„Šel prý na nákup a z něj se již nevrátil. Ačkoliv se sama na vlastní pěst pustila do pátrací akce, její o šest let starší přítel prostě zmizel," informovala mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Neobjevila jej ani v žádném z místních barů. Jeho mobilní telefon sice vždy někdo zvedl, ale okamžitě hovor ukončil. „No a posléze byl telefon nedostupný. Měla o přítele velký strach. Její obavu umocnilo i to, že mu před časem měl někdo vyhrožovat," doplnila mluvčí.

Informace, které oznamovatelka policistům poskytla, byly velmi závažné. „Proto jsme okamžitě začali jednat. Navíc jsme po muži vyhlásili pátrání a o spolupráci jsme požádali i strážníky městské policie," uvedla Anna Štegnerová. Prověrky ve zdravotnických zařízeních ale měly negativní výsledek.

„Bylo krátce před polednem, když na jedné z ulic města narazila jedna z policejních hlídek na osobu pohřešovaného," sdělila mluvčí svitavské policie.
Své záhadné zmizení však musel vysvětlit na policejní stanici. „Kolegům sdělil, že popíjel s kamarády a poté byl mimo město. Když jej policisté vypátrali, byl již na cestě domů. Prý se nestal obětí žádného trestného činu," dodala Anna Štegnerová.

Tato pátrací akce měla naštěstí dobrý konec. „Což nás nesmírně těší. Byla ale naprosto zbytečná. Stačilo všemu předejít. A jak? Stačilo přítelkyni říci jen pár slov, případně ji zavolat, či poslat krátkou textovou zprávu, že je v pořádku, a že se s kamarády zdrží přes noc," uvedla na závěr Anna Štegnerová.