VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

3.10.2017

Parcely na prodej? Někde je o ně boj, jinde zažívají boom

Svitavsko, Orlickoústecko - V Letohradu postaví v brzké době 50 nových domů. Naopak na Litomyšlsku se parcely hledají špatně.

3.10.2017

OBRAZEM: Víkendová Archimyšl 2017

Litomyšl - Architektuře věnovaný víkend zažili v Litomyšli. 

2.10.2017

Výluka na trati Třebová – Třebová

Moravská Třebová – Až do čtvrteční sedmnácté hodiny nebudou jezdit vlaky na trati v úseku Česká Třebová – Moravská Třebová.

2.10.2017

Moravské Athény se představují v Senátu

Praha, Moravská Třebová - Expozice uměleckých předmětů z období raného novověku Moravského markrabství se představuje ve Výstavní síni Senátu. Vedle vlastních moravskotřebovských sbírek zapůjčila řadu exponátů i jiná muzea a galerie.

2.10.2017

Nespokojenost rodičů prošetřovala školní inspekce

Moravská Třebová – Nespokojenost rodičů se školou přerostla ve spor. Stížnost na jednání pedagogického sboru základní školy na Kostelním náměstí skončila až u školní inspekce.

1.10.2017

Vánočních kaprů bude letos dost, ale podraží

Pardubický kraj - Málo másla, nedostatek brambor, malí kapři… Tři měsíce před Vánocemi se vyrojily obavy. Jedno je ale jisté. Ryby budou.

29.9.2017

Petice není agitace

Moravská Třebová - Neslavně a především rychle skončil pondělní předvolební mítink Strany přímé demokracie v Moravské Třebové.

29.9.2017

Maraton akcí ArchiMyšl 2017

Litomyšl - Oslava Světového dne architektury se koná ve městě spjatém s hudbou a architekturou pošesté.

29.9.2017

OBRAZEM: Vítězem se stala slivovice

Lubná - Pro milovníky destilátů je konec září tradičně „svátkem“. Podeváté se uskutečnil festival ovocných destilátů a likérů s názvem Lubenská šťopička.

27.9.2017

Jak dostat kamiony z měst? Nejsnazší bude převod, změna zákona je složitá

Pardubický kraj, Lázně Bohdaneč - Jak dostat tranzitní kamionovou dopravu z center měst a obcí? To bylo hlavní téma předvolební debaty Deníku, které se zúčastnili lídři politických stran, jež mají největší šanci získat mandáty v Poslanecké sněmovně. Debata se uskutečnila v Lázních Bohdanči.

27.9.2017

Starost o zeleň je lidem blízká, a proto zvítězili

Poříčí - V rámci soutěže Vesnice roku jsou udílena i dílčí ocenění. Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí v celorepublikovém finále převzali zástupci Poříčí na Litomyšlsku.

27.9.2017

Hvězdárnu otevře astronom Grygar

Litomyšl – Setkání příznivců astronomie a první pozorování hvězd v objektu nové hvězdářské pozorovatelny, která je postavena na zahradě Domova dětí a mládeže v areálu 2. mateřské školy, se uskuteční dnes od 19.30 hodin.

26.9.2017

Ve středu představíme další prvňáky ze ZŠ T. G. Masaryka v Litomyšli

Litomyšl - Ve středu 27. září přinese Svitavský deník čtenářům třetí díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím zveřejňuje  tabla prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

26.9.2017

Charita otevírá novou budovu

Svitavy – Charita ve středu slavnostně zahajuje provoz budovy v Polní ulici.

26.9.2017

OBRAZEM: Turné Monkey Business v Kotelně

Litomyšl - Město bylo první zastávkou na novém turné s názvem „Už jsi zaplatil daň z práva na život?“ populární kapely Monkey Business. Ta se v hudebním klubu Kotelna představila s novým aranžmá svých největších hitů a jak je u této skupiny zvykem, tak i v nových kostýmech.

26.9.2017

O cyklopruzích je prozatím stále nejasno

Moravská Třebová - Nejasnosti kolem nových cyklopruhů ve Svitavské ulici nekončí. Stále totiž není jasné, jaká pravidla zde vlastně platí. Dohady kolem dopravního značení, které podle zastupitele Josefa Jílka, neodpovídá normě ministerstva dopravy, vyústily v podnět na prošetření policií. Ani ne po týdnu vydal svitavský dopravní inspektorát k místní úpravě dopravního značení stanovisko.

26.9.2017

Videopřenosy i z archivu? Zákon je proti, brání se města

Pardubický kraj - Jen některá města pořizují a zveřejňují zvukové nebo obrazové záznamy ze zasedání zastupitelstev. Argumentem pro bývá transparentnost rozhodování samosprávy, argumentem proti pak finanční náročnost celého zařízení a obavy z možného porušování zákona o ochraně osobních údajů.

25.9.2017

Prosperující výroba oleje zanikla po znárodnění

Litomyšl – Tradice výroby oleje ve městě sahá až do konce 18. století. Vysokomýtský badatel Michal Hofman, který se dlouhodobě zabývá historií průmyslové výroby v Pardubickém kraji, shrnuje, co nového se o tomto výrobním odvětví podařilo zjistit.

AKTUALIZOVÁNO / EXKLUZIVNĚ
25.9.2017

Převod silnice I/36 na kraj by měl kamiony z Bohdanče vyhnat, shodli se lídři

Lázně Bohdaneč - Deník dnes představil lídry regionálních stranických kandidátek v Pardubickém kraji. Debatovalo se v Lázních Bohdaneč, které názorně ilustrují největší bolest kraje: neexistující obchvaty měst a obcí.

23.9.2017

Silničáři turistům ničí cykloznačení

Svitavsko – Pětačtyřicet cyklotras, tři sta padesát kilometrů, tisíc značek. Přibližně takový je na Svitavsku rozsah cykloturistického značení, o které se zadarmo a dobrovolně ve svém volném čase starají členové Klubu českých turistů.

23.9.2017

31. výstava hub v Chocni - Mykolog Dušan Bureš: Bedlovnice zlatá, to je můj sen

Choceň /FOTO/ - Na zámku v Chocni v pátek začal 31. ročník Výstavy hub. Členové zdejšího Mykologického klubu nasbírali odhadem 530 druhů hub. K vidění jsou známé druhy jedlých i nejedlých hub, ale také rarity a zajímavé houby, které v lese jen tak nenajdete.

23.9.2017

Dokončili silnici i prostranství

Polička - Radost přinesly hotové projekty obyvatelům Poličky. Zejména studenti a učitelé ZŠ Masarykova ocenili prostory kolem školy. Jejich rekonstrukce trvala od loňského roku.

22.9.2017

Projížďka zahájila výstavu

Litomyšl – Členové litomyšlského Veterán klubu v neděli netradičně zahájili výstavu Litomyšlské motocyklové závody 1947 – 1977.

22.9.2017

Lampy budou postupně nahrazeny

Moravská Třebová – Stavba chodníků v místní části Sušice je spojena s výměnou veřejného osvětlení.

22.9.2017

Dálnice D35 dostala těsně zelenou

Litomyšl – Ve čtyřhodinovou bitvu se změnilo jednání zastupitelů o trasování dálnice D35. Ti nakonec rozhodli ve prospěch varianty, která je rozpracovanější a má podporu Ředitelství silnic a dálnic a ministerstva dopravy.

22.9.2017

Připomenou svatého Václava

Svojanov – Výletníci najdou pobavení v areálu historického sídla i v podzimním období. Správa hradu Svojanov na sobotu a neděli naplánovala tradiční svatováclavské slavnosti. Zakončují hlavní návštěvnickou sezonu.

22.9.2017

Prasečák nechtějí, podepisují petici

Osík – Překřikování, nátlak, vulgarismy. Na jednání obecního zastupitelstva to ve středu večer chvílemi vypadalo jako v padesátých letech.

21.9.2017

Litomyšl umí skloubit historii s modernou

Svitavsko, Orlickoústecko – Jednou za dva roky se vyhlašuje anketa Stavba roku Pardubického kraje. Ocenění si v letošním ročníku na slavnostním vyhlášení připsal v kategorii rodinných domů zástupce ze Žamberka. Dům na západním okraji města projektoval Přemysl Kokeš. Stavba je zajímavá jak architektonickým provedením, tak i konstrukčním řešením.

21.9.2017

Šedé kontejnery rozšíří možnosti třídění o kovový odpad

Svitavy – Od konce září dostanou Svitavané jako vůbec první v Pardubickém kraji možnost třídit kovový odpad. Radnice investovala do nových kontejnerů na kovové obaly, které na pěti místech ve městě doplní stávající kontejnerová stání.

21.9.2017

Ve Svitavách otevřou novou unikátní halu, říkají jí Šapitó

Svitavy – Zítra odpoledne se po rekonstrukci veřejnosti otevře na svitavském stadionu nová sportovní hala.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT