VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

12.12.2017

Sestry hledají i v okolních státech

Pardubický kraj - České nemocnice jsou atraktivní pro Ukrajinu či Srbsko.

12.12.2017

Zastupitelé odložili rekonstrukci bazénu

Moravská Třebová – Zastupitelé jednali na svém posledním zasedání v letošním roce. V rámci schvalování pravidel rozpočtového provizoria na první čtvrtletí roku 2018 diskutovali rovněž o rekonstrukci areálu sociálních služeb a plaveckého bazénu.

12.12.2017

Ženy z Osíku posílají dětem 740 krabic od bot plných dárků

Osík - Díky ojedinělé sbírce budou mít radost stovky dětí v celém Pardubickém kraji a také na Vysočině. Osík hlásí rekordní nadílku.

12.12.2017

Jednání krajských zastupitelů ve Svitavách

Svitavy – Na výjezdním zasedání se dnes odpoledne scházejí zastupitelé Pardubického kraje. Jediným bodem programu je zákaz tranzitní nákladní dopravy na silnici druhé třídy 366 v úseku mezi Mikulčí a Svitavami.

11.12.2017

V proluce vedle Městského dvora vyrůstá nová zástavba

Svitavy – Nezastavěný prostor v Jiráskově ulici vedle budovy Městského dvora, který dosud sloužil jako příležitostná tržnice a plocha pro lunaparky, dozná změn.

11.12.2017

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.

11.12.2017

Zemřelo osm lidí a nikdo za nic nemůže? Obrovské zklamání

Svitavy /ROZHOVOR/ - Od železničního neštěstí ve Studénce uběhlo devět let. Za smrt osmi lidí dosud nikdo nenese zodpovědnost. Soud obžalované zprostil viny.

11.12.2017

Kraj vybírá drážní dopravce

Svitavsko - Od neděle platí nový vlakový jízdní řád v Pardubickém kraji na příští rok. Vedení kraje ale už nyní řeší, kdo bude zajišťovat železniční dopravu v regionu po roce 2018.

9.12.2017

Zbouraná nemocnice památkou nebude

Moravská Třebová – Tři měsíce od vydání demoličního výměru, kdy na místě dětské nemocnice nezůstal kámen na kameni, ministerstvo kultury konečně rozhodlo. Ministr Daniel Herman nepřijal námitky, které proti neprohlášení budovy za kulturní památku ze srpna letošního roku vznesli odpůrci demolice, a původní rozhodnutí potvrdil.

9.12.2017

Kraj podpořil zákaz kamionů

Svitavy/Mikuleč – Kamiony si cestu z Hradce Králové na Brno často zkracují přes Mikuleč. Po silnici II/366 ale zřejmě brzy neprojedou a budou muset zůstat na „pětatřicítce“. Zákaz tranzitní nákladní dopravy v úseku Mikuleč – Svitavy podpořila rada Pardubického kraje. Návrh předložili zastupitelé z hnutí ANO.

8.12.2017

Taxík Maxík míří do svitavských ulic

Svitavy – Zbrusu nový minibus Ford Tourneo Custom, který ze společného projektu Nadace Charty 77 a sítě lékáren Dr. Max získalo Středisko sociálních služeb Salvia, bude již brzy brázdit ulice města.

8.12.2017

Opravu dřevěných leháren podpoří ministerstvo

Jevíčko – Na záchranu historických dřevěných leháren v jevíčském Odborném léčebném ústavu přispělo Pardubickému kraji, který je investorem probíhající rekonstrukce, rovněž ministerstvo kultury. Rovných devět set tisíc korun.

8.12.2017

Na svitavském hřbitově se kácí

Svitavy – Společnost Sportes, která má ve Svitavách mimo jiné na starosti také městskou zeleň, upozorňuje, že byla nucena přistoupit k pokácení dvou vzrostlých smrků na místním hřbitově.

8.12.2017

Vánoční strom zkrášlil dřevěný betlém

Svitavy - Vánoční strom se o první adventní neděli rozsvítil i na svitavském náměstí Míru. 

8.12.2017

Historickým autobusem s Červenou Karkulkou

Kunčina – Projížďku historickým autobusem Praga z roku 1946, který je součástí Průmyslového muzea v nedalekém Mladějově, zažily děti z mateřské školy a její pobočky v Nové Vsi.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

7.12.2017

OBRAZEM: Rozsvítili vánoční javor

Javorník - Tak trochu jinou tradici udržují v Javorníku. 

7.12.2017

Socha Nejedlého v Litomyšli zůstane

Litomyšl – Město neodstraní sochu komunistického ministra Zdeňka Nejedlého. Pomocí umělecké intervence má být ale upraven prostor kolem ní.

7.12.2017

Vlaky pojedou z Pardubic do Hradce skoro každou půlhodinu

Svitavy – V neděli 10. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2018. V Pardubickém kraji zůstane rozsah provozu na přibližně stejné úrovni jako v letošním jízdním řádu.

7.12.2017

OBRAZEM: Začátek adventu v Jevíčku

Jevíčko - Rozsvěcení stromečku v Jevíčku předcházel pestrý program. Podívejte se do fotogalerie.

7.12.2017

Pročisťují koryto potoka v Lačnově

Svitavy – Povodí Moravy, které je správcem toku, zahájilo odstraňování nánosů v korytě Lačnovského potoka.

7.12.2017

Tátovi dvou dětí pojišťovna odmítá platit lék na rakovinu

Litomyšl – „Chci se vrátit zase na hřiště,“ říká Martin Kusý, bývalý brankář fotbalistů z Cerekvice nad Loučnou. Návrat ale nebude tak snadný. Třiatřicetiletý otec dvou malých dětí bojuje se zákeřnou nemocí. Letos na jaře mu lékaři diagnostikovali karcinom prsu. Bere silné léky a ten nejúčinnější, který mu může prodloužit život, pojišťovna zatím odmítá hradit.

6.12.2017

Dárcům zahrál Franta Černý

Svitavy – Dárci krve jsou hrdinové, kteří zachraňují životy neznámým lidem. Už šestým rokem pro lidi, kteří jsou pravidelnými návštěvníky hematologicko-transfúzního oddělení Svitavské nemocnice, bylo v klubu Tyjátr připraveno společné setkání.

6.12.2017

OBRAZEM: Světelná show na zámeckém návrší

Litomyšl - Rozsvícení stromu na zámeckém návrší předcházela světelná show v podobě videomappingu promítaného na budovu pivovaru. 

6.12.2017

Z motorestu udělali ubytování pro seniory

Janov – V místě, kde byli v minulosti lidé v Janově zvyklí zastavovat na oběd, je komunitní dům pro seniory. Ze známého motorestu v obci nedaleko Litomyšle vznikl během krátké doby dům s šestnácti byty.

5.12.2017

Pekelná moc ovládla sklepení

Litomyšl - Dnešní večer patří trojici, která nahání dětem hrůzu, ale zároveň jim nosí dárky. Potkat čerta, Mikuláše a anděla nebude zase tak těžké.

5.12.2017

Davy mířily na gymnázium

Litomyšl - V sobotu do školy studenti nechodí příliš rádi. V rámci Charity Day na Gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli se však do svých tříd doslova těší. Šestý ročník akce, která každým rokem podle přání studentů podporuje nějaký zajímavý projekt, je největší akcí v roce.

5.12.2017

Začátek adventu patřil i čertům

Svitavy - První adventní neděle patřila ve městě mnoha akcím.

5.12.2017

Cizinec skončil v nemocnici

Moravská Třebová – O půl třetí ráno zaměstnal dvaadvacetiletý řidič dodávky hasiče a policii.

1.12.2017

Lidé si u stromků zazpívají, zhlédnou video i nakoupí

Svitavsko – První adventní víkend nabízí bohatý kulturní program ve městech i na vesnicích. Hlavním bodem většiny z nich je rozsvěcení vánočních stromků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT