VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

14.4.2018

Zeleň je na svém místě, nezapomeňte si vzít foťák

Litomyšl - Sluníčko a teplé počasí plní zahrádky a na pilno mají i na zámku v Litomyšli. Památka UNESCO je připravená na sezonu, o čemž svědčí každoroční jarní úpravy zahrad a nádvoří mobilní zelení.

14.4.2018

Dva muži se vyhýbají zatčení

Svitavy - Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po dvou mužích, na které byl vydán zatykač.

13.4.2018

Polička připravuje vizi bytové politiky

Polička - Od loňského června spolupracuje město s agenturou pro sociální začleňování na přípravě podkladů pro koncepci bydlení.

13.4.2018

Jaro přivítají šermíři i kouzelník

Svojanov - Někdejší královské sídlo oslaví příchod jara. Na víkend 14. a 15. dubna je připraven bohatý program. Jeho hlavní část bude už tradičně v rukou letohradského spolku Honorata.

13.4.2018

Studenti provoněli divadelní prostory výběrovou kávou

Polička - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Polička uspořádala jednodenní soutěž mladých baristů třetí kávové vlny.

13.4.2018

Pomoci dobré věci můžete v klubu

Polička - Vašík je desetiletý kluk, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. V léčbě mu pomáhají pobyty v lázních na Slovensku, které nehradí pojišťovna.

13.4.2018

S knihou do života

Svitavy - Městská knihovna Svitavy se připojila k celostátní akci S knížkou do života, která je součástí mezinárodního projektu Bookstart.

12.4.2018

Jak jsme žili: Rychnov

Rychnov na Moravě – Rozlehlá obec (německy Reichenau) v severovýchodní části dnešního Svitavska se může pochlubit hned několika zajímavostmi.

12.4.2018

Zelené cesty propojí centrum města s okolní krajinou

Svitavy - Město se v příštích několika letech zřejmě výrazně zazelená. Radnice připravuje ambiciózní projekt, jehož výsledkem mají být komunikační koridory, které prostřednictvím městské zeleně propojí centrum města s periferií.

12.4.2018

Ovzduší se v regionu výrazně zlepšilo

Pardubický kraj - Uplynulou zimu nebyla v Pardubicích ani jednou vyhlášena smogová situace.

12.4.2018

Na pozemku po zbourané dětské nemocnici bude nová nemocnice

Moravská Třebová - Namísto zbourané dětské nemocnice v Moravské Třebové vyroste opět nemocnice. Pardubický kraj nepřistoupil na nabídku majitelů nemovitostí, které využívá Nemocnice následné péče, a vážně uvažuje o výstavbě nové nemocniční budovy. Moderní objekt by měl vyrůst na pozemku po zbourané dětské nemocnici.

12.4.2018

Nezaměstnanost na Svitavsku klesla

Svitavsko - Celostátně klesající nezaměstnanost se pozitivně projevila i na Svitavsku.

12.4.2018

Hasiči vyjížděli ke stovce událostí

Svitavsko - Podle právě zveřejněných statistik vyjížděli hasiči v Pardubickém kraji v průběhu letošního března dohromady k 467 událostem, 101 z nich bylo na Svitavsku.

12.4.2018

Cenu Ď získala Marie Jílková

Polička - Zaskočena byla Marie Jílková v úterý při vyhlašování Ceny Ď, když zjistila, že odborné kolegium vybralo právě ji, dobrovolnici z terapeutického obchodu Fimfárum.

11.4.2018

Start do života s knihou

Svitavy - Vítání občánků ozvláštnila místní knihovna. Ta se připojila v minulém měsíci k celostátnímu projektu S knížkou do života.

11.4.2018

Sportovci získají další milion

Litomyšl - Nejen kulturou žije město, které je proslavené hudebním festivalem nebo architekturou. V Litomyšli působí řada úspěšných sportovních týmů, kam chodí stovky dětí.

11.4.2018

Domov pro seniory pořádá fotosoutěž

Litomyšl - Jaké je stáří? Co dlouhé životní příběhy vepsaly starým lidem do vrásek? Nejen to se dá vyčíst z fotografie.

10.4.2018

OBRAZEM: Výstava plná vzpomínek

Moravská Třebová - Šestadvacátá výstava výtvarnice Hany Horské nese název Retrospektivní vzpomínání. Návštěvníci se mohou ve zdejším muzeu těšit až do 6. května na olejomalby a grafiky. 

10.4.2018

Dlužníků alimentů kvapem ubývá

Pardubický kraj - I když realita je horší, loni policie v Pardubickém kraji stíhala jen 2,7 % rodičů s vyživovací povinností.

10.4.2018

Tomáš Klus nadchnul publikum

Litomyšl - Zaplněný hudební klub Kotelna přivítal po dva večery Tomáše Kluse.

10.4.2018

Film připomene těžké chvíle za 2. světové války

Litomyšl – Hořký návrat z pekla je podtitul dokumentárního cyklu Neznámí hrdinové. Film natočila Olga Sommerová.

10.4.2018

Nalezené mince prozradily vznik hradiště

Svitavsko - Průzkumy přinesly nálezy ve Vraclavi i Křenově. Našly se mince i soška ženy.

8.4.2018

Zámecká sezona v Moravské Třebové začala s kejklíři

Moravská Třebová – Kejklíři i středověká hudba a šermíři. Takové bylo sobotní zahájení nové sezony v renesančním zámku v Moravské Třebové.

8.4.2018

Staré televize už v příkopech neleží, vedou plastové lahve

Litomyšl, Česká Třebová - Desítky pytlů s odpadky nasbírali dobrovolníci v Litomyšli a okolí. V sobotu šli také podél silnice na Českou Třebovou.

8.4.2018

Do systému třídění odpadu se zapojuje čím dál více lidí

Moravská Třebová - Obyvatelé města Moravská Třebová se rychle seznámili s fungováním motivačního evidenčního systému odpadového hospodářství (zkráceně MESOH).

8.4.2018

Architekturu Litomyšle prezentují v hlavním městě

Litomyšl - Reprezentativní výstava Davida Vávry a Petra Volfa s názvem Litomyšl - hlavní město současné české architektury představuje město jako jedno z klíčových center soudobé české architektury.

7.4.2018

Staré pohlednice ožívají v publikaci

Moravská Třebová – Přes čtyři stovky historických pohlednic Moravské Třebové a okolních vesnic vybrali a zařadili do reprezentativní publikace, která vyšla na sklonku loňského roku, moravskotřebovští sběratelé Michal Burian a Miloslav Kužílek.

7.4.2018

Zateplí sportovní halu, hotovo bude na konci prázdnin

Litomyšl – Avizovaná rekonstrukce sportovní haly Jiskra  začne na konci dubna.

7.4.2018

Přednádraží se změní, rekonstrukce začala

Svitavy – Největší přestavba veřejného prostoru ve městě začala. Radnice zahájila plánovanou rekonstrukci svitavského vlakového přednádraží. Hotovo by mělo být ještě letos v listopadu, rekonstrukce přijde na 69 milionů. Devadesát procent nákladů by měla pokrýt dotace, kterou město získalo z evropských fondů.

7.4.2018

Hlavní úklidový den je sobota

Svitavsko - Do akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko se hlásí skupiny dobrovolníků s cílem uklidit nějaké místo. Rok od roku jejich počet stoupá a účastní se jí i lidé na Svitavsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT