Od neděle 10. července do pondělí 11. července, v době mezi 18:00 a 7:00 hodin, došlo k odcizení pojízdné lešeňové věže.

"Stalo se to v místě zúžení silnice I/35 na trase Moravská Třebová – Mohelnice, konkrétně u sjezdu do Linhartic. Prověřujeme okolnosti krádeže, kterou neznámý pachatel způsobil školu několik desítek tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Policie uvítá jakékoliv informace od řidičů, kteří místem v uvedené době projížděli a všimli si nějakých osob, které tam s lešeňovou věží manipulovali nebo ji nakládali.

Setkání historických vozidel ve Svratouchu.
FOTO: Vůně benzínu. Sraz veteránů hostil i spanilou jízdu traktorů

"Zároveň pokud máte na svých palubních kamerách záznam z uvedené doby a mohl by přispět k řádnému objasnění celé události, kontaktujte policisty," dodala Holečková. Svědci se mohou policii ozvat na telefonní číslo 974 578 721 nebo přímo na linku 158.

Na silnici I/35 v Linharticích silničáři pracují na sanaci skalního zářezu. "Aktuálně probíhá dokončování dřevěných palisád na pravé straně svahu ve směru na Mohelnici. Práce jsou plánovány do konce července," uvedlo ŘSD.