Chrudimské státní zastupitelství obžalovalo v této souvislosti 24letého Lukáše S. z Chrudimi. Ten podle žalobce 16. prosince 2006 kolem půl třetí ráno úmyslně kopl do pravých zadních pojezdových dveří a pravých předních dveří zaparkovaného vozidla Citröen Berlingo a způsobil tím promáčknutí a poškození funkčnosti posouvání dveří auta, jež patří majitelce z Hlinska. Vzniklá škoda byla spočítána na 10 000 korun.

Soud se touto kauzou zabýval už před rokem a vyhodnotil ji tak, že měl pochybnosti o výpovědích dvou svědkyň, jež tvrdily, že mladíka při činu viděly. Jedna z nich je dcerou majitelky auta. Očitý svědek totiž uvedl, že je zaslechl, jak se na mladíka domlouvají, že ho z činu usvědčí. Soud měl dále pochybnosti, zda mohly obě kamarádky na auto z chodby diskotéky vůbec dohlédnout.

Lukáše S. proto zprostil obžaloby. Verdikt se ale nelíbil odvolacímu krajskému soudu a ten případ vrátil s žádostí o provedení rekonstrukce celého případu. Okresní soud tudíž nechal vypracovat nákres místa včetně fotodokumentace a vyslechl znovu svědky. Po jejich opětovném výslechu a posouzení celé situace jakékoliv pochybnosti opadly. Na základě toho přehodnotil svoje původní rozhodnutí a uznal obžalovaného vinným z poškozování cizí věci a uložil mu za povinnost odpracovat 140 hodin obecně prospěšných prací.