VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

9.2.2018

Kvůli chřipce omezí návštěvy v domově pro seniory

Moravská Třebová – Sociální služby omezí od příštího týdne z důvodu chřipkové epidemie návštěvy v domově pro seniory. Včera to oznámil ředitel Milan Janoušek.

9.2.2018

OBRAZEM: Extravagantní účesy tvořili v Lanškrouně

Lanškroun - Kalibr cup 2018: Sportovní hala střední odborné školy Lanškrouně se ve čtvrtek proměnila v jeden velký salon krásy.

9.2.2018

Do krytého bazénu zvou otužilce

Litomyšl – Otužování patří mezi způsoby, jak zvýšit obranyschopnost organismu, což ocení v zimních měsících asi každý.

9.2.2018

Zlatý úspěch z Německa

Polička - Studenti SOŠ a SOU Polička jsou svým uměním vyřezat všemožné vzory z ovoce a zeleniny známí.

9.2.2018

Provoz na hřbitově bude omezen

Svitavy – Návštěvníci svitavského hřbitova by měli dnes a zítra dbát zvýšené opatrnosti. Důvodem jsou úpravy zeleně v urnovém háji.

8.2.2018

Jak jsme žili v Československu: Křenov

Křenov – Každý, kdo přijíždí do Křenova, ať už od Letovic nebo od Moravské Třebové, si nemůže nevšimnout nepřehlédnutelné dominanty obce, kterou je monumentální barokní kostel sv. Jana Křtitele. Obec se však pyšní i dalšími pamětihodnostmi.

8.2.2018

Poválečný odsun vylidnil venkov

Svitavsko – Statistické údaje o počtu obyvatel měst a obcí na Svitavsku, které můžeme díky co deset let se opakujícímu sčítání lidu porovnávat v horizontu půl druhého století, hovoří za vše. Venkov se vylidňuje.

8.2.2018

Z městeček vznikla města, venkov se vylidnil

Svitavy - Zatímco Pardubice se za 170 let rozrostly dvacetkrát, většina vesnic naopak téměř zmizela z map.

8.2.2018

Opoziční zastupitelé si stěžují na cenzuru

Moravská Třebová – Mezi starostou města Milošem Izákem a opozičními zastupiteli za sdružení Srdcem Třebováci se rozhořel spor kvůli cenzuře radničního zpravodaje. Příčinou je článek, který zastupitelé Daniela Maixnerová a Tomáš Kolkop zaslali do redakce s žádostí o uveřejnění v únorovém čísle Moravskotřebovského zpravodaje.

7.2.2018

Bundy jak spacáky, výstava se štrúdlem a internetem

Litomyšl - Olympiáda dětí a mládeže je minulostí. Nejúspěšnějšími sportovci zimních her se stali zástupci Libereckého kraje. Ti zaujali nejen svými výkony, ale také oblečením. 

7.2.2018

Zbyšek Sion představuje svá díla ze studentských let

Polička – Významné jubileum si letos připomíná poličský rodák a představitel české strukturální abstrakce Zbyšek Sion. U příležitosti osmdesátých narozenin vystavuje Centrum Bohuslava Martinů v Poličce 99 děl tohoto umělce. Některá z nich jsou vystavena poprvé.

7.2.2018

Napjaté čekání na kolektivní smlouvu. Chybí jeden podpis

Pardubický kraj – Krizovou situaci, která v polovině ledna hrozila přerůst v omezení provozu v pěti krajských nemocnicích, se vedení Nemocnice Pardubického kraje podařilo zažehnat. Podpisu nové kolektivní smlouvy stojí v cestě jediné. Souhlas základní organizace Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče (OSZSP) ve svitavské nemocnici.

7.2.2018

Rozhodnutí o bazénu opět odloženo

Moravská Třebová – Zastupitelé Moravské Třebové se při únorovém jednání vrátili k rekonstrukci krytého plaveckého bazénu. Vedení města předložilo návrh, který počítá s opravou stávajícího školního sedmnáctimetrového bazénu.

6.2.2018

Škola se kvůli chřipce uzavřela

Svitavy – Základní škola Riegrova je od včerejška kvůli chřipkové epidemii uzavřená. O možném opatření škola informovala už minulý týden.

6.2.2018

Výměna oken vadí památkářům

Moravská Třebová – Přestože památková obnova nemovitostí v historickém centru Moravské Třebové, která je jednou ze tří městských památkových rezervací v Pardubickém kraji, podléhá odbornému dohledu Národního památkového ústavu, ne všechny rekonstrukce a opravy proběhly v minulosti zcela korektně.

6.2.2018

Městská policie v Jevíčku posílí

Jevíčko – Městská policie připravuje personální rozšíření stávajícího počtu ze dvou strážníků na tři. „Bylo vyhlášeno výběrové řízení na strážníka městské policie s nástupem od 1. července letošního roku,“ přiblížil starosta Dušan Pávek.

6.2.2018

D35 získala první důležité razítko. První výkop ale bude nejdříve v roce 2024

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo první zásadní povolení pro další část dálnice D35, která by měla být do budoucna plnohodnotnou alternativou k D1 pro spojení Čech a Moravy. Ministerstvo životního prostředí ČR (MŽP) vydalo souhlasné stanovisko pro úsek mezi Starým Městem na Svitavsku a Mohelnicí v Olomouckém kraji.

5.2.2018

Chřipková epidemie v kraji: zavřená škola, zákaz návštěv v nemocnicích

Svitavy - Chřipka udeřila. V Pardubickém kraji jsou stovky nemocných dětí i dospělých. 

5.2.2018

Sto let cukrovaru v Cerekvici nad Loučnou

Cerekvice nad Loučnou - Od konce 60. let 19. století zasáhla české země „cukrovarnická horečka“. Vznikla řada nových cukrovarů, ceny cukru prudce stoupaly, cukr se dařilo vyvážet i za hranice.

5.2.2018

Na financování sociálních služeb v kraji půjde letos skoro miliarda

Svitavy - Po loňském roce, který byl velmi náročný a zároveň přelomový ve financování sociálních služeb, získal letos Pardubický kraj dotaci na sociální služby přes 769 milionů korun. Je to o 185 milionů více než kolik kraj obdržel vloni.

5.2.2018

V lese u Arnoštova nalezl detektorář nevybuchlou munici z války

Jevíčko/Zadní Arnoštov - V neděli dopoledne otřásl lesem u Zadního Arnoštova na Jevíčsku výbuch. Policejní pyrotechnici zde odpálili nevybuchlou munici z druhé světové války, kterou ten den nalezl v lese detektorář.

4.2.2018

Lidé nejvíce postrádají kulturní sál

Moravská Třebová - Každoroční veřejné fórum, kterého se letos zúčastnil rekordní počet obyvatel Moravské Třebové, potvrdilo, že lidem ve městě nejvíce schází kulturní sál.

4.2.2018

Na rozpočtu Poličky se odráží dobrá ekonomická situace

Polička - Investice do bydlení, opravy historického centra nebo rekonstrukce čistírny odpadních vod. To vše je v návrhu rozpočtu Poličky na letošní rok, který budou zastupitelé schvalovat na svém zasedání 22. února.

3.2.2018

Tři čtvrtiny rodin v Pardubickém kraji využívají informační technologie

Svitavsko – Podle právě zveřejněných výsledků šetření Českého statistického úřadu o využívání informačních a komunikačních technologií v domácnostech bylo 75 % z nich v Pardubickém kraji v roce 2016 vybaveno počítačem a mělo přístup k internetu.

3.2.2018

V Poličce korunovali prvňáky

Polička – K prvnímu vysvědčení tradičně gratuluje vedení města Polička prvňákům. Slavnostní předávání si na obou základních školách nenechal ujít ani starosta Jaroslav Martinů a místostarosta Antonín Kadlec.

2.2.2018

Jedlík Němec jitrnice doslova žere

Máslovice, Bystré – Zima patří i zabijačkám a k těm neodmyslitelně patří oblíbené jitrnice. Málokdo jich však dokáže sníst tolik jako Jaroslav Němec z Bystrého.

2.2.2018

Nová průmyslová zóna bude hotová už za rok

Jevíčko - Zhruba do roka vznikne ve městě sto dvacet nových pracovních míst. Společnost Rehau Automotive, která už v Jevíčku působí, chystá rozšíření výroby o nové technologie kompletování polymerových dílů pro automobilový průmysl.

1.2.2018

Vojenská škola otevře pobočku v Sokolově už letos

Moravská Třebová – Od letošního září už nebude moravskotřebovská Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola ministerstva obrany jedinou střední vojenskou školou v Česku. Pobočka školy vznikne ještě v tomto roce při Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově.

1.2.2018

Kriminalita se na Svitavsku snížila

Svitavsko - Kriminalita ve svitavském územním odboru, který zahrnuje čtyři obvodní oddělení (Moravská Třebová, Svitavy, Polička a Litomyšl), v loňském roce klesala.

1.2.2018

Volby ve Svitavách v číslech

Svitavy – V okrskových volebních komisích pracovalo 119 členů. O volbu do přenosné hlasovací schránky požádalo 92 občanů, nejčastěji ze zdravotních důvodů. Ve svitavské nemocnici hlasovalo 18 voličů. Městský úřad vydal 462 voličských průkazů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT