Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

8.10.2017

Šampionem přehlídky v Biskupicích se stal hřebec Cikaro

Biskupice – Festival slivovice Biskupické kaléšek zpestřila v sobotu již potřetí oblastní přehlídka koní. Divákům se představilo dvacet koní, z nichž vybírali toho nejkrásnějšího. Svůj um předvedli kočí se svými koňmi při tahu klády a Sandra Doležalová s cvičeným koněm v převleku.

7.10.2017

Na burze podpořili neziskovky ze Svitavska

Litomyšl – Burza filantropie má za sebou šest let fungování. Během těchto let byly díky donátorům z řad podnikatelů i veřejné správy rozděleny peníze neziskovým organizacím. „Během šesti let podpořili donátoři na burze v okrese Svitavy celkem 40 veřejně prospěšných projektů a to dary v hodnotě 1 510 500 korun,“ shrnuje přínos burzy Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

7.10.2017

Muž po střetu s vlakem zemřel, provoz na železničním koridoru se zastavil

Ústí nad Orlicí - Dnes krátce po druhé hodině nad ránem došlo poblíž hlavního vlakového nádraží v Ústí nad Orlicí se srážce osoby s nákladním vlakem. "

6.10.2017

Hvězdárna umožní vědecká pozorování

Litomyšl – Vychová astronomický kroužek nového Zdeňka Kopala? Možná ano. Každopádně v nově otevřené hvězdárně bude mít možnost objevovat vesmír každý. Je osazena dalekohledem, který měl k dispozici při svých prvních objevech i výše zmíněný významný litomyšlský rodák, jenž je dodnes celosvětově uznávanou kapacitou v oblasti astrofyziky.

6.10.2017

Nedostatek krve byl jen krátce

Svitavy – Odsoudit šmahem sociální sítě a jejich uživatele jde lehce. Dokáží být však i velmi užitečné. Tento týden se to ukázalo, když Transfúzní oddělení svitavské nemocnice řešilo nedostatek krve A+ a O+.

6.10.2017

OBRAZEM: Pohádkový les u Rosničky

Svitavy - Les u rybníka Rosnička ožil v sobotu pohádkovými bytostmi. 

6.10.2017

Oblíbený autor představil svou novou knihu Opravář osudů

Polička - Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Poličky. 

6.10.2017

Větrná noc. Hasiči a energetici měli co dělat

Pardubický kraj - Větrné poryvy noci ze čtvrtka na pátek zaměstnaly hasiče v kraji v téměř šedesáti připadech.

5.10.2017

Pivovarnictví má v kraji tradici

Litomyšl – Nejen milovníci zlatavého moku mohou navštívit putovní výstavu Regionálního muzea v Chrudimi. Ta je umístěna v Regionálním muzeu v Litomyšli a je věnována pivovarnictví v Pardubickém kraji v letech 1913 – 2013.

5.10.2017

Školy si konkurovat nemusí

Svitavy – Chcete, aby se vaše děti vzdělávaly individuálně? Zákon takovou možnost připouští. A nemusí jít jen o domácí výuku jedním nebo oběma rodiči. Individuální vzdělávání může probíhat také v rodičovských skupinách. Ve Svitavách jedna taková skupina funguje.

5.10.2017

Opravou chtějí zabránit energetickým ztrátám

Litomyšl – Dobrá zpráva přišla pro sportovce, kteří navštěvují halu TJ Jiskra, jež je součástí sportovního areálu na Černé hoře, který slouží několika oddílům.

5.10.2017

Dolní Újezd sobě. Sbírají na sokolovnu

Dolní Újezd – Sportovci sobě. Tak by se dala nazvat akce újezdských sokolů. Dvě žádosti o pětimilionovou dotaci na rekonstrukci sokolovny nevyšly. Sokolové proto vyhlásili ojedinělou sbírku. Kdo chce pomoci s opravou, může koupit hřebíky nebo tašky na střechu.

5.10.2017

Crocsy vs. bačkory. Vyhrávají i sandály z léta

Svitavsko, Orlickoústecko - Sešlapané bačkory, vyboulené palce ve špičkách, gumové crocsy… Přehlídka přezůvek ve školách je pestrá. Ortopedi by ovšem moc nejásali.

5.10.2017

W.A.F. se v novém singlu Příliv vody nebojí

Pardubický kraj - Bloudíme k cíli, co žene nás dál, a máme síly, že v srdci led tál… Tak začíná nový singl Příliv vysokomýtské skupiny W.A.F., který doprovází i letní klip natáčený na Orlickoústecku a Svitavsku.

4.10.2017

Studenti masírují seniory, získávají tak cennou praxi

Svitavy – Jen pár minut trvalo, než si obyvatelé Domova s pečovatelskou službou našli cestu do nové masérny. V té se od včerejšího dne střídají studenti Střední zdravotnické školy (SZŠ) ve Svitavách.

4.10.2017

Spisovatel Fulghum zavítal do regionu

Svitavsko – Do Česka přijel populární americký spisovatel Robert Fulghum. Republiku objede v rámci projektu LiStOVáNí.

3.10.2017

Zastupitelé se k demolici znovu vyjadřovat nechtějí

Moravská Třebová – Demolice dětské nemocnice, která je na spadnutí, vyvolává vášně i otazníky. Redakce proto oslovila všech jednadvacet moravskotřebovských zastupitelů s dotazem, jak by hlasovali, pokud by se o bourání rozhodovalo dnes.

3.10.2017

Proti demolici dětské nemocnice sepsali petici

Moravská Třebová – Osud bývalé dětské nemocnice, o kterou se v posledních týdnech rozhořel boj mezi městem a odpůrci demolice, je zřejmě zpečetěn.

3.10.2017

Parcely na prodej? Někde je o ně boj, jinde zažívají boom

Svitavsko, Orlickoústecko - V Letohradu postaví v brzké době 50 nových domů. Naopak na Litomyšlsku se parcely hledají špatně.

3.10.2017

OBRAZEM: Víkendová Archimyšl 2017

Litomyšl - Architektuře věnovaný víkend zažili v Litomyšli. 

2.10.2017

Výluka na trati Třebová – Třebová

Moravská Třebová – Až do čtvrteční sedmnácté hodiny nebudou jezdit vlaky na trati v úseku Česká Třebová – Moravská Třebová.

2.10.2017

Moravské Athény se představují v Senátu

Praha, Moravská Třebová - Expozice uměleckých předmětů z období raného novověku Moravského markrabství se představuje ve Výstavní síni Senátu. Vedle vlastních moravskotřebovských sbírek zapůjčila řadu exponátů i jiná muzea a galerie.

2.10.2017

Nespokojenost rodičů prošetřovala školní inspekce

Moravská Třebová – Nespokojenost rodičů se školou přerostla ve spor. Stížnost na jednání pedagogického sboru základní školy na Kostelním náměstí skončila až u školní inspekce.

1.10.2017

Vánočních kaprů bude letos dost, ale podraží

Pardubický kraj - Málo másla, nedostatek brambor, malí kapři… Tři měsíce před Vánocemi se vyrojily obavy. Jedno je ale jisté. Ryby budou.

29.9.2017

Petice není agitace

Moravská Třebová - Neslavně a především rychle skončil pondělní předvolební mítink Strany přímé demokracie v Moravské Třebové.

29.9.2017

Maraton akcí ArchiMyšl 2017

Litomyšl - Oslava Světového dne architektury se koná ve městě spjatém s hudbou a architekturou pošesté.

29.9.2017

OBRAZEM: Vítězem se stala slivovice

Lubná - Pro milovníky destilátů je konec září tradičně „svátkem“. Podeváté se uskutečnil festival ovocných destilátů a likérů s názvem Lubenská šťopička.

27.9.2017

Jak dostat kamiony z měst? Nejsnazší bude převod, změna zákona je složitá

Pardubický kraj, Lázně Bohdaneč - Jak dostat tranzitní kamionovou dopravu z center měst a obcí? To bylo hlavní téma předvolební debaty Deníku, které se zúčastnili lídři politických stran, jež mají největší šanci získat mandáty v Poslanecké sněmovně. Debata se uskutečnila v Lázních Bohdanči.

27.9.2017

Starost o zeleň je lidem blízká, a proto zvítězili

Poříčí - V rámci soutěže Vesnice roku jsou udílena i dílčí ocenění. Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí v celorepublikovém finále převzali zástupci Poříčí na Litomyšlsku.

27.9.2017

Hvězdárnu otevře astronom Grygar

Litomyšl – Setkání příznivců astronomie a první pozorování hvězd v objektu nové hvězdářské pozorovatelny, která je postavena na zahradě Domova dětí a mládeže v areálu 2. mateřské školy, se uskuteční dnes od 19.30 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení