Policie zloděje dopadla 29. srpna v Semtíně – krátce poté, co se vloupal do ordinace v areálu Synthesie. Po chvíli také  vyšlo najevo, co je to zač – sedmačtyřicetiletý Slovák, který se na našem území pohyboval zhruba od března. Zřejmě proto, že v jeho vlasti po něm rovněž touží policie kvůli rozsáhlé majetkové trestné činnosti.

Vroubek má i v Pelhřimově. Největší škody ale napáchal v Pardubickém a Královéhradeckém kraji – celkem 164 tisíc korun na odcizených věcech a dalších 122 tisíc na škodách způsobných vloupáním. Dohromady šlo o patnáct vloupání – v Přelouči, Holicích, Pardubicích, Chrudimi, Chroustovicích, Hlinsku, Vysokém Mýtě, Opočně, Chlumci nad Cidlinou…

Raboval v noci

Scénář byl ve většině případů stejný, jako jsme již popsali při vloupání v Holicích. Kamenem rozbil okno a prohledal ordinaci. Uvnitř objektů pak páčil dveře. V Holicích takto za noc stihl vykrást dvě ordinace a zkusil se skrz dveře prokopat i do služebny pardubické městské policie. Celý tento výlet mu „hodil" pouze něco přes pět tisíc korun. VÍCE O TOMTO PŘÍPADU SI PŘEČTĚTE ZDE

„Šlo o člověka bez zaměstnání a také bez domova, který peníze užíval pro vlastní potřebu. V minulosti měl problémy s gamblerstvím, takže lze předpokládat, že většina ukradených prostředků skončila právě v automatech. Muž nekradl léky, zaměřoval se především na volně odloženou finanční hotovost nebo na příruční pokladny. Případně bral drobnou elektroniku jako flashdisky nebo mobilní telefony, které jdou jednoduše zpeněžit," uvedl policejní vyšetřovatel Pavel Pouč.

Pachatel si vybíral ordinace lékařů v domnění, že zde bude hodně peněz.
„Pohyboval se převážně veřejnými dopravními prostředky – vlakem, autobusem. Večer přijel a vybral si cíl, v noci provedl vloupání a někde počkal na první ranní spoje," popsal obvyklý scénář Pavel Pouč.

Dopadený muž policistům nejdříve vše zapíral. „Poté, co byl ale seznámen s důkazy, přiznal všechny skutky," doplnil pardubický kriminalista Miloslav Karabec.

Na soud čeká pachatel ve vazební věznici. Za sérii vloupání mu totiž hrozí trest až do výše pěti let.