„Tu měla žena uloženu v nákupním košíku a ve chvíli, kdy si prohlížela zboží, jí byla odcizena. To, že jí kabelka i s cennostmi chybí, si všimla zákaznice až u pokladen," informovala mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Kromě finanční hotovosti a mobilního telefonu měla poškozená v kabelce také platební kartu. „Při blokaci jí ale bylo sděleno, že s kartou již někdo manipuloval," doplnila mluvčí.

K této události mělo dojít 7. října kolem čtrnácté hodiny v jednom litomyšlském supermarketu. „Nám se ale podařilo získat fotografie ženy, která měla kolem 14.05 ve Vysokém Mýtě prostřednictvím odcizené karty z účtu vybírat částku patnáct tisíc korun," sdělila Anna Štegnerová.

POLICIE hledá tuto ženu.

Policisté se obracejí se k široké veřejnosti. „Poznáváte tuto ženu? Pokud ano, kontaktujte litomyšlské policisty prostřednictvím bezplatné linky 158. Tato žena nám musí vysvětlit mnohé," uvedla policejní mluvčí.

Je období adventu, jste zabraní do nakupování dárků pro své blízké a obchody jsou plné lidí. Mějte ale, prosím, na paměti, že je třeba si své cennosti za všech okolností chránit. „Proto, dámy, nenechávejte své kabelky ani na okamžik bez dozoru. Pevně si ji držte a hlavně si všímejte osob, pohybujících se kolem vás. Buďte prosím obezřetní. Obezřetnost se totiž vyplácí," varovala na závěr Anna Štegnerová.