Jeho jednání vyvrcholilo tím, že ženě zapálil automobil. Navíc se dopustil ještě majetkové trestné činnosti.

„Muž byl obviněn z pěti trestných činů, je stíhán vazebně. Hrozí mu trest odnětí svobody až na osm let," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Lichtenberk, kterého vzal do vazby jihlavským okresní soud už 22. března, byl už dříve sedmnáctkrát odsouzený u deseti různých soudů, naposledy k trestu odnětí svobody v trvání tří let. Z věznice byl na svobodu propuštěný vloni v červenci.

Podle mluvčí se nedokázal vyrovnat s rozchodem. Své bývalé přítelkyni poslal stovky SMS zpráv, obtěžoval ji telefonáty a e-maily. Pak jí začal vyhrožovat fyzickým násilím i možností způsobit jí problémy v zaměstnání. „V polovině března přišel v noci k domu v obci na Jihlavsku, kde žena bydlí. Na zaparkované auto vylil z kanystru několik litrů benzinu, automobil zapálil a z místa odešel," uvedla mluvčí. Automobil v hodnotě kolem šedesáti tisíc korun zcela zničil. Lichtenberk i nadále ženě vyhrožoval, že příště jí zapálí dům.

Recidivista, kterého policisté zadrželi v Praze, je navíc podezřelý z toho, že nezaplatil za hotelové služby, jídlo a pití ve třech hotelech v Jihlavě a Humpolci. Způsobil tím škodu za téměř pětadvacet tisíc korun.

(rm)