Policejní komisař zahájil začátkem týdne trestní stíhání téměř padesátiletého muže, který se v letošním roce dopustil ublížení na zdraví a výtržnictví. „Násilníka obvinil za skutky, jenž měl spáchat v lednu a v září letošního roku ve Svitavách," řekla policejní mluvčí Hana Kaizarová.
Popis skutků, které spáchal, není nic, čím by se mohl chlubit. V lednu měl konflikt se sousedem. Běžná rozepře se změnila v útok. „Obviněný měl chytit osmadvacetiletého muže pod krkem a poté jej hodit na zem. Následoval další útok a výsledkem bylo zranění s tříměsíční dobou léčení," popsala šarvátku svitavská policejní mluvčí.

Koncem září se terčem útoků staršího muže stala teprve jedenáctiletá slečna. Tu napadl slovně. „Vyděšená dívka utekla a poprosila o pomoc mladíka stojícího opodál. Hrozba, že zavolá strážníky, sice agresora přiměla k odchodu, ale také ho zřejmě rozčílila," sdělila Hana Kaizarová. Vztek si agresor vybil na okolo jedoucím cyklistovi. Tomu dal ránu, za oblečení ho stáhl z jízdního kola, to podupal a hodil přes plot do zahrady.

Již dříve odsouzený muž by se v dohledné době měl ocitnout ve vězení. Zde by mohl strávit až tři roky.