VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

8.12.2018

Z ústavu se stěhují do domů ve městě

Bystré – Kraj podporuje přesun klientů sociálních služeb z ústavů do komunálního bydlení.

8.12.2018

Tonda Obal v ZŠ Jaroměřice

Jaroměřice – I do naší malé školy zavítali lektoři s programem Tonda Obal na cestách. Celá akce probíhala v úterý 27. listopadu. Tato beseda byla realizována pro základní školy. Cílem programu bylo ukázat dětem, co vše se dá recyklovat a jak nutné je třídit odpad.

8.12.2018

Litomyšl chce koupit vilu Klára za jednu korunu

Litomyšl – Netěsnící okna, zima… To je minulost. Pacienti opustili tento týden léčebnu dlouhodobě nemocných ve vile Klára a přestěhovali se do areálu nemocnice. O stěhování léčebny se hovořilo několik let. Otazník visí nad tím, co bude s historickou vilou dál.

7.12.2018

Koledy se staly v Sádku už před lety milou tradicí

Sádek – Akce Deníku Česko zpívá koledy má už několik let své místo v předvánočním programu vesnice u Poličky. Sádek s námi zpívá krásných šest let.

7.12.2018

Mění se jízdní řády, jinak pojede i MHD ve Třebové

Moravská Třebová – Od pondělí 10. prosince začne platit aktualizovaný jízdní řád městské hromadné dopravy.

7.12.2018

Každý člověk v Litomyšli dluží devět tisíc

Litomyšl – Domov pro seniory a parkování. To jsou dvě priority pro zastupitele na další čtyři roky. Shodli se na tom členové koalice i opozičních stran v Litomyšli.

6.12.2018

Hudba pomáhá hlásí volné lístky na koncert

Litomyšl – Dobrá zpráva přišla od pořadatelů benefičního festivalu Hudba pomáhá. Litomyšlský koncert, který se uskuteční 16. prosince, byl beznadějně vyprodaný.

6.12.2018

Na radnici v Litomyšli skončili s balenou vodou

Litomyšl – Tuny plastů. Je v nich balená voda, ovoce, zelenina, maso… Vedení radnice v Litomyšli řeklo dost.

6.12.2018

Senioři od 65 let budou jezdit v Litomyšli zadarmo

Litomyšl – Senioři nad 65 let budou mít jízdné v městské hromadné dopravě v Litomyšli zdarma. Radní si od změny slibují větší zájem o jízdu žlutým autobusem.

6.12.2018

Nadšení pro kávu vyneslo Ondřejovi zlaté umístění

Polička – Barmani a baristé z poličské střední odborné školy dovezli z Brna zlato. Brněnský pohár je opakovaně jednou z nejprestižnějších akcí, při kterých si studenti gastronomických a hotelových škol rádi ověřují znalosti i dovednosti.

6.12.2018

V 90 letech pečuje o keře u kruhového objezdu

Litomyšl – Radní v Litomyšli ocenili obyvatele, kteří nezištně pečují o zeleň na pozemcích města. Do prvního ročníku nové soutěže se přihlásili lidé, kteří se starají o trávníky, okolí bytovek nebo městské hroby.

6.12.2018

„Živý“ pytel skrýval šest odhozených štěňat

Litomyšl – Takový nález policisté v Litomyšli ještě nezažili. „Volala nám paní, že má u garáže pytel, který se hýbe. Nechtěla na to sahat,“ přibližuje Karolína Sokolová z Městské policie v Litomyšli.

6.12.2018

Nábor do registru dárců kostní dřeně

Svitavy – Svitavská radnice informovala o chystaném náboru do registru dárců kostní dřeně.

6.12.2018

Rodina, jíž shořel dům, zatím bydlí v penzionu

Němčice – Na obecním úřadě v Němčicích i na založeném transparentním účtu se shromažďují první příspěvky na pomoc osmičlenné rodině z místní části Člupek, která při čtvrtečním požáru přišla o střechu nad hlavou.

5.12.2018

Ve Svitavách vznikne biotopové koupaliště

Svitavy – Ve Svitavách přibude možnost nového a mezi lidmi velmi populárního přírodního koupání. Na pomezí parku Patriotů a Vodárenského lesa chce radnice vybudovat biotop s koupalištěm. Plány už jsou sice pár let staré, teď však získávají reálnější obrysy.

5.12.2018

Peekelné dovádění na Poličsku

Čertovský rej se dnes chystá na náměstí v Poličce. Pekelné dovádění začíná v 17 hodin.

5.12.2018

Pekelníci se prohnali na nádvoří Svojanova

Svojanov – Na hrad Svojanov dorazil už v sobotu Mikuláš s čerty a anděly.

5.12.2018

Svitavy nabízí vánoční zvyky

Svitavy – Druhá adventní neděle se ponese ve Svitavách v duchu tradičního vánočního jarmarku na náměstí.

5.12.2018

Večer přijdou čerti s anděly a Mikuláš

Svitavsko – Dnes je den čertů, andělů a mikulášské nadílky.

5.12.2018

Zastupitelé nadělovali u stromečku ponožky

Dolní Újezd – Tradiční rozsvícení vánočního stromu před základní školou v neděli navečer zpestřil videomapping z dílny Vojty Lipavského.

4.12.2018

Strom září v Poličce už od soboty

Polička – Vánoční strom rozsvítili ve městě už v sobotu. Akci doplnil vánoční trh.

4.12.2018

Gymnázium podpoří školu v Koločavě

Moravská Třebová – Gymnázium v úterý od 18 hodin pořádá benefiční akci. Kulturní program Andělé pro Ukrajinu se uskuteční v kinosále v městském muzeu.

3.12.2018

Řidiči byli překvapení velice, že silničáři jim posypali kluziště

Svojanov/Křenov/Seč – Jak ze skla. To, co se v noci na pondělí stalo ze silnic, nepamatují řidiči už několik let. Třeba Bohuňov na Svitavsku byl dopoledne zcela odříznutý světa. Silničáři kvůli ledovce zavřeli cestu jak do Svojanova, tak i na druhou stranu na Brněnec.

3.12.2018

Kvůli ledovce je uzavřen Suchý vrch i řada okresek

Pardubický kraj – Ledovka nadále ovládá silnice hlavně ve vyšších polohách. Po večerní nehodě autobusu u Bystřece během noci a hlavně ráno zapadly v příkopech desítky dalších aut, skutečných nehod naštěstí bylo minimum a neměly vážnější následky. Aktuálně hasiči zasahují o srážky dvou osobních aut a náklaďáku u benzinky na „pětatřicítce“ v Moravské Třebové poblíž zdejší pumpy.

AKTUALIZOVÁNO
2.12.2018

Východu země hrozí extrémní ledovka, lidé by neměli vycházet

Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před ledovkou ve východní části země na extrémní. Týká se to části krajů Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého a Vysočiny. Varování tam platí od dnešních 18:00 do pondělního poledne. Lidé by neměli vycházet ani vyjíždět autem. Ledovka se může tvořit i jiných částech ČR, stupeň nebezpečí je tam ale nižší. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

1.12.2018

Králičí kuličky s rajskou přinesly škole 4. místo

Svitavy - Školní jídelna Základní školy Svitavy, Felberova slaví úspěch. V soutěži, která hodnotila stravování ve školních jídelnách, se umístila na 4. místě.

1.12.2018

Chceš tu přespat? Tak se ale snaž!

Svitavy - Zatímco obvykle přebývají bezdomovci na nádražích, ve Svitavách to bude pro velkou část z nich jinak. Město zahájilo boj s bezdomovectvím.

30.11.2018

Charity Day letos zpestří koncerty absolventů

Litomyšl – Gymnázium Aloise Jiráska Litomyšl pořádá v sobotu dobročinnou akci Charity Day.

30.11.2018

Mohou třídit bioodpad

Moravská Třebová - Kompostéry budou moci v Moravské Třebové využít i lidé ze sídliště Západní a z bytovek.

30.11.2018

Americký autobus změnili v hospůdku

Litomyšl - Jmenují se Na chuť a nejen v Litomyšli budí pozornost. Starý školní autobus z Ameriky totiž dva mladí muži proměnili v netradiční bistro.

28.11.2018

Rozsvícení stromu v Litomyšli zpestří vánoční videomapping

Litomyšl – Advent ve městě bude andělský. Koncerty, pohádky, vánoční trhy, svařené víno, to všechno potkají lidé každou adventní neděli na zámeckém návrší.

28.11.2018

Šestnáct jitrnic za deset minut? Nic nemožného

Bystré – Maxijedlík Jaroslav Němec opět bodoval. Tentokrát si pochutnal v sobotu na jitrnicích v obci Hovězí, kde se konal Kateřinský jarmark.

28.11.2018

Svitavský rodák Ondřej Raus křtí první knihu

Svitavy – Ve středu od 18 hodin se uskuteční v kavárně v parku křest knihy Kapverdy (téměř) po svých. Autorem knihy je svitavský rodák Ondřej Raus.

28.11.2018

V Chrastové vzpomínali na oběti dopravních nehod

Moravská Chrastová – Již čtvrtstoletí si lidé v Česku každou třetí listopadovou neděli připomínají oběti dopravních nehod.

27.11.2018

V neděli začne očekávaný advent

Svitavsko – Tuto neděli začíná advent, čtyřtýdenní období předcházející Vánocům, respektive narození Krista.

27.11.2018

Vlaky podraží, dráhy ale v kraji od prosince zavedou více spojů

Pardubický kraj – Více spojů a také více vagonů ve frekventovaných spojích, aby nebyly tak přeplněné, nově nabídnou České dráhy. A ve všech rychlících během příštího roku volnou wifi.

27.11.2018

Do Moravské Třebové dorazí také svatý Petr

Moravská Třebová – I v centru Moravské Třebové se rýsuje vánoční výzdoba. V úterý byl na moravskotřebovské náměstí dopraven 12 metrů vysoký smrk, který městu darovali manželé Dubišarovi.

26.11.2018

Mladí vojáci zachránili život ženě, která krvácela

Moravská Třebová – Čtveřice studentů vojenské školy zachránila život zraněné ženě na ulici v centru města. Jejich čin nezůstal bez povšimnutí, zasloužili si pochvalu od velitele školy a také pamětní minci.

24.11.2018

Sucho ohrožuje spuštění sjezdovek

Pardubický kraj - Známé beskydské lyžařské středisko Pustevny letošní sezonu možná bude zcela bez lyžařů, pokud nenapadne dostatek přírodního sněhu. Tamní potok potřebný k umělému zasněžování totiž vyschnul.

23.11.2018

Karty jsou rozdány. Ale ne všude

Svitavsko – V Moravské Třebové si opozice s koalicí po osmi letech prohodila role, Litomyšl po letech naopak opozici de facto žádnou nemá (ačkoliv čele má překvapivě nového starostu) a v Poličce naopak vznikla.

22.11.2018

Operační sály v Litomyšli se zavírají. Začíná rekonstrukce

Litomyšl – V nemocnici zastavují operace. Nikoliv ale kvůli stále diskutovanému omezování péče. Důvodem je modernizace centrální sterilizace. Během rekonstrukce převezme akutní operační zákroky Svitavská nemocnice. Nová sterilizace se otevře 10. ledna.

21.11.2018

Litomyšlské nábřeží dostalo cenu architektů

Litomyšl – Obnovené nábřeží Loučné v Litomyšli se ocitlo mezi osmi oceněnými finalisty letošního ročníku renomované soutěže Česká cena za architekturu.

21.11.2018

Sirény budou sloužit i nadále

Svitavsko - Profesionální hasiči dementovali informace, podle kterých skončí dnešní výstrahy sirénami a nahradí je zasílání SMS zpráv.

21.11.2018

Morový sloup na náměstí je po letech v plné kráse

Polička - Mariánský morový sloup v Poličce je po několika letech restaurování bez lešení a opět zdobí Palackého náměstí v plné kráse.

21.11.2018

Srdce pro Lili. Studenti jevíčského lycea pomáhali nemocné holčičce

Jevíčko - K listopadovým dnům neodmyslitelně patří i Svatomartinská slavnost, kterou si připomněli i studenti lycea v Jevíčku.

21.11.2018

Přijede Martin na bílém koni

 Svitavy - S více než týdenním zpožděním by měl dnes do našeho regionu dorazit Martin na bílém koni. 

21.11.2018

Lidé mohou přispět na obnovu Plačící Anny

Moravská Třebová - Radnice vyhlásila pěněžní sbírku, jejímž cílem je obnova sochy Plačící Anny a úprava okolního prostranství na úbočí Křížového vrchu.

20.11.2018

Krádeže v muzeu. Ředitele vyšetřuje policie

Moravská Třebová - Městské muzeum v Moravské Třebové je od předminulého týdne v hledáčku policie.

20.11.2018

Smog v okrese stále přetrvává

Moravská Třebová - Koncentrace polétavého prachu se i přes pondělní sněžení stále drží jen těsně pod povolenou koncentrací 50 mikrogramů na kubík vzduchu. Vyplývá to z údajů měřicí stanice v Moravské Třebové.

17.11.2018

Lípa připomene několik výročí

Osík - Ve sváteční den zasadí v Osíku před školou lípu. Slavnost začíná ve 14 hodin u silnice směrem na Pohodlí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT