Podle obžaloby gang nejvíc vozidel odcizil na základě objednávky zákazníků nebo konkrétních tipů hlavního obžalovaného Bulhara Krasimira Todorova Georgieva. Vloupání do aut a jejich krádeže zejména v letech 2003 a 2004 v Praze a na jiných místech ČR prováděli především jeho krajané Christo Georgiev Angelov a Veselin Mladenov Karageorgiev. Ti odcizená vozidla předávali za úplatu Georgievovi.

“Ten zajišťoval rozebrání jednotlivých vozidel na náhradní díly, které předával k prodeji na vrakoviště. Docházelo také k legalizaci celých aut změnou identifikačních čísel, přestříkáním na jinou barvu a k jejich opětovnému prodeji,“ uvedl státní zástupce Jan Vodička.

Tato trestná činnost je součástí dalších rozsáhlých krádeží vozidel, jejichž první část krajský soud řešil již v roce 2006. Celkem jde o odcizení více než 60 aut, jejichž hodnota se podle obžaloby pohybovala kolem 18 milionů korun. Během hlavního líčení se škoda snížila na více než 11 milionů korun. Některé aktéry krádeží soud poslal v květnu 2006 za mříže. Byl mezi nimi i Angelov, kterému senát udělil pět a půl roku ve vězení s ostrahou. Trest soud vynesl v nepřítomnosti obžalovaného, který před spravedlností utekl do Bulharska. Tam byl Angelov v březnu letošního roku na základě mezinárodního zatykače zadržen a vydán do ČR.

Vrchní soud u něho zrušil hradecký rozsudek a nařídil samostatné projednání Angelova případu. Vloni v květnu krajský soud potvrdil svůj původní verdikt. Vrchní soud však Angelův trest zmírnil o rok. V pátek hradecký soud Bulharovi vyměřil znovu úhrnný trest ve výši 5,5 roku.
Rozsudek není pravomocný.