Dvacetiletá žena sháněla práci au-pair v zahraničí, konkrétně v USA. Naletěla ale podvodníkovi, který od ní vylákal skoro 90 tisíc korun a žádnou práci jí stejně nedomluvil.

"Podvedená si dala prostřednictvím sociálních sítí inzerát do skupiny, která měla sdružovat zájemce o práci au-pair z celého světa. Přes komunikační aplikaci se jí ozvala osoba, která měla údajně pracovat u jedné americké rodiny. Předala jí kontakt na rodinu, u které chtěla skončit, a dále jí uvedla, že je potřeba zaregistrovat se přes konkrétní agenturu, která zprostředkovává au-pair program," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Veškeré informace mladé ženě potvrdila následně údajná matka dětí, pro kterou měla pracovat. Vše vypadalo velmi důvěryhodně. Agenturu zkontaktovala žena emailem a druhý den jí přišla schválená žádost a formuláře, které musela vyplnit a odeslat zpět.

K nehodě došlo v úterý v jednu hodinu ráno.
Řidič dodávky u Janova sjel do příkopu. Na vozidlo pak spadl strom

Následně obdržela pokyn k platbě v dolarech za zprostředkování práce. "Během několika týdnů ale přišly další pokyny k platbám za údajné pojištění a další dokumenty, které měly souviset s prací v zahraničí. Peníze z účtu odcházely, ale nic jiného se nedělo. Žádný posun ve zprostředkování práce nenastal a poškozené tak došla trpělivost," dodala Muzikantová. Další peníze už žena odmítla platit a požádala o vrácení peněz a odstoupení od smlouvy. Poslední zpráva zněla, že její žádosti vyhoví. A dál už nic, žádné peníze zpět nedostala.

Policisté vyšetřují případ jako podvod. Svitavští kriminalisté zajišťují listinné důkazy a směřují ke zjištění totožnosti pachatele. "V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky," uzavřela mluvčí policie.