„Třiatřicetiletý muž z Litomyšlska se měl od července loňského roku do posledního lednového dne roku 2010 dopouštět fyzického násilí. Důvodem měla být údajná nevěra jeho družky,“ uvedla mluvčí policie ve Svitavách Anna Štegnerová. Násilník několikrát fyzicky napadl o osm let mladší přítelkyni. Žena naštěstí nebyla zraněna a nemusela tedy vyhledat lékařské ošetření. V jednom případě byl svědkem útoku její nezletilý syn.

„K poslednímu incidentu došlo o uplynulém víkendu v jednom litomyšlském bytě,“ sdělila mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Facky a kopance nebraly konce. Agresor několikrát z bytu odešel. Když se vrátil, ve svém jednání pokračoval. Dokonce vyhrožoval i újmou na zdraví. To byla zřejmě poslední kapka. Žena se bála o svůj život, a proto se obrátila na policii.

Policisté útočníka zajistili. „Policejní komisař předal muži sdělení o obvinění z přečinu týrání osoby žijící ve společné domácnosti. Ze společného bytu byl na dobu deseti dní vykázán,“ dodala Anna Štegnerová. Násilníka spravedlivý trest nemine.