„Když obyvatelka domu objevila cizí ženu ve svém pokoji, okamžitě se ji z domu snažila vyprovodit a to hlavními dveřmi, které však byly stále uzamčeny," popisovala mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Vetřelkyni se z nemovitosti samozřejmě nechtělo. Patrně se jí v něm zalíbilo a pohotově se dožadovala toaletního papíru. Ten jí majitelka domu důrazně odmítla poskytnout a přitom se neustále snažila nezvané návštěvy co nejrychleji zbavit.

To paní domácí ale ještě netušila, že na dvorku se pohybují další dvě ženy, které o toaletní papír pro změnu žádaly druhého z majitelů domu. Bylo jen velkým štěstím, že tito nezvaní hosté byli včas odhaleni a že se z domu nic cenného neztratilo. „Nám se podařilo od občanů dané obce získat velmi cenné informace. Tři ženy byly spatřeny v dané obci v doprovodu ještě dvou mužů, kterak v pomalu jedoucím osobním motorovém vozidle projíždí obcí," informovala policejní mluvčí. Policistům však přálo štěstí. „Vozidlo s posádkou se podařilo zastavit jedné z hlídek strážníků Městské policie z Litomyšle a následně ji předat na Obvodní oddělení Policie České republiky v Litomyšli," sdělila Anna Štegnerová.

Žena, která se v prostorách rodinného domu pohybovala bez vědomí majitelů, ale zapírala. Prý v dané obci nikdy nebyla a stejně tak nenavštívila ani žádnou nemovitost. „Nicméně důkazy, které má policie k dispozici, hovoří o opaku. Navíc i rejstřík trestů obviněné osoby naznačuje, že má poměrně bohatou majetkovou trestní minulost," dodala mluvčí. Žena z Jižní Moravy tak čelí obvinění ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež ve stádiu pokusu. „Soudem jí může být uložen trest odnětí svobody až na dvě léta," konstatovala mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.