Teď v lavici obžalovaných usedne znovu. Vrchní soud v Praze prosincové rozhodnutí krajského soudu zrušil a vrátil věc k novému projednání.
Ondrej Chylka se v soudní síni objeví tento týden hned dvakrát. Nejprve v pondělí a poté opět v pátek. Obžalovaný už od počátku líčení tvrdil, že je nevinný a že se jedná o pomstu ze strany dívky.

Podle spisu však vloni v červnu pohlavně zneužil třináctiletou dívku, kterou osahával a následně se ji pokusil líbat a zasunout prsty do jejího přirození. Dále také při cestě autem, když ji vezl domů, zajel na lesní cestu a pod pohrůžkou násilí jí donutil, aby ho uspokojila rukou. „Nic z toho se nestalo. Dívka si to vymyslela asi proto, že jsem přerušil její první sexuální zážitek s mým synem, ke kterému se měla,“ hájil Chylka. Soud tak musí znovu celou kauzu posoudit.
Poslední dubnový týden se v soudní síni objeví i Marcel Tvrdík, který se již do lavice obžalovaných posadí po několikáté. Jeho případ podvodů s koupí automobilů a získávání klientely pro hotely se táhne již od loňského října. Verdikt nepadne nejspíš ani tentokrát. Tvrdík se podle obžaloby dopustil 171 skutků.

Naopak jasno by mělo být v případu obchodování s lidmi, z něhož je obviněna trojice Pavol Krága, Martina Korejtková a Ema Balázsová. V letech 2008 a 2009 měli obžalovaní využít tíživé situace dvou žen, pod záminkou dobré práce je odvézt do zahraničí a donutit je provozovat prostituci. A to i častým bitím nebo zabavením dokladů. Ve čtvrtek by měl padnout verdikt. Obžalovaným hrozí až dvanáct let.

Program krajského soudu do 29. dubna

26. 4. a 29. 4. – po zrušení vrchním soudem – hlavní líčení s obžalovaným Ondrejem Chylkou – trestný čin pohlavního zneužívání
26. – 27. 4. – odročené jednání s obžalovaným Marcelem Tvrdíkem – trestný čin podvodu
27. – 28. 4. – odročené jednání s obžalovanými Zdeňkem Medřickým, Josefem Štíplem a Vladimírou Štíplovou – trestný čin podvodu
28. 4. – odročené jednání s obžalovanými Pavolem Krágou, Martinou Korejtkovou a Emou Balázsovou – trestný čin obchodování s lidmi

Zdroj: www.justice.cz