Předchozí
1 z 4
Další

František a Anna Brokešovi totiž se svým sportem skutečně kus světa objeli, startovali na evropských i světových šampionátech a nejdále se dostali do Las Vegas. A to přitom s tímto odvětvím začínali se šesti křížky na krku. „Všechno odstartovalo, když jsme slavili šedesátiny. Když jsme se přihlásili na první turnaj, nechtěli jsme vypadat jako outsideři, kteří přijdou k čáře, nic netrefí se a bude ostuda. Takže jsme něco natrénovali, abychom věděli, jak se to hraje,“ vzpomíná na společné začátky František Brokeš.

Extraligový bowlingový tým ABB Vidlatá Seč.Zdroj: archiv klubu

A jak se bowling hraje, to se svou manželkou zjistili velice rychle. Začali objíždět české seniorské soutěže a sbírat medailové úspěchy, dokonce si založili vlastní klub, se kterým postoupili do české extraligy a pět sezon ji hráli. Stali se členy seniorské reprezentace, s níž se podívali na vrcholné soutěže včetně mistrovství světa v USA. „Kdo někdy byl v Las Vegas, tak ví, že tam je ozářený, jako když se dívá do svářečky. Když jsme se vrátili, připadalo mi to, že jsme přiletěli z kosmu,“ usmívá se bowler.

Každý rok postupovali, až dokráčeli do nejvyšší české bowlingové soutěže. Na podzim budou hráči z Vidlaté Seče bojovat nejprve ve své východočeské skupině o další sportovní úspěchy. Zdroj: ABB Vidlatá Seč

František a Anna Brokešovi se v „civilu“ věnují restaurování a malování starožitného nábytku a pod rukama jim procházejí opravdu unikátní kousky. Je to náročná práce a nabízí se proto otázka, co jim zrovna bowling přináší. „Sportů, které člověk může hrát i v našem věku a soupeřit s mladými, není mnoho. Těšíme se z toho, že jsme právě takový našli. Ono když to nezkoušíme teď, tak kdy? Kolik lidí po sedmdesátce dělá takový sport…,“ vysvětluje František Brokeš.

Anna Brokešová.Zdroj: bowlingfoto.cz

Jejich klub zvaný ABB Vidlatá Seč je rodinný a třígenerační. Od začátku s nimi hrál syn Milan a bowlingové nadšení přešlo také na vnučky Viktorii a Annabel. A jejich výkonnost jde raketovým tempem nahoru, v letošním roce se staly v juniorských kategoriích mistryněmi České republiky. O budoucnost bowlingové tradice se ve Vidlaté Seči bát zjevně nemusí…

Mistrovství České republiky juniorů v bowlingu.Zdroj: archiv ABB Vidlatá Seč