská Třebová – Další dějství osm let trvajícího sporu mezi Kongregací sester Neposkvrněného početí Panny Marie a městem Moravská Třebová o areál bývalého kláštera se odehraje v polovině srpna u pardubické pobočky Krajského soudu v Hradci Králové.

AKTUALIZOVÁNO
1.8.2018

Na pardubickém letišti vyjel z dráhy boeing se 120 lidmi

Pardubice - Nehoda na pardubickém letišti. Nikdo z cestujících nebyl zraněn.

1.8.2018

Dárek pro Tomáše Halíka k jubileu od Litomyšlanů

Litomyšl – Osmnáct let kázání profesora Tomáše Halíka v Litomyšli připomíná nová kniha. Tu v malém nákladu třiceti kusů vydalo město a Smetanova Litomyšl.

1.8.2018

Širůček doplatil na extrémní sucho. Není tu voda ani ryby

Budislav - U rybníku Širůček u Budislavi trávili léto lidé ze širokého okolí i z Litomyšle.

1.8.2018

Litomyšl soutěží o titul Aktivní obec

Litomyšl – Město se účastní soutěže o titul Aktivní obec, která podporuje sběr vysloužilých elektrozařízení v červených kontejnerech.

1.8.2018

Rekonstrukci svitavského betlému zachycuje dokument

Svitavy – Restaurátoři Kamil Andres a Petr a Šárka Bergerovi pokračují v rekonstrukci historického svitavského betléma.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT